Neşe Kulesi Olayının Perde Arkası Nedir?

ned-stark
rhaegar-targaryen
varys
lyanna-stark

Targ piçi olsa dahi bu Jon’u korumaya almasi için gerekli bir sebep değil ki ayrıca Aerys dönemindeki çatlakların Varys geldikten sonra olduğuda biliniyor. Ayrıca Varys hic Targlar lehine birsey yapamadı Viseriyisi Aegon’un gelişi için kullandı. Varys’in Blackfre destekcisi oldugu çok belli Meşru Targ varisini korumaya almak gibi bir hata yapmaz. Varys sonucta bu adam her hamlesini düşünüp yapan biri. “Ned nerden bildi orada olduklarını” sorusu evet ilginc ama bence sorunun cevabı Varys değil.

ben tam tersi düşünüyorum ned’e söyledi çünkü; Ned yiğeninin hakkı için savaşacak olursa yada hakkını talep edecek olursa, diyarda ikinci bir isyan çıkabilirdi. Robertle Ned in arası açılır. Üstüne Tully ve Arrynlarda bocalardı. İsyan bitmiş bir kral 4 hanenin desteğini almış. 2 sini yenmiş 5. yi de tarafına çekmiş. Bu kralla ve 5 hane ile mi savaşacaklar. Aslında Ned planladıkları gibi davransa tam Blackfyrelar için bulunmaz ortam oluşacaktı diyardaki tüm haneler birbirine düşmüş taht sallantıda.
Ama Ned istedikleri gibi hareket etmeyip, lyanna ölüp, çocukta saklanınca, Robert’a söylese ne olacaktı ki …
başka biri evet olabilir ama ben varys ihtimaline % 90 veriyorum

Rhaegar,Lyanna’yı Winteferell’de sakladıysa,Lyanna’yı bırakıp Üçlü Dişli Mızrağa(Nehirova)'ya kadar Kuzey’den kimseye çaktırmadan nasıl insin?

Rhaehar saklandığı delikten çıkıp üçlü dişli mızrağa geldi savaşmak için,Dorne’dan o bölgeye gelmesi daha kolay. Kuzey’den,Üçlü Dişli Mızrağa kimse farketmeden nasıl insin?

(Arka arkaya ileti atmayın lütfen. Forum kurallarına aykırı. :slight_smile: KALEM ikonuna tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz. Şimdilik birleştirme yapamıyorum, bilgisayardan girince hallederim.)

Bu “fikir” doğru değil muhtemelen lakin doğru olduğunu farz etsek bile Rhaegar ilk olarak Mızrak’a gitmedi, KL’ye gitti, oradan orduyu toplayıp gitti.