Netflix ile yapılan ilk dizimiz Hakan : Muhafız

Açıkçası beğendim. Öyle efsane falan diyemem saçma bulduğum birkaç kısım tariki vardı fakat genel olarak beğenmedim değil. İlla izleyen olmuştur. Yanıt verirseniz sevinirim çünkü diziyi tartışmak istiyorum.

Güzel konu bulmuşlar ama berbat işlenmiş. Senaryo çok kötü olayı anlatamıyorlar diyaloglar yetersiz ve en kötüsü de oyunculuklar çok kötü Okan Yalabık bile çok kötü oynamış. 2. Sezon da farklı olmaz çünkü çoktan çekilmiş tamamı 3. sezon da senaristler ve yönetmenler değişirse belki bir şeyler olur yoksa imkansız.

Bana ilk birkaç bölüm hikaye hiç ilerlemedi gibi gelmişti. Son 3 bölüm falan olmasa öyle akılda kalıcı pek bir olay yok ama gömülecek gibi de değil bence.

Bütün sezonu bir oturuşta izledim akıcılıkta sıkıntı yok ama dizide her şey çok hızlı oluyor ve tahmin ediyorsun zaten ne olacağını beni şaşırtan hiçbir şey olmadı dizide.

Tahmin edilebilirdi ve saçmalıklar vardı ama dediğin gibi akıcıydı.

dört bölüm izledim henüz ve diğer aksiyon dizilerinin karmasının bize uyarlanması gibi geldi.
Bizde ne kadar saygısız olursak olalım büyüğe ismiyle hitap etmezken kadına Ayşe Ayşe diye hitap ettiler fena gözüme battı.
bölümler kısacık birde o çok tuhafıma gitti bazı şeyler çok hızlı bazı şeyler yavaş
kalan 6 bölümde fikrim ne olur görücem

Aynen kadın anaları yaşında ama sürekli Ayşe Ayşe diyorlar ve bence dediğin gibi göze batan ve rahatsız edici bir şey insan Ayşe Hanım der veya ne bileyim teyze falan der de direk Ayşe demek hoş değil.

diziyi pek beğenmedim. Dil Türkçe olmasa dönüp bakmazdım 2. bölüme. puanım 6/10.

Spoiler

bize hakanın babasını son ölümsüzün öldürdüğünü söylediler. ama 5. bölümde hakan duş alırken görüyoruz ki hakanın babasını mazhar öldürüyor ve biz mazharı ölümsüz sanıyoruz. ama ölümsüz faysal çıkıyor. bana göre çıkan dedikoduları da düşünürsek ( netflix bir takım şeyleri beğenmedi ve tekrar sete girildi diye) dizi en başta çekildi ve ölümsüz mazhardı. ama netflix beğenmeyince okan yalabık eklendi ve ölümsüz o oldu. 4. bölümde hakanın annesi babası katledilirken yüzünü görmediğimiz ölümsüzü hakanın hayalinde görmemiz ise yanlışlıkla oldu diye düşünüyorum.

hep beğenmediklerimizi söyledik, ben beğendiğim iki noktayı eklemek istiyorum
1 yabancı yapımlarda genelde fesli, çarşaflı insanlar olurduk bu sefer öyle yapmamışlar :+1:
2 tarihi ayrıntı ve gizemler hoş olmuş :+1: başka şartlar altın turizm için önemli bir tanıtım olabilirdi dizi ama şuan buna inanmıyorum

İstanbul’un böyle yansıtılması çok güzeldi aynen. Karakter olarak bakarsak Mahzar muhteşemdi bence hele oyuncusu…

6/10 ikinci sezon senaryosu belli. bence yönetmenler iyiydi. İstanbul’un farklı yerlerini göstermeleri iyi olmuş lakin her bölüm kuş bakışı iki yakayı görmekten gına geldi. Şarkıları bence çok iyiydi oyunculuk olarak Mahzar ve Polisi canlandıranlar çok iyiydi kadın oyunculardan sadece Ceylan karakterini oynayan kızı beğendim Leyla çöp Zeynep vasat.

Kanka düşüncelerimiz aynı. Dediğin gibi sonraki sezon senaryosu gayet açık.

Ben daha yeni başladım izlemeye, bakalım inşallah güzel birşeyler yapmışlardır.

Abi çok beklentin olmasın bence. Gömüldüğü kadar kötü olduğunu düşünmüyorum ama öyle ahım şahım da değil.

Üstte yazdım ama dayanamadım bir daha yazayım dedim. Üzerinden zaman geçtikçe daha da nefretim artıyor. Neden ki? anlamadım yani kaliteli bir senaryo ekibi kuramaz mıydınız? Çok tuhaf geliyor. Netflix ilk türk dizi övün, eleştirmeyin diyenler oluyor anlamıyorum. İyi ki sosyal medya kullanmıyorum yoksa çok sinirlenirdim yazılanlara. Ya yemin ederim mantık hatasına sıkça rastladığımız masum çok daha kaliteli. 7 yüz bence başarılı. Bozkır 3 bölümüyle beni kitliyor kendine ama siz nasıl bu kadar kötü bir dizi çıkartırsınız gerçekten anlam veremiyorum yukarıda puanım 6 demişim ama hak ettiği puan 4.

İzledim diyi. O kadar da gömülmeyi haketmiyor. İzlettiriyor kendini. Oyuncu kadrosu da şampiyonlar ligi gibi. Ama @ladyforlorn un dediği gibi çok tahmin edilebilir bir senaryo. En başından anlıyorsun kurguyu hiç şaşırmıyorsun. 2. sezonda neler olacağını tahmin ediyorum mesela.

Senaryoyu yazan kişi yabancı sanırım. Topkapı sarayındaki tılsımlı gömlekleri görmüş ve başlamış fantazi kurmaya.
Biraz Assasin’s Creed, biraz Harry Potter (sağ kalan seçilmiş çocuk olayı) dan esinlenmeler var.

İzlerken keyif verdi.

2 bölümün yazarı yabancı hatta Narcos’un yapımcısıymış hangi bölümler bilmiyorum.

Yok izlettiriyor o konuda sıkıntı yok abi de basite kaçmalar falan var hikaye tahmin edilebilir.

Abi taş hançer gömlek net ölüm yadigarlarından esinlenme. Dizi izlettiriyor kendini doğru ama bu kadar kötü beklemiyordum. Hele dizinin kitlesi Gottan beter.

Bak onu söylemeyi unutmuştum diziyi izlerken benimde aklıma o gelmişi :slight_smile:
Pelerin, asa, felsefe taşı olayı.

Hatta Voldemort’ta Harry Potter 'ı felsefe taşıyla anneni babanı geri getirebilirim diye kandırmaya çalışmıştı. Benzerini Faysal Hakan’a yaptı. (Ulan Faysal diye kötü karakter mi olur olur asdjckşalb :joy: ) Aklıma Şerif Faysal Yıldırım geliyor Faysal dedikçe.

Bu arada Faysal anti karakter. İzleyiciye sevdirip, Hakan ile müttefik yapacaklar karısıyla beraber. Diğer ölümsüzlere karşı savaşacaklar falan. 2. Sezon çok tahmin edilebilir.