Mormont Hanesi


#1

Yerleşkesi: Ayı Adası

Rodrik Stark’ın bir güreş maçında kazandığı söylenen Ayı Adası, Stark Hanesine uzun hizmetlerinin sonunda Mormont Hanesine verildi. Armaları yeşil üzerine siyah bir ayıdır. Sözleri resmi olmayan kaynaklara göre “İşte burada duruyoruz”.

Mormont Hanesi, Valyrina çeliğinden yapılmış ata yadigarı silah taşıyan birkaç haneden biridir; ustası belli olmayan Uzunpençe ismindeki kılıç. Bununla birlikte, Ayı Adası değerli doğal kaynaklardan yoksun olduğu için Mormontlar oldukça fakir bir hanedir. Büyük salonları topraktan savunma çitleri ile çevrilmiş devasa kütüklerden yapılmıştır. Kapıda bir kolunda emzikteki bir bebeği ve diğer kolunda da bir savaş baltasını tutan ayı postunda bir kadın yontulmuştur. Ayı Adası’ndaki diğer kadınlar gibi Mormont Hanesinin kadınları da kendilerini demir adamlardan ve yabanıllardan nasıl koruması gerektiğini öğrenir.

Leydi Maege Mormont
Dacey Mormont, en büyük kızı
Alysane Mormont, kızı
Lyra Mormont, kızı
Jorelle Mormont, kızı
Lyanna Mormont, kızı

Lord Jeor Mormont, Maege’nin abisi. Siyahlara bürünmeyi seçene kadar Ayı Adasının Lorduydu. Gece Gözcülerinin Lord Kumandanı.
Sör Jorah Mormont, Jeor’un oğlu. Sürgün şövalye. Köle tacirliği işine girdiği için ölüme mahkum edilen kadar Ayı Adasının Lorduydu.


#2

Jorah Mormont aslında çok iyi biri sevdiği kadın için küçük bir ihanet etmiştir bence haklıda


#3

Hanenin sloganını çok seviyorum. Jorah kendi ailesinin başına geçse kuzeyi Marmont ailesi alsa daha iyi olabilir Bolton’dan.


#4

Mormontları bende seviyorum.Cesur adamlar Ve dediğin gibi Boltonlardan iyi olurdu.


#5

jorah beni kendi himayesine alsın.yapsın bunu.


#6

Şuan ayı adası lordu kim?


#7

Lord yok leydi var. Maege Mormont


#8

Jorah hanenin başına geçse ne iyi olurdu.


#9

en sevdiğim karakterin Hanesi :smiley:


#10

En güzel hanelerden biridir kesinlikle. Kadınların sadece “leydi” olmakla yetinmemesi gerektiğini kanıtlamıştır. Maege’nin çocuklarının babasına bağımsız olarak hanesine yol göstermesi, Dacey’nin, Robb’un silah arkadaşlarından birisi olarak her daim onu korumak için yanında bulunması, Lyanna’nın “Bear Island knows no king but the King in the North, whose name is Stark.” sözü, Alysane’in annesinin yolundan gidip babası belli olan iki çocuk peydahlaması, Lyra ve Jorelle’in de savaşa gelmesi…


#11

bence hepsi moronlardan oluşan bir aile zaten jorah ın yaptıkları sonradan anlaşılıyor …


#12

Haksızlık etme bence Jorah meselesindeki tutumlar ile çok onurlu, Robb’a bağlılıkları ile çok sadık ve savaşlardaki eylemleriyle çok cesur üyelere sahip bi haneden söz ediyoruz.


#13

hani tamam ama starklar ve mormontlar hep saflıklarından kaybediyor red weddingedede mormont kızları öldü ama yaşlı ayıya hiç bişey diyemem üzülmiştim onda ama jorah yapacağını yapıyor


#14

Mormontlar en sevdiğim hanelerden biri


#15

dacey mormont :slight_smile: en sevdiğim karakterlerden biri :slight_smile:


#16

sözleri çok güzel ve iddialı.ayrıca jorah’ı da çok seviyorum


#17

İlerleme kaydedememiş açlıktan nefesi kokan hanelerden biri


#18

Yorumuna sesli güldüm. :smiley:


#19

Ama öyle hacı gerçekler acıdır her ne kadar Jorah abimizi sevsekte :slight_smile:


#20

Arya seçeneğini elersek bu haneye mensup bir kadın olmak isterdim, her açıdan çok iyiler.