Ned in sözü

ilk kitap game of thrones te 49. sayfada nedin kardeşi lyanna verdiği söz ne olabilir?

bence jon onun oğlu ve onu korumasını istemiştir.

jon’u herkese kendi oğluymuş gibi tanıtacağına söz vermiş olabilir.

Bence Jon Snow, Rhaegar’ın oğlu bile olabilir. Aksi olsaydı neden kulenin kapısında üç Kral Muhafızı dursun ki.

Bencede Jon Rhaegarın oglu Prensin sevgilisi için en iyi 3Kral Muhafızı savaşa gitmek yerine neden kaleyi savunsun

Evet o 3 muhafızın kaleyi koruması onunlada ilgili olabilir. Ayrıca Lyanna Rhaegar’ı sevmeseydi Ned’den (sözde) oğlunu koruması için söz almazdı.

Büyük ihtimal jon lyanna’nın Rhaegar’dan olan oğlu.Al bunu senin olsun kimseye söyleme öldürürler demiştir.

Herkesin tahmin ettiği birşeyi GRRM kitaba aktarmaz o teoriyi kafanızdan atın bence.

Rhaegar ı sevmesede oğlunu seviyordur , her annenin yapacağı bir davranış.

eğer jon rhaegarın oğlu ise;

ejderhaları kontrol edebilecek 3. targaryen olabilir mi ki?

Öyle bir teori var.White Walkers’ı kızartacak diyorlar.

teorinin dayanak noktalarından biride bu zaten gayet tabi olabilir

1.ejder:dany’nin
2.ejder:Aegon’un
3.ejder:jon’un
olsa üçüde westeros’a saldırsa ne fena olur ama değil mi?

süper olur :smiley:

Martin ejderhalarla sonu getirebilecek derece basit yazar oldugunu düşünmüyorum

martin ejderhaların sonunu getirecek kadar basit bir yazar değil elbette ejderhaların sonunu gözünü bile kırpmadan getirebilecek kadar acımasız ve psikopat bir yazar.

Ejderhaların sonunu değil,ejderhalarla krallığın sonu

hmm bak o olabilir

Bence tahtın yeniden Ejderhalar sayesinde kazanılması serinin kalitesini düşüren bir unsur olur Martininde Tahtı ejderhalar sayesinde kazandırıcagını düşünmüyorum

Jon’un hali hazırda ulukurdu var. Ne kadar GRRM’nin yazmayacağını bilsemde(!) Rhaegar ile Lyanna’nın oğlu olarak düşündüyse.
Belli ki Starklara çekmiş Jon. Kara saçlı, kara gözlü vb. Targaryen’lere dair zerre benzerlik yok.

Ejderha kanı geçtiğini de sanmıyorum bu yüzden. Yani bana göre Jon’un her halükarda Ejderha sürmesi imkansız. O ejderhaya heralde Esmer Ben Plumm biner.