Mmorpg tercihi

Beyler şöyle yeni bir mmorp oyununa başlamak istiyorum.Çoğu online oyunları oynadım aklınızda şöyle çok oyunculu bir oyun var mı?

Şimdi biraz baktım aklımda cobal ve allods var siz hangisi dersiniz yada başka öneriniz var mı?

Bana kalsa Silkroad derim ama onuda biliyorsundur zaten.

Oyuncusu kalmamış zevk yok

Başlayacak olursan haber ver bende arada giriyorum 80 lvl çar var kasarım gittiği yere kadar.

Silkroad R mi?

Değil r biraz daha gelişmiş olanı sanırsam.

Free to play olarak MMORPG arıyorsanız bence vazgeçin çok fazla uğraştım neredeyse çoğu f2p mmorpg oyunu denedim (Cabal,Silkroad,KO,Rom,Allods vb.) ama hiç bir oyuna cebinin musluklarını açmadan bir şey yapamıyorsun.Bu durumlarda oyunlarda bir eşitsizlik söz konusu oluyor.(Oyun f2p olmasına rağmen para harcamayı seven insanlar 100 adım önde oluyorlar)
Ama pay to play olayında bir çok güzel oyun var.Klasikleşip direk wow önermiyim ama Tera Online,Rift ve GW2 oldukça iyiler.

Paralı oyunları pek fazla ilgim yok.Şöyle parasız olan milletin bizden üstün olması pek fazla önemli degil.Hani sıkılmayacak kalabalık hikayesi iyi.Bu arada sen allods ve cobalı nasıl buldun

Allods’u şahsen pek beğenmedim.Ama Cabal’ın görevleri hikayesi ve dungeon sistemleri hoş.Uzun süre oynadım cabal’ı ama şuan neden oynamıyorsun dersen tek sebebi pvp sistemidir.Combo olayı var oyunda herşeyi batırıyor bence.
Dipnot:Yukarda önerdiğim paralı oyunlarıda oynuyor değilim sadece gameplay’lerinden yola çıkarak iyi olduğunu düşündüm.Paralı oyunlarla benimde hiç aram yoktur :smiley:

Bizimkisi de can sıkıntısı cobalı şimdilik bakaym aklında öneri varsa başka söyle şimdi ne oynuyorsun

Şuan herhangi bir oyun oynamıyorum malesef.Ama eğer eğlence için bir oyun arıyorsan Cabal bence seni yeterince tatmin eder.Skill effectlerinde baya uğraşılmış bir oyun dungeonlarda zaman geçirmek eğlenceli oluyor.Belli oynayan bir kesimide var aşırı kalabalık diyemem ama player sayısı hiç fena değil eğer kendine oyunda bir grup bulabilirsen uzun süre sıkılmadan oynarsın bence.

Anladım teşekkürler sagol

F2p olan oyunlarda öyle düşünüyorsunuz para yatıran ile yatırmayan arasında çok fark oluyor diye ama mmorpg oyunlarından çok iyi taktiği olan çok iyi oyuncular bu açığı para yatırmadan kapatabilir.Neyse konumuz bu değil.

Sana önerilen oyunları açıklığa kavuşturayım.

Silkroad,cabal,metin2,knıght__ hiç bulaşma bunlara hem eski hemde paralı hileler mevcut bu oyunlarda yani senin yapacağın çok az şey var adamlar işin ipini koparmış durumda.

Ama yinede cabal’ı tavsiye ederim şu şekilde.
79 level’e force archer veya wizard kas 50-79 tg’sine girersin(belli saatlerde karşı ırkla savaş oluyor ve çok eğlenceli)
eğer bu oyuna başlamaya karar verirsen öm ile yardımcı olabilirim.

Birde Eligium Online:The Chosen One diye oyun var şubat-mart 2012 gibi açıldı sanırım oynama fırsatım olmadı ama grafikleri felan iyi ayrıca panda ırkı var :smiley: Dene derim.

Mmorpg değil ama browser
Ministry of war çok güzel bir strateji oyunu bir dene derim üstelik yeni versiyonda para harcamadan çok şey yapabilirsin.

Maestia var-güzel sayılır,hile yok,gold satışı felan yok,-
daha bir çok oyun vardı ama 6 aydır bu işleri bıraktığım için hepsini unuttum.

Sana tavsiye türkiyede fazla popüler oyunlara adımını atma TR ip’si yasak olan oyunları oyna onlar hem kaliteli hemde ergen-küfürbaz insanlar dolu değil. Ayrıca ingilizceni bile geliştirebilirsin.

Eligium’u oynamış biri olarak hiç tavsiye etmem. oyunun içinde oto atak var. skiller çok saçma birini vurmadan öteki açılmıyor gibi. Combo gibi bir şansın yok.

Maestia’yı herkes övüyor da bir türlü indiremedim deneyeceğim ama.

hmm eligium ,divine edges gibi o zaman onda da oto atak,başka skili kullanmadan diğeri açılmıyor olayı vardı.
Maestia’yı tavsiye ederim güzel.Ama görevler çok fazla sıkabiliyor insanı,birde çok fazla oyuncu yok artık.Ayrıca + basması da çok zor :smiley:

Lord of the Rings: Online var. Biraz elit bir oyun ve neredeyse hiç Türk yok. Fakat bir arkadaşın falan varsa güzel zaman geçirebilirsin. Ben Snowbourn diye bir sunucuda oynuyorum. Başlarsan burada başla, en çok Türk oyuncu o sunucuda.

LOTR:Online’da çok ama çok ayrıntılı benim oyunlarda ki tercihim oynanabilirliği o yüzden oynamadım,onda kendi evini alma olayı felan filan vardı sanırım.
Birde oyunun setup boyutu çok yüksek geldi o yüzden indiripde oynamaya üşendim :smiley: Öyle yok denecek kadar az türk yok :s mmorpg oynayan arkadaşların hepsi oyunla geçmişi var - forumlarda felan dönüyor sürekli-

Ben 1.5 senedir oynuyorum şu ana kadar dolaşırken bir Türk ile tanışmadım. Oyun o kadar da ayrıntılı değil. Ev almak tercih meselesi zaten. Tek sorun 30 lv. geldiğin zaman oyuna bir miktar para yatırman gerekiyor. Yani bu 20TL ile başlıyor 70-80 lv.de 200TL’ye kadar çıkıyor.

LOTRO’ya birde genişleme paketi geldi geçenlede yuh artık :smiley: oyun zaten karma karışık. bizim bir arkadaş var kendisi LOTR sapığıdır o bile bıraktı oyunu.

Oynamadığım için bilmiyorumda hem dosya boyutunun yüksek olması hemde oynanabilirliği yüzünden pek tercih etmedim.

Türk oyuncu konusunda da herkesin ağzında var LOTR online,ama şöyle birşey var çok olsun ya da olmasın orada oynayan türkler en azından m2,knıght oynayanlar kadar ergen kafalı değiller