Neden İlk İnsanlar var da İkinci, Üçüncü, Dördüncü ya da Beşinci İnsanlar Yok?


#1

Evet hafif trollümsü başlık bir yana bu ilk insanlar hakkında neden ilk olduğu meselesini kafa karıştırıcı buluyorum. Yani evrende onlarca farklı isimlere sahip ırklar mevcut. Ancak neden Westerosdaki ilk insanlar böyle bir isme sahip? Ortaya çıkan diğer ırklar zamanla farklı hale geldiyse neden bunlar ilk lafını korumuşlar?


#2

İlk dönem insanları, ilk çağ insanları…Westoras’a gelen ilk insanlar…


#3

Evet ama ne bileyim sadece bu mudur yani? Westeros’a ilk geldikleri için ilk olmuşlar. Yani Avrupa’ya ilk yerleşen kavimler kendilerine ilk mi demişler mesela? Yerleştikleri ilk zamanlar ne diyorlarmış?


#4

Ya hu ne karıştırıyorsun bizim evreni? :smiley:

Evet, Westeros’a gelince “İlk İnsanlar” olarak adları geçmiş, öncesinde sadece Ormanın Bebeleri yaşıyormuş. Bu kadar basit, çok karmaşık veyahut huuuu diyebileceğimiz bir hikaye yok altında. :smiley:


#5

Acaba:thinking:

020202


#6

Aslında hightowerler ilk insanlar bizim ilk insan dediğimiz kişiler ise ikinci insanlar


#7

Sıfırıncı insanlar dersek daha doğru.


#8

Lale devri cocuklari da o zaman ormanin cocuklari oluyor ?


#9

Evet şimdi westerosun geçmişine bir bakalım ilk insanlar bence homo sapiensler bunlar yeni yurtlar bulmak için yeşil topraklara yola çıktılar yani westerosa; bu durumda ormanın çocukları da fizikse özellikler baz alındığında homa floresiensis oluyorlar küçük, hafif, ve ormanda yaşayan yaratıklar bunlar ve andallara gelecek olursak onlarda muhtemelen homa erectustur. Güçlü ve yasam alanlarıda fazla şöyle özetlemek gerekirse;

İlk insanlar: Homo sapiens
Ormanın Çocukları: Homo floresiensis
Andallar: Homo Erectus
Ghiscariler: Homo Neandartelensis


#10

Neandertallar Sathoryoslar hocam. Ghiscarları tanımlayacak bir şey yok ama olsa olsa Homo Çomaryus olurlar.


#11

Evet haklı olabilirsin bu durumda nathlilarda denisovalilar oluyorlar


#12

Magara insanlarina magara insani deniyor ama bizlere apartman ya da villa insani denmiyor


#13

Hayır yanlış bir bakış açısı bu. Yaşadığımız konutlardan bağımsız bir sınıflandırma sistemine dahiliz aslında. Yaşadığımız semte göre belirleniyor türümüz. Mesela şey var Arda T*ran. Bilir misin? Kendisine Bayrampaşalı derler.


#14

Hocam o kıtada insanlardan başka güruhlar yaşıyordu, insan grubu geldi, sonra başkalarının de gelmesi gibi bir durum oluştu. Olaya biraz da ormam çocuklarının bakış açısından bakarsan, niye böyle bir ismi tercih ettiklerini algılamak daha kolay olur


#15

İsmi ormanın çocukları verdi. Muhtemelen bu isim andalların gelişinden sonra yaygınlaşdı. Andallardan önce sadece insanlar olarak adlandırılıyorlardı.


#16

bebeğim sen diyorsan yanlışımdır


#17

En mantıklı cevap sizinki. Peki ormanın çocukları adaya ne zaman geldi. Onlardan önce kim vardı.


#18

Onunla ilgili hiçbir bilgi Yok. Benim şahsi düşüncem ormanın çocuklarının yaratılış kadar eski olması. Serinin ismi buz ve ateşin şarkısı. Ormanın çocuklarının kendisine verdiği isim ise dünyanın şarkısını söyleyenler. Buz ve Ateş dünya oluşumunda önemli bir role sahipken dünyanın şarkısını söyleyenlerin söylediği şarkı aslında buz ve ateşin şarkısı olabilir. Yani ormanın çocukları bir çeşit denge unsuru olabilirler. Zaten sesleri doğa sesini anımsatıyor.


#19

Hani Silmarillion da tanrılar dünyayı yaratırken şarkı sesi duyuluyor ya. Onun gibi herhalde, oradan esinlenilmiş.


#20

Aynen GRRM zaten epey hayranı orta dünyanın.