Muska Şövalyeleri

Kitabımdan birkaç ansiklopedik bilgi.

Karanlık Çağ bitmiş ve artık Büyüsüz Dönem başlamıştır. Vodrag’ın bilinen tüm krallıkları bir karanlığı daha kaldıramayacaklarını bilir, ilk karanlık çöktüğünde karanlıktan doğan iki ışık mucizevi bir şekilde karanlığı geri püskürtmüştür ancak 3 büyük konsey, Sol Kıtadan Eglano, Orta Kıtadan Neakna ve Sağ Kıtadan Dusgar ortak bir karar ile bütün büyücüleri öldürmeye karar vermiştir. Kararları uygulanmış ve büyücüler ve bunu bilgileri kemikler ve toz halinde toprağa karışmıştır.
Ancak artık devir devrim devridir, Büyüsüz dönem ile beraber 3 konseyin yönettiği 3 imparatorluk çökmüştür. Mialdur boğazından Taçbalığı hanesi devrimin başlatıcısıdır. Devrimin amacı büyü yasağını kaldırmak ve büyüyü bir şekilde geri getirmektir.
Devrim tamamlanır, büyü yasağı kalkar, 3 imparatorluk 300 krallığa bölünür, her biri diğerinden farklı ve bağımsız. Yasak kalkar ama ne fayda, yapacak büyü yoktur ki. Ancak büyücüler arkalarında hiçlik bırakmamıştır. Saraylarda, kalelerde ve tapınaklarda muskalar bulunur, her biri antik tanrı harfleri ile yazılıdır ancak kelimeler anlamsızdır.
Ilk muska şövalyesi, Bilgi kıyısından Meraklı Endant muskaların sırrını çözer, muskalar sihir ile yüklüdür, büyü sözleri içinde yapar ve tek gereken büyünün önce yeşile, sonra siyaha ve sonra beyaza akmasıdır ve tekrar yeşilden çıkar. Bunun için muska kalkanları ve kılıçları yapılmıştır, tahta ya da deri bu silahlar şu şekilde çalışır.
Muskanın gücü kalkandan bedene, bedende kalpten beyne ve tekrar kalbe, ordan kılıca gider. Ilk kılıçlar ve kalkanlar normal bir kılıç ve kalkan şeklindedir ancak zaman geçtikçe muskalar atabek dikilmiş, kılıçlar asa olmuştur. Muskaları çoğaltmanın yolu öğrenilmiştir ve artık bütün Vodrag antik ve kadim dönemlerdeki gibi olmasa da büyüye kavuşmuştur.
Muska şövalyeleri güçlüdür ancak olması zordur ve çoğu muska vücudu yorar o yüzden çoğu muska şövalyesi Bilgi kıyılarında yetişir ve amaçları şifacılık ve büyülü durumlardan jesttır aynı zamanda her muska şövalyesi bir antik tarihçidir.
Bazı muskalar sıradan şövalyeler tarafından da kullanılır, Muskaları kullanmayı bilen şövalye her zaman daha güçlüdür.
Bu kadar yazmama rağmen bu konunun kitapta değeri çok azdır. Burada önemli ve iyi konuları yazmıyorum zaten.

iyi bir dunya evren yaratmissin eger yararlandigin kaynaklar varsa bana soyliyebilirimisin.

Hiçbir kaynak kullanmıyorum diyebilirim, büyüye alternatif arıyordum, Harry Potter izlerken asaları gördüm ama çok sıradan geldi ve eski büyü mantığı ile alakasızdı o yüzden böyle bir şey buldum. Büyü taşları zaten vardı kitapta