Nöbet için

[b]Arkadaşlar okuyanların bildiği üzere Buz Ve Ateşin Şarkısı’nın son kitabında Jon Snow bıçaklanmakta ve bunun sebebi olarak " Nöbet için " sözü geçmekte.

Jon Snow hayatını nöbete adamış,Sur’u en iyi şekilde savunmuş,kardeşlerini en ön planda tutmuş ve neredeyse haddini aşıp Stannis’e kafa tutarak alabileceği tüm ünvanlardan vazgeçmişti.Sur’u ayakta tutabilmek için Akgezen ihtimalini bile düşünerek binlerce yabanılı Çetinocak’tan kurtarmaya çalışmıştı.Seride en son zarar gelmesi gereken karakter iken hiç beklenmeyen bir yerde ihanete uğruyor.

Yani bütün bu kargaşa , Ramsay Bolton’ın Jon’a yazdığı mektup karşısında Jon’un[/b] verdiği aşırı tepkiden dolayı mıdır ? Yoksa yabanıllara yardım ettiği için midir?

Bowen Marsh denen başıbozuk ve onun gibi olan arkadaşları, jon’un neredeyse her hareketinin yanlış olduğuna kanaat getirip, en son o mektuptan sonra bir patlama yaşadılar. Tabi olayın içinde başkalarının olduğuna dair söylentiler de vardı yanlış hatırlamıyorsam; ramsay’in adamı, cersei’nin adamı gibi. Ama bence bowenlerin salaklığı tamamen.

Peki Bowen Marsh ve güruhu cidden Ramsay ile iş birliğinde olup bu mektubu tezgahlamışlarsa ? Böylelikle Arya’yı (Jane Pool) elinde tutan Stannis’e karşı, Boltonlar’ın da elinde Selyse ve kızı, hatta Melissandre olmuş olur.

Tabi Jon pıçaklandı ve başa Bowen Marsh Lord kumandan olarak geçerse…

Marsh yönetimi aldıktan sonra kraliçe ve maiyetini rehine olarak alabilir mi bilemem ama alırsa ve Bolton hizmetindeyse, rehineleri Kışyarına gönderme niyetine de girişecektir…

Tabi yabanıllar bu durumda gelişen bu olaylara nasıl tepki verecek ve olayların seyrine nasıl etki edecek bu da ayrı.

Ama Marsh ve güruhu, Boltonlar’ın hizmetindeyseler cidden ekşın dolu heyecanlı bir durumla karşılaşırız.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bowen Marsh’ın birinin adamı olup olmadığı kesin bir şey değil zaten. Ve eğer öyleyse, işler pek kolay olmayacaktır. Tormund, Jon’a yapılanları öğrenir öğrenmez ortalığı dağıtacaktır. Bowen Marsh’ı ben kendi elleriyle öldürmesini bekliyorum şahsen.
Bowen Marsh geçemez bence, o orada öylesine bir adam, ya kahya mıydı neydi tam hatırlamıyorum. Ona sıra gelene kadar, Cotter Pyke var, Alliser Thorne var, Denys Mallister var.

Surda yabanıllar ve nöbet arasında büyük bir kargaşa çıkacağı kesin bir de kraliçenin kibri eklenince evlere şenlik

Ya ben o kısımda Bowen Marsh ağlıyordu diye hatırlıyordum. Bence Jon’un yaptıklarının gercekten yeminine ters düstüğünü düsündü.

Bu arada Jon’un Surda yaptığı her sey tamamen doğruydu bence. Hayalet’i kilitlemek dısında. Bir de o kraliceyi coktan göndermesi gerekiyordu.

Bowen MArsh hayatınbı sura adamış birisi ya. Alliser Thorne falan deseniz tamam da o yapmaz. Muhtemelen Jon’u yeminine ihanet etmiş olarak gördü ve yemininin gereği olarak onu öldürdü. Ayrıca bir karışıklık var.

1. kitapta Cersei’nin sura gönderdiği adamı aynı kitapta yakalandığına dair bir haber geliyordu Cersei’ye. Hatta Cersei, o an başı kalabalık olduğu için onunla sonra ilgilenme kararı alıyordu. Biz 5. kitapta öyle bir hadise ile hiç karşılaşmadık. Bu adam ya Jon’un ölümünden önce yakalandı ki kitapta öyle bir şey gerçekleşmediğine göre bu şıkkı eliyorum ya da Jon bu saldırıdan kurtuldu ve olanları araştırdı, sonra bu adamı farketti, bu da Jon’un kurtulmuş olduğunu gösterir. Bu iki durumdan birisi gerçekleşmezse şayet ortaya fazlasıyla mantıksız bir durum çıkıyor.

Cersei oraya karakazanlardan birini göndermeyecek miydi? Yüce rahip onu yakalayınca planı iptal oldu iste.

Hayır, Karakazanlardan birini gönderecekti ama onun dışında da birini gönderdi.

Ilk hanceri saplayan ben değildim dercesine bakıyor. Yani bir ele geçirme olayi da olabilir.

Bence büyücü kadının (Melisandre) Jon Snow konusunda bir planı vardı. Ve bunu uyguladı. Kanımca Bowen Marsh’ın öldürdüğü kişi aslında Jon Snow değildi. Bu planı doğrultusunda da Melisandre, Jon Snow’a gece nöbetçilerinin aslında ne olduğunu gösterme fırsatı yakalayıp, onu yanına çekecek.

Marsh ve guruhu yabanillari surda istemiyor. Bence jon harbiden oldu ve melisandre thoros of myr gibi onu opucukle dondurecek ve jonun nobeti bittiginden yemininden azad edilmis olacak ve nihayetinse taht oyunlarinda bulunacak ve robbun aksine yonetmeyi daha iyi biliyor bakalim savas sahasında da hic kaybetmeyen robb kadar yetenekli miymis

Aynen katılıyorum Jon için biçilen görev ve ölüp yeminlerinden azad olması konusunda ben de senin gibi düşünüyorum.

Ayrıca Robb’dan kat be kat daha fazla hakim olur karşılaşacağı olaylara. Piç olmasa ( şu anki duruma göre söylüyorum ) Ned’in açık ara gözde evladı olurdu… Tabi bu benim görüşüm.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bencede olmedi. Kitabin kilit ismi bence snow ve arya. Ayrica ayaklari sakat olan brondan mi ne birde o.

bence melisandre yemininden azat olması için bilerek öldürtmüş olabilir sonra geri döndürüp kuzeye götürür.ayrıca daha sırada rickon var sör davos eğer rickonu bulur ve getirirse tüm kuzey yeniden birleşir ve kuzeyin ordularının kumandanı jon kuzeyin kralıda rickon olur stannisle birleşirler,boltonlardan intikam alır ve kuzeyi güneylilerden temizlerler.zaten kral toprakları karışık demir tahta kadar rahat rahat gelirler ondan sonrası hayırlısı be gülüm

Bir çok teori var ha ben ghost’un bedeninde belli bir süre yaşayacağına daha sonra coldhands ile falan karşılaşacağını düşünüyorum.
Bu olaydan sonra durumlar baya bi karıştı Tormund’un tepkisini çok merak ediyorum en sevdiğim karakterlerden birisidir tormund ve jon ile olan arkdaşlığı gerçekten çok samimi ve hoştu bowen ı öldürebilir bence öldürmese bile öldürmeye kalkışır ve yabanıllar ile gece nöbeti adamları kesin birbirine girer lan yine sabırsızlandım bi çıkmadı da okuyalım :smiley:

Şu tormund reis nöbette asker bırakırsa iyidir

Bilirsiniz,yabanılların wargları var.Belki Jondan nefret eden ki mümkündür birkaç yabanıl Jonun en yakın adamlarının(fiziksel olarak)-“BOŞLUK”-“içine” girerek(yanlış anlamayın) böyle bir şey yapmışlardır.

doğru diyorsunda zihinsel engelli olmayan birinin için girmek çok zor varamyr reis bile yapamadı eğer suikastciler zihinsel engelli olsa pekala mümkün olurdu ama bu halde çok zor gerçi bowen, in ağlaması benide suphelendirmiyor değil

Evet vardı böyle bir teori hatta şu domuzu olan warg ismi neydi hatırlamadım o kontrol altına aldı denildi ancak bence de zor varamyr gibi biri yapmadıysa diğerlerinin yapması zor bence bowen marsh yabanılların sura alınmasına falan içerlendiği için böyle bir duruma kalkıştı