Nöbet

Bu hikaye Beş Kralın Savaşından önceki dönemlerde Kara Kardeşlerin nöbet hikayesini anlatır.

Tipi başlayınce Edric daha bir üşüdü ve şaşırmıştı çünkü yaz tipisi onu bulmuştu.

Hay şansıma tüküreyim o Blackwood bu tipide beni surun tepesine göndermeseydi ne güzel sıcak yatağımda uyuyacaktım.Elli kolcunun içinden beni nasıl seçti anlamadım.Zaten bendeki bu şansla yaz tipiside beni bulur. Eldivenim de kaybolacak bugünü buldu.Parmaklarım soğuktan dondu neredeyse kopacak.

Hey Edric batı tarafında bir şeyler var.

Bu seslenen benimle beraber nöbete gönderilen Jeor du.

Ne var Jeor.Sadece birkaç kurt.

Seni aptal Swann bu bir ulukurt sürüsü. Daha önce hiç bu kadar büyük bir sürü görmemiştim. Surun tam altından geçiyorlar.Sanki bir şeyden kaçıyorlar da bu kadar güneye geldiler.Keşfe çıkanların dediğine göre kuzeyde her yerde kesik kurt kafaları varmış.

Sadece yabanılların yaptığı avlar onlar.

Bence bunda bir iş var Edric.Yabanıllar böyle şeyler yapmazlardı onlar bu hayvanlara saygı duyardı.

Sadece avlanıyorlar Jeor.

Gece boyu süren bir nöbetten sonra…

Hey Edric yaşlı keçi nöbeti devralmaya geldim.

Victarion seni pis demiradalı nasılsın dostum

.İyiyim dostum.Sana nasılsın diye sormayacam halinden belli.

Uzun bir gülüş…

Yine çok içmişsin.İstersen biraz dinlen bu halinle nöbet tutamazsın.

Sen işine bak yaşlı keçi

Bu Greyjoyların hepsi manyak olmak zorunda mı ?

O sırada Güneş çıkmaya başlamıştı her yer aydınlandığında Edric onu gördü.Üstadın kulesine bir beyaz kuzgun konmuştu…

Kara kanatlar kara haberdi ama ak kanatlar kadar kara değildi.

Arkadaşlar bu ilk hikayemdi. Hatam olabilir. :smiley:

Güzel olmuş emegine sağlık tüm westerosu nöbete getirmişssin helal olsun :smiley:

Devamını bekleriz

Alınma ama olmamış bence.

Abi ilk hikayem :’( Tecrübesizim. :frowning:

Çok kötü olmamış daha ilk hikayen moralini bozma bir sonrakine daha iyi bir şeyler bulursun yine de ellerine sağlık.

Bu forumda çok daha kötü hikayelerin baş tacı yapıldığını gördüm .

Senin hikayen yeni başlayan birine göre anormal kötü değil.Sadece normal

Moralimi bozmadım ikinci hikayeyi yazdım :smiley:

Meşalelerin aydınlattığı odada Üstat Rickard ile Lord Kumandan Victarion Nehir konuşmaktaydı.

Üstat beni neden bu ışıksız odaya gecenin bu vakti çağırdığını sorabilir miyim ?.

Lord Kumandanım hem Hisardan hem Doğu Gözcüsünden kuzgun geldi.Hisar kışın geldiğini söylüyor.Doğu gözcüsü ise gönderdiği bir birliğin bir wight öldürdüğünü söylüyor…

Wight.Onlar binlerce yıl önce kaybolmamış mıydı ?

Evet lordum. Yedi Krallığın bütün lordlarına haber verdim.Kuzey de garip şeyler oluyor .Lordum benim size tavsiyem bu olay fazla duyulmasın yoksa Surdan kaçışlar başlar.Sen en güvendiğin adamlardan bir birlik oluştur ve neler olduğunu öğren.Çünkü bu yabanıllar sadece

Bak üstat senin dediklerini hep dinledim ve sen hiç yanılmadın.Umarım şimdide yanılmıyorsundur.

Lord Kumandan Victarion Nehir,Nehirova topraklarında bir lordun piçi olarak doğmuştu ama 12 yaşında Lannister-Tully savaşında babasını kaybetmişti.Bu yüzden aklına gelen tek çare olarak Sura gitti birçok keşfe katıldı ve bu keşiflerin birinde sol kulağını kaybetti.Herkes tarafından çok sevilen Victarion seçimlerde Lord Kumandan seçilmişti.

Lord Kumandan bu konuşmadan sonra yaverine Baş Nöbetçi Edric Trant’ı bulmasını söylemişti.Yaver de Edric’i Surun tepesinde nöbet tutarken bulmuştu.

Lordum.Beni Lord Kumandan yolladı.Sizi yanına çağırıyor.

Peki buradaki nöbeti kim tutacak?

Lordum bu çok acil bir durum galiba.

Edric odaya girdiğinde Victarion odada yalnızdı ve elindeki mektubu okuyordu.Bir an kolu titredi ve kağıdı mumun üstüne düşürdü oda aydınlanınca Victarion Edric’i gördü.

Hoşgeldin Yaşlı Keçi.

Lordum acil bir durum olduğu söylendi.

Doğru söylenmiş az önce Doğu Gözcüsünde yapılan keşfin kuzgunları geldi bir wight öldürmüşler.

Wight?

Edric, Wightların sadece çocukları korkutmak için uydurulan bir masal olduğunu sanıyordu.

Evet Edric.Wight,masallarda anlatılanlardan.Senden isteğim En güvendiğin beş adamla beraber bir keşfe çıkıp bu wightları araman ve hangi bölgelerde olduklarını bize rapor etmen.Unutma bu görev çok önemli ve bu görevi o beş adam dışında sakın kimseye anlatma.

Bölümleri çok kısa yazıyorsun

merhaba hikayenizi okudum, normal. birkaç ricam olacak; konuşmaların önüne çizgi veya tırnak işareti koyun. anlatma ve konuşma kısımları çok karışıyor. bir de hikayenizin her bölümüne (bence) bir bölüm ismi koymalısınız. bölümün çoğunu konuşmalar oluşturuyor. o yüzden (yine bence) bölümleri daha uzun yazmalısınız. iyi yazmalar:)

Bilader okudum hikayeni normalin ustunde kesinlikle devam et bakalım fazla merak etmiyorum ama gizliden hikayenin nereye varacıgını ogrenmek istiyorum :slight_smile:

Duzen yok. Noktalama isaretleri kullanmadigindan okurjen zorlaniyor insan.