Michelle Fairley Tully'leri Oynayacak Aktörler ve 3.Sezon Hakkında Konuştu

San Diego’daki Comic-Con’da Access Hollywood’a konuşan Michelle Fairley (Catelyn Tully-Stark) Tully ailesine katılan yeni iki oyuncuyla önceden birlikte çalıştığını söyledi.

Edmure Tully’i oynayacak Tobies Menzies hakkında:
“Tobies’la daha önce çalışmıştım. Yıllar önce Hırvatistan’da birlikte bir film çekmiştik.”

Brynden Tully’i oynayan Clive Russell hakkında:
“Clive ile de çalışmıştım ve kendisi gerçekten muhteşem biri. Yıllar önce İrlanda’da birlikte çalışmıştık ve onunla çalışmak gerçekten çok keyifli, ayrıca karakterini de çok seviyorum. Brynden Catelyn’e güvende olduğunu hissettirmeye çalışıyor ve Clive gerçekten çok tatlı, nazik ve harika bir aktör. Onunla çalışmaktan çok memnunum.”

1. sezonda Tully Hanesi hakkında:
    “Hanem, Tully’ler Riverrun’da yaşıyorlar ve 3.sezonda kitaplardan daha farklı olan şeyler var. Kızkardeşim Eyrie’de, kitaplarda babam ölüyor ve ben onu ziyaret etmeye gidiyorum ama biz bir dizi çektiğimizden, enerjiyi hep yüksek tutmak gerekiyor ve izleyicinin ilgisini çekmesi lazım, bu yüzden bazı değişiklikler elbette ki var. Size açıkça bir şeyler söyleyemem ama senaryo gerçekten muhteşem.”

3.sezonda Catelyn’e ne olacağı hakkında:
“Başlangıçta hala Robb’la birlikte, hala onunla kampta. Sezon ilerledikçe, Catelyn içinde birçok şey taşıyor, omuzlarında birçok yük var. Ne istediğini biliyor ve onu caydırmaya yetecek bir sürü şey gerçekleşse bile asla vazgeçmeden yoluna devam ediyor.”

Yukardaki konuşmadan anladığım kadarıyla ve Hoster Tully karakteri de cast edilmediğine göre Catelyn ve Robb Nehirova’ya direk Hoster öldüğü için gidicekler herhalde.Nehirova hikayesinin çok büyük bir kısmı çöpe gidicek,yazık.Serideki favori mekanımdı,ayrıca o ‘papatya’ muhabbeti falan da hoş olabilirdi.

Diziyi daha çekici kılacaksa söylediği eksiklikler feda edilebilir. Gereksiz bir ayrıntı olacağına hiç olmasın daha iyi.

Tabii ki öyle ama bir sürü gereksiz Ros-Littlefinger sahnesi yazılacağına ya da onlarca fahişe cast edileceğine Tullyler,Greyjoy’lar ya da Tyrell’ler cast edilse daha mantıklı olmaz mıydı?Yoksa cidden Hoster Tully’nin seriye kattığı hayati bir önem yok tabii.