Nasıl Bir ASOIAF Oyunu İstersiniz?

ASOIAF evreninde geçen nasıl bir oyun isterseniz?Mesela ben tüm Westeros ve Esso’un bir kısmı(En azından Braavos,Valyria,Meeren) olduğu bir MMORPG isterdim.Ama aynı zamanda WOW gibi bir hikaye anlatımına sahip altyapısı derin olacak.Mekanikleri ise Witcher gibi olsun isterdim(Ketçap mayonez de olsun mu?)

3 Beğeni

Ya ben iki türlü isterdim birincisi serinin önemli 20-30 karakterini seçme hakkı verirdim Robert’ın winterfelle gelmesiyle oyunu başlatırdım her yaptığın hareket seriyi değiştirecek oyun sana seçimler sunacak falan ya da böyle bir kaleye sahip olacaksın online olacak oyun savaşlar yapacaksın müttefiklik yapacaksın halkını yöneteceksin tarım yapacaksın güzel olurdu ya ama çıkmaz

1 Beğeni

MMORG iyi değil ben direkt rpg isterdim Tüm dünya olacak açık dünya Mesela istediğin dönemden oynayacaksın Valyria Freehold dahil Andal istikasında büyük ordu kapışmaları Targaryenlerin Westeros’un fethi vs vs

2 Beğeni

Bende oyunun açık dünya olmasını isterdim. Ve oyunda biz bir şövalye olsaydık ve herhangi bir targeryen kral zamanında geçseydi. Mesela ejderhaların dansı sırasında bir şövalyeyiz hikayeye fazla değil ama azda olsa müdahale edelim Siyahları yada Yesilleri destekleyelim. Düşünsenize ejderhaların dansı sırasında bize Daemon ve Aemond savaşını izletiyor.hem bu sayede tarihten kişileri ve yerleri gösteren bir oyun olur.böylelikle Fanların çoğu oyunu oynar

4 Beğeni

Bütün evreni içeren bir açık dünya (tabi gerçek boyutunda olmayacak Skyrim gibi falan olacak) mesafeler kısaltılmış tarzda. Savaş tarzı mount and blade gibi olabilir.

2 Beğeni

Sen baya strateji seviyormuşsun :b

mmorpg’leri oldum olası sevmediğimden rpg bir oyunu tercih ederdim. oyunda büyük karakterleri seçebileceğimiz gibi aynı zamanda da hikayeye başta katkısı olmayıp siz oynadıkça önemlileşen hayal ürünü(yani oyun ekibi tarafından oluşturulmuş, evrende yeri olmayan) karakterleri de oynayabileceğimiz bir rpg oyunu harika olurdu. tabi benim asıl istediğimse europa universalis ve total war tarzında (bknz: eu4 ve total war:attila) bir strateji oyunu olurdu. bu oyunda en çok öne çıkan; savaşlar dışında dönemin siyasi çatışmaları, komplolar, ittifaklar, ihanetler gibi arka plan strateji ögeleri olursa tabi ayrı bir harika olurdu ki taht oyunlarına tüm çıplaklığı ve gerçekçiliği ile katılalım.

1 Beğeni

@Sabah_kilici @OtekilerAdamdir Sizin dedikleriniz gibi yapabilirler ir gün ama ben M&B mekaniklerinden çok Kingdom Come tarzında yapacaklarını düşünüyorum

1 Beğeni

Yapsınlarda hepsine razıyım Witcher tarzı büyük bir proje olursa tadından yenmez Daemon Targaryen’i kullandığımız Darksisterla aktığımız zamanlar off Crusader Kings II A Game of Thrones modu çok iyidir tavsiye ederim.

1 Beğeni

Yok ya ne severim ne becerebilirim ama dediğim gibi olsa oynayanı çok olurdu herhalde

Total War gibi yapılmasını isterdim

1 Beğeni

Bannerlord’a tek oyunculu coop gelince A World of Ice and Fire modunda bir server açarız hepimiz oynarız. :grinning:

2 Beğeni

Bannerlord’a coop modu 30 sene sonra gelir

3 Beğeni

Muhtemelen :frowning:

Tam sürüm 2021’de en kötü çıkarsa 2022 gibi çıkacak.
Oyun dosyalarının içinde coop dosyaları var.

Ciddi misin?Talewords açıklama yaptı mı peki?

Hayır ancak haritada olmayan-sadece savaşları içeren bir c-op DLC’si çıkacak. Harita üzerindeki coop için ise şu anda bir yüzüklerin efendisi modu tam sürüm olduğunda coop’u yapacak.
Hazır AWOIAF modu da yoldayken en az üç-dört seneye oynarız diye düşünüyorum.

Kingdoms of Arda C-op olursa tadından yenmez.

En güzeli telltale games’in çıkardığı hikaye tabanlı oyundu. Hala ümitle 2. Sezonu bekliyorum gözlerim yaşlı…

3 Beğeni

Telltale Games’in çıkardığı oyun gerçekten güzeldi. Sahi 2. sezona ne oldu, bilgisi olan var mı?

Konuya dönecek olursak tarihe tanıklık edeceğimiz bir oyunu tercih ederdim. Fetih Öncesi çok ilgi çekici fakat pratikte pek mümkün değil gibi. Ejderhaların Dansı için de ejderhaları adam akıllı kodlamaları gerekir. Fakat Robert’ın İsyanı sırasında geçen bir RPG oyununa hayır demezdim.
KOTOR serisinde olduğu gibi iki farklı sonla bitmesini isterdim: Hem İsyan’ın başarıya ulaştığı bir senaryo hem de İsyan’ın bastırıldığı bir senaryo. Ve tarihteki ana akışı değiştirmeyen bazı olayları da değiştirebilmek isterdim. (Rheagar’ın çocuklarının öldürülmesi gibi.)

1 Beğeni