Nicklerimizin Anlamları

Vallahi helal olsun aylardır çakmadım starseh olduğunu. ‘Twain, Cercei, Stanis, Joffjrey, Tommon’ yazan üyenin birden bire bu kadar düzelmesi, yazım yanlışı yapmaması beni çok şaşırttı. Sırrın nedir, bizle paylaşmak ister misin?

Yogurt yiyin. Bol bol yogurt yiyin.

Stannisci adımın türkçe anlamı. Asıl adım ingilizce. Adamın osmanlıcası da stannis kral anlamına geliyor. İnanmayan araştırsın

Lisede iken kitaplar dışında içinde kan barındıran hiçbir şeye (video oyunları, diziler, filmler vb.) elimi sürmüyordum. Daha sonrasında oyun mağazasında takılırken Rayman Legends’ı gördüm, aldım. Hayatımda oynadığım en güzel macera oyunuydu.Bende bundan esinlendim. Bu arada iki yıl öncesinden bahsediyorum. Artık kan korkumu fazla büyüyemeden yendim ve haftaya salı gününe gelecek Game Of Thrones Season 1: Spectical Edition ile diziye de başlayacağım. Kitaplar ve yan kitaplarla birlikte yardımcı ek kitapların tamamını geçdiğimiz 4 ay öncesinde bitirdim. Çok heyecanlıyım!

Diziden önce kitabı bitiren nadir insanlardan birisin sanırım. Hayırlı olsun.

Önce kitapları okuyan birisinin dizi ve kitap uyumu konusuna bakış açısını merak ederim gerçekten.

Öncelikle saol :kissing:. Ve evet, bende çok merak ediyorum diziyle kitap arasındaki sadakatı aslında. Senin bir bilgin var mı acaba bu konuda? :roll_eyes:

Aslında şunu kast ettim, ben de dahil olmak üzere herkes burada önce diziyi izleyip sonra kitabı okudu. Dolayısıyla insanların seriye, yani kitaplara ve diziye olan bakışı buna göre şekilleniyor biraz da. Ama sen tersini yapan nadir üyelerdensin bu yüzden diziyi bitirince görüşünü merak ediyorum hayal ettiğine uygun muydu, beklentini aştı mı, hayal kırıklığı yaşadın mı vesaire şeklinde (:

Pekala, izleyip bitirdiğim zaman düşüncelerimi paylaşırım :yum:

Geçmiş baya ama ben de cevaplayayım. Afalina hem bir yunus balığı türü hem de latincede yunus demek (başka bir dil de olabilir emin olamadım şu an) dolayısıyla nickim Afalinaemre gerçek ismim olan Yunus Emre oluyor :dolphin:

Özetle,

En iyi hane TARGARYEN hanesidir.
Aynı zamanda en iyi TARGARYEN ölü Targaryen dir.