Ned stark vs Jaime

İlk sezonda Ned stark vs Jaime dövüşü görmüştük bazıları bu dövüşün oldukça saçma olduğunu çünkü ned starkın yetenekli bir kılıç ustası olmadığını savundu siz bu konuda ne düşünüyorusunuz? sizce ned stark kitap serisinde ne kadar iyi kılıç kulanıyor? dizide olduğu gibi jaime’yi zorlayabilirmi? yoksa 1 dakika bile dayanamazmı?

Dizide zorlanan Ned idi.Jaime diyarın en iyi kılıç ustalarından biri.Aerys’in kral muhafızlarından olup en iyilerden ders almıştır.Karşılaşsa rahatça kuzeyli lordu biçerdi.

1 Beğeni

Stark familyasına aşık arkadaşlar alınmasında bu Vs Jaime ye hakarettir! Daha da bir şey yazmama gerek yok sanırım.Dizi Jon ve Ned gibi sıradan dövüşçüleri o kadar pofpofladı ki Jaime gibi barristan gibi Arthur gibi gerçek kılıç ustaları geri planda kaldı.

4 Beğeni

Ned’i parçalara ayırır, ardından kılıcını çeker.

2 Beğeni

1- Jaime kesinlikle daha iyi hatta baristana göre tanıdığı en yetenekli (Arthur dayne ve gerold hightower i tanıyor) Brienne e göre ise westrosun en üstün şövalyesi yani döneminde rakipsiz diyebiliriz.

2- Jaime nin en iyi olduğunu düşünmekle beraber tek atar, kılıcını çekmeden öldürür vs. gibi yorumlar çok saçma asoiaftaki savaşlar gerçek hayattan esinlenerek oluşturulmuş. Ned ise sağlık problemi olmaması (sakatlık,aşırı yaşlılık gibi) kuzeyin üst kalibre savaşçıları tarafından eğitilmiş olması, lord olması dolayısıyla kaliteli zırh giymesi ve valiryan çeliği kılıç kullanması sebebiyle belli süre çarpışır açık bıraktığı anda Jaime tarafından öldürülür.

1 Beğeni

Ned Stark boş bi adam değil , hem kuzeyde hemde Vadi şövalyeleri tarafından eğitildi , Jaime nin kral muhafızı olması daha çok Aerys in planıymis gibi geliyor bana ancak sonra Arthur Dayne’den falan eğitim aldı , bu vsnin berabere biteceğini düşünüyorum

Bu konuda yanılıyorsun evet Jaime Aerys in oyunu için muhafız yapıldı fakat kitabı okuduysan bilmen lazım ki Jaime nin yeteneği brienne,barristan ve kendisi tarafından büyük övgü alıyor.

Tabi ki yetenekli zaten Jaime ,yazımda Arthur Dayne den eğitim aldığınıda yazdım

Ned in Jaime ile berabere kalması imkansız Jaime s Ned a yada b+

Jaime, çekinilen ve kılıç yeteneği övülen biridir ve Diyar’ın en iyilerinden biridir. Lakin Ned boş bir adam değildir, o da gayet iyi bir kılıçtır ama ailesindeki en iyi kılıç ağabeyi Brandon. Jaime’nin yaşça daha genç olması ama Ned’in daha çok savaş tecrübesine sahip olması da var. Bence bu dövüş sürprizlere gebe.

1 Beğeni

Jaime , Barristan’a göre gördüğü en hızlı ve en yetenekli kişi. Ned’in klasının üstünde. Jaime karşılaştırılacaksa Arthur gibi kişilere uygun kaçar. Ned hafif gelir.

2 Beğeni

Jaime’nin kibrini biliyoruz ama Arthur Dayne’i bile yenebileceğini düşünüyor. Bunu düşünmesinin altında sağlam bir gerekçe olmalı. Ned Stark sıradan bir dövüşçü, herhangi bir kişinin Ned’in hünerlerinden bahsettiğini hatırlamıyorum.

Tumco shows much promise as he is the best natural swordsman he has seen since [Jaime Lannister] -Barristan Selmy (Jaime Lannister - A Wiki of Ice and Fire).
He was weak from imprisonment, and chained at the wrists. No knight in the Seven Kingdoms could have stood against him at his full strength, with no chains to hamper him. - Brienne

Tartışmaya değmez bir Jaime üstünlüğü var. Ned alabilir yada berabere biter demek için ya okuduğu şeyi idrak edememek yada hater olmak lazım. Tabi dizi ayrı konu her saçmalık gerçekleşebilir.

Doğru eşleşme
Jamie vs 10xNed

1 Beğeni