Minecraft Westeros


Arkadaşlar aramızdan kaç kişi Minecraft oynadı ve ya oynutor bilemem ama herkez oyunu duymuştur. Hiç uzatmadan konuya geliyim. Şöyle bir fikrim var. Minecraft ta online oynama şansımız var bilenler bilir. Bundan yararlanarak Minecraft’da kendi kuracağımız bir serverda Westeros dünyasını ve yapılarını inşa edebiliriz. Hatta son zamanlarda Jagen H’ghar arkadaşımızın dediği forum oyununu buraya uyarlayabiliriz. Anket koyuyorum. Verilen ilgiye göre konu geliştirilebilir.(Servera orjinal oyunu olmayan kullanıcılarda katılabilir)

edit:Ne olur ne olmaz diye Server’ı şimdiden açtım.
Oynamak isteyenler Hamachi’den GameofThrones ağına ‘‘westeros’’ şifresiyle katılıp IP adresimden giriş yapabilirler.

İyi fikir aslında.

Bence çok hoş olur.

orjinal olmayan oyunda açılabiliyor server. Hamachi yardımıyla.

Serverı açtım ve servera girdim videosunu upload ediyorum şuan.


Servera artık girebilirsiniz.(Sadece ben online iken)

Olabilir, minecarft’ı duydum inceledim ama oynamak için zaman pek bulamadım.Gerçekten çok iyi bir oyun yapıtlarla birebir aynı şekli bile çıkarabiliyorsun aklına ne gelirse.

Ama zemini tam oturması lazım forum için ayarlamalar felan-ama ne yazık ki oyunlara pek rağbet gösteren fazla olmuyor-

Ben bi ara oynayayim demiştim lakin o görüntü için bi program vardı. Orjinal olmayan oyunu nerden temin edebilirim ve nasıl yükleyebilirim ?

http://www.torrentoyunlar.com/minecraft-123-2012-full-indir-zamunda-torrent-indir-torrent-download-indir-t11751.0.html
oyunu kurduktan sonra oyuna girerken force update’i işaretle en yeni sürüm yükleniyor

Tamam tesekkurler…

Game Of Thrones MMO çıkana kadar ben de zaman zaman katılabilirim ama daha önce Minecraft oynamadım. Hamachi üzerinden değil de yapıyorsak sürekli online olan bir server kurabiliriz bu oyun için.

Ben bir bakayım yapabiliyor muyum diye.

Bunun için sunucu kiralamak gerekir.


Bir oyun şeklinde yapacaksak ilk bölümünü hazırladım.

Sizi bilmem ama ben bir Minecraft serveri kurulmasının, factionlar oluşturulmasının ve ona göre RP yapılmasının taraftarıyım. Bu Asoiaf hakkında olur veya bizim yaratacağımız başka bir RP dünyası hakkında olur farketmez… Yapalım bunu.

Herkes hane kursun, sancak yapsın, hayvan seçsin, söz bulsun kendine falan filan… Oyunda da kalesini bilmem nesini kurar.

Tamam. Plugin leri bilen biri varsa yapsın.

çok güzel olur bana oyunu indirtceksiniz illa :smiley:

Yapılmazsa tüm yönetimin tiz kellesi vurulsun…

Plugin işleri zordur biraz.

Plugin işleri o kadar zor değil .Zaten yeni gelen yamalar ile oyuncuların plugin ihtiyaçlarını yavaş yavaş kaldırıyorlar.
Ayrıca swnin yapımına şimdi başlasak 5-6 ay’a zor bütün Westeros’u hazır hale getiririz . O zamana kadar yeni bir multi yaması çıkacakmış zaten.Onu da kullanabiliriz…

Fakat , düşünülen iş kolay bir iş değil.En son Orta Dünya’yı yapmaya çalışan bir yabancı ekip görmüştüm.Adamlardan 3 aydır haber alamıyorum.Gerçekten emek ve uğraş isteyen bir iş.

Ben builder olurum. We yi unuttum gerci ama olursa bana oretirsiniz.
Bence fazla zorlamayalim. Kendi aramizda eglenmek icin sadece buyuk hanedanlarin kalelerini yapalim. Rp kurgusunu da izin verirseni iyi yapicagima inaniyorum. Madem plugin falanda kolay dioasan yakin zamanda bi hamachi sw acip winterfell ile baslayalim derim. Haritayi kaydedebildigimiz surece plugin falan sonrada eklenebilir. Biraz uygun bi seed de gerek tabi.