Oberyn'in Tywin'i zehirlemiş olması

Öncelikle bunu Geek Teori’den duydum ve çok hoşuma gitti. Kısa tutacağım;

Tywin ölmeden önceki gece tuvalette o kadar çok bekliyor ki Shae yatakta uyuyakalıyor. Teoriye göre Oberyn Martell, nam-ı diğer Kızıl Kobra, Dul Kanı isimle zehir ile Tywin Lannister’ı zehirliyor. Dul Kanı insanın bağırsaklarını ve idrar kesesini tıkıyor. İnsanın kendi zehrinde boğulmasını sağlıyor. Belki de Tywin tuvalette o yüzden o kadar çok bekledi. Çünkü zehirlenmiştir.

İkinci bir gösterge ile Tywin’in cenazesi… Tywin cenazesinde çok kötü kokuyor. Çünkü Pycelle falan da onun içinin çürüdüğünü söylüyor. Hatta Tommen kokuya dayanamıyor ve septten çıkıp kusuyor. Yani Tyrion onu öldürmeseydi, zaten Dul Kanı tarafından yavaş yavaş öldürülecekti.

Teori benim çok hoşuma gitti. Peki ya sizin?

Bu zaten herkesin bildiği bir şey değil mi ?

Şimdi bu tartışma konusu mu kuram mı? Tartışma başlığında açılmış çünkü. Buna bir karar verelim tam. :slight_smile:

Valla işin zor abla hep başlıklarla uğraşıyorsun falan :smiley:

İşim bu. :smiley:

Neyse bu burada kalsın, zira bir iki kısa paragraftan kuram olmaz. Tartışma olarak devam etmesi daha uygun.

Oberyn’in Tywin’i zehirlemiş olma olasılığına ben de inanıyorum.

Tywin’in uzun süre tuvalette olması, ölürken de bağırsakların boşalınca çok kötü kokması ve cenazesinde bedeninin hızla çürümeye başladığına işaret eden o “çürümüş koku” meselesi buna işaret ediyor bence.

Dorne halkı sinsi bir yılandır ve zehirlidir, bilhassa Oberyn zehirler konusunda uzman bir adam(zaten zehir kadınlar, korkaklar ve Dornlular içindir, sözü bile yeter. Kadınlar; Lysa’nın kocasını zehirlemesi, korkaklar; Lancel-tam zehir sayılmasa da- Robert’a verdiği şarap yahut Joff meselesinde zehirde LF ve Diken Kraliçesinin parmağı olması ve Tywin’in zehirlenme ihtimali de Dorne kısmının gerçekleştiğini gösterir.) ve Twyin’in kendi güvenliğine çok dikkat harcadığını da sanmıyorum.

Oberyn planından Tyrion’a bahsettiği zaman o da şöyle bir cevap veriyor ve onun cevabı daha ilginç oluyor.

"Bir şey değişmez. Babam ona asla böyle bir tercih hakkı vermez.”

“Baban,” dedi Prens Oberyn, “sonsuza dek yaşamayacak.” Prensin ses tonundaki bir şey Tyrion’ın boynundaki tüyleri ürpertti.

Yani illa ki kimse sonsuza dek yaşamaz, hele ki belli bir yaşın üstündeki insanlar ama Oberyn’in demek istediğinin bu olmadığı aşikar gibi geliyor.

Loras ve Robert zehirleme derken ? Orayı anlamadım. Zaten Oberyn Tywin e böyle bir şey yapmayacak olsa niye zehir ustası olsun ki ? Sadece usta ama hiç kullanmamış olması saçma kaçıyor sanki. Tywin i zehirlemek için zehir ustası demiyorum , Oberyn birini zehirlemeyecek olsa bu bilgi bizde niye olsun anlamında dedim.

Robert’a çok güçlü özel bir şarap verdi, Lancel. Her zamanki şarap yerine. Bu sayede çok hızlı sarhoş oldu vs. adam bu yüzden domuz yüzünden şişlendi aslında yoksa o domuz ona bir şey yapamazdı kolay kolay, yılların avcısı sonuçta. Elbette zehir değildi, verdiği ama Lancel “korkak” olduğunu ve Jaime gibi “kral katili” olduğunu ama onun gibi kılıç kullanmadığını söylemişti. Korkaklık da buradan geliyor zaten.

Lancel ile karıştırdın galiba ? Valla beynim dondu şu an :smiley:

Ayy evet, doğru. Özür dilerim, neden ikidir ben bunu Loras ile karıştırdım ki? Neyse, düzelttim şimdi. Sağ olasın. :slight_smile:

Yok abla ne özür dilemesi olur öyle de kendimden şüphe ettim valla beni de sapıttırdın :smiley:

ehehehe işte insanlık çok bilen çok yanılır şekil a :smiley:

Ben sana insan sevmiyorum diyorum sen hala insanlık diyorsun :smiley:

Sev sev, sevgi iyidir; sevmemek insanı tüketir; sevgi ise enerji verir. :stuck_out_tongue:

Şiir gibi konuştun valla abla :smiley: