Myrcella Hakkında?


#1

Sizce Tommen ölürse ondan sonra taç giyer mi? Kehanette Cersei üçünün de taç giymesini görecekti. Myrcella giydi ama görmedi sonuçta…


#2

Bunların vesayet yasalarına göre erkekler ölünce hak -var ise- kız evlada geçiyor. Haliyle Tommen’ın ölmesi halinde ki ölecek; taç -kardeşinden önce ölmezse- Myrcella’ya geçecek. Myrcella hiçbir zaman kraliçe olmadı, Arienne girişimde bulundu sadece ama başaramadı. Girişimde bulunmakla hayata geçirmek arasında fark var.


#3

Peki ya myrcella dan sonra taçoy hakkı kime geçer


#4

Ortada Barth kalmayacağı göz önüne alınır ise yeniden Targlara…


#5

Onu sallamazlar gerçi.


#6

Myrcella Dorneda değil artık, yola çıktı KL dönüyor. Tommenden sonra tahta o geçicek diye düşünüyorum. Eğer Myrcella ölürse taht yasalara göre Stannise geçer ama Stannis vatana ihanetle suçlandığı için taht Shireene geçer ama o da aynı şeyle suçlana bilir. Targaryenler sürgün edildikleri için yeniden feth etmedikleri sürece verasete dayanarak hak idia edemezler ve Lannisterlar evlilik yoluyla tahta ortak oldukları için böyle bir hakları yok. Baretheonların uzaktan akrabaları yok gözüküyor (yani uzaktan kuzenleri, mutlaka Baretheon olması gerekmez Arrynlerin varisi Harry gibi) olsa da güçlü olmadıkları için gözardı edilceklerdir büyük ihtimalle. Bu durumda büyük konseyin çağrılması gerekir. Eğer konsey çağrılırsa sürgün Targaryenler, ihanetle suçlanan Baretheonlar, Edric Storm, evlilik yoluyla akraba Lannisterlar hatta Martell ve Tyrelller bile hak idia edebilir. Konseyde alınıcak karara göre veraset sırası gözetmeksizin seçilen kişi tahta geçer ve veraset o kişiye göre tekrar düzenlenir. Yani kanunlar göre işleyicek olsa böyle olur ama işler mi, biraz zor. Çünki savaş ve feodal çekişmenin ortasında, Cerseinin güdümündeki bir krallıkda bunlara yer yok üstelik dini karışıklıklar da var krallıkta.


#7

Kısacası 7 krallık 7 parçaya bölünür, kimse oturamaz oraya. :smiley: Targların yeniden fethetmesi gerekecek. :smiley: