Ödüllü Tahmin Yarışması

Hiç vakit kaybetmeden konuya direkt giriş yapıcam.Hepinizin malumu, ortada referans (kitap) kalmadığı için dizi epey ilerdeydi.Ve en nihayetinde sona erdi.Martin 6.sezon dan evvel bir yazı yayınlamıştı.O yazıda hem okuyucularından çıkartmadığı kitap icin özür diliyordu, hemde Dizide gercekleşen bir takım vakaların kitapda da gerçekleşeceğini söylüyordu! Dizinin final bölümünden evvel bir tesekkür yazısı daha yayınladı.orda da hem sizin sövdüğünüz hıyarları (D & D) övüyordu,hemde aynı konuya (Dizi & Kitap bağlantısı) parmak basmanın yanında,gıdısını sürtüyordu.

"How will it all end? I hear people asking. The same ending as the show? Different?

"Well… yes. And no. And yes. And no. And yes. And no. And yes."

Dizi her ne kadar herşeyi yansıtmasada,Karekterleri ve hikayelerini tırpanlasada,bazı hanelere hiç girmesede bize 6.kitap hakında bir takım fikirler verebilir.Martin’in söylemleri bu yönde!

Şimdik,hepiniz kitapları belki de defalarca okudunuz.Teoriler ürettiniz,üretmeye de devam ediyorsunuz.Eee diziyi de izlediniz.Yaşanan olayların tamamını biliyorsunuz.

Soru şu ; dizide gerçekleşen olayların kaçı 6.kitapta yaşanır ?

Bu soru tek cevaba dayalı bir soru değil.örnek vermem gerekirse ;

1.Sandor kitapda da dönücek.
2. Cersei ile Jaime benzer şekilde ölücek.
3. Dany KL’nin içinden geçecek.

Tahmin sayınızın artması şansınızı arttıracak.Yaptığınız tahminleri detaylandırmak ise size kalmış.Yarışmanın sonunda en çok isabetli tahmin de bulunan arkadaşımlarımız kazanacak !! Diyelim ki 3 tahminde bulundunuz.3 de tuttu.başka bir arkadaşımız 20 tahminde bulundu,4’ü tuttu.Bu durumda 4’ü tutturan kazanacak!!! Anlayacağınız üzere yarışmada aslolan tahmin sayısına göre tutturma oranı değil,doğru tahmin sayısı olacak!! Bu arada az evvel ki örneğimin tam terside olabilir 20 tahminde bulunan arkadasımız (0) çekebilir.Sizde 2 de 2 yapabilirsiniz.bu durumda siz kazanırsınız.Yapmış olduğunuz tahminlerin niteliği sizi ilgilendirir.ben doğru tahminlere bakarım :grin:

Yarışmamız “Kış Rüzgârları” çıkana dek devam edicek ! Kitap çıktıktıktan sonraki cevaplar sayılmayacak ! Bu işin sonunda 3 kazananımız olucak !

Ödül konusuna gelirsek, Ilk başta sevdiğiniz hanelerle alakalı sembolik ödüller vermeyi düşünüyordum.Tşört,Kupa bardağı Vb.Sonra bu fikrimi değiştirdim.ve sembolik para ödülü vermeye karar verdim.Sembolikten kastım rakamın küçüklüğü.

1. 100 TL
  2. 75 TL
  3. 50 TL kazanacak.

Yorumlar herkese açık olduğu için katakulli olmaz :grin: Sevgili Mod arkadaşlarımızda bu işin takipçisi olacaklar.Buna eminim.Sezarın hakkını sezara vericez,bunda şüpheniz olmasın :grin: Yarışmanın sonunda Ilk önce kazanan arkadaşlarımızı duyuracam.Sonra o arkadaşlarımız özelden bana ibanlarını yollayacak.Yaptığım havalelerin dekontlarını onlara ve Modlara yollayacam.(Modlar hakem görevi görüyor!) Ödüllerini aldıklarına dair teyidi ise bu başlık altında kendileri duyuracak.benden bu kadar.Cümleten kolay gelsin.

2 Beğeni

Sembolik derken para resmi göndereceksin herhalde? :smiley:

Konu dışına niye açtın ki kitap yarışması ise? 6. kitap çıkana kadar ise tahminler sadece 6. kitabı mı kapsıyor?

Yoo paranın bizzati kendisini göndericem.iban numarasına para resmi atılmıyor diye biliyorum :grin:

Kitabın finalini baz alsam,yarışma “ölme eşeğim,bahar gelicek” kıvama gelirdi.Herif kaç yıldır bir kitap yazamadı kaldı ki finali yazacak.Simdi bu korona virusu muhabbetine kendini eve kapatmis olabilir,tahminim 6.kitabın eli kulagindadir her an cikabilir :grin: bu sebeple 6.kitabı baz aldım.Aslında soruyu yanlis sordum.Dizide gerceklesen olayların kaçını 6.kitapta goruruz diye sorsam daha anlasilir olurdu.neyse degistiririz.sikinti yok.

He bak şimdi oldu. Bana bak, kitap çıkınca seni aramak zorunda kalmayalım sağda solda. :smiley:

Tahminlerimi seve seve şey ederim… (aslında para yerine doğrudan kitap hediyesi daha iyi olmaz mı? Misal işte Buz ve Ateşin Dünyası, Ateş ve Kan veya o sırada alamamış olanlar için Kış Rüzgarları )

Bu arada evet, adam karantinaya almış kendini ve kitabı yazıyormuş hatta hiç olmadığı kadar çok westerosta dolanıyormuş.

Merak etme,hele şu virus muhabbeti geçsin ben seni bulurum.Antalya dibimde.Sana serik kadar uzağım :grin:

Aslında bu ödül konusunu düşündüm ama kendim belirlemek yerine kararı kazananlara bıraktım.Onlar ister tsort alır,ister kitap alır vs.karar kendilerinin olacak.böylesi daha isabetli olur diye dusundum.

Oooo komşu sayılırız. :smiley:

Tamam, kazanan söyler. Ben de önümüzdeki günlerde kendi tahminlerimizi yazarım.

1 Beğeni

1- Jon diriliecek.
2-Jon ve Bolton hanesi ve destekçileri arasında meydan savaşı gerçekleşecek.
3-Stannis ölecek nasıl bilmiyorum.
4-Davos ve Jon iş birliği yaşanacak.
5-Jon kuzey kralı ilan edilecek.
6-Arya kuzeye dönecek.
7-Bolton hanesi yok olacak
8-rickon ölecek
9-Shireen ölecek
10-Tyrell ve Lannister ittifakı tam anlamıyla yok olacak
11-Jaime büyük savaşa destek verecek
12- Sandor ve dağ dövüşecek
13- KL yok olacak
14- Deanerys büyük bir khalasar a sahip olacak
15- körfez savaşını kazanacak

• Jon dirilecek.
  • Rickon ölecek.
  • Shireen yanacak.
  • Walder Frey ölecek.
  • Stannis ölecek.
  • Tyrion ve Daenerys buluşacak.
  • Jorah da Daenerys ile buluşacak.
  • Arya Westeros’a dönecek.
  • Sansa aracılığı ile Vadi-Kuzey ittifakı kurulacak.
  • Daenerys Yunkai ordularını ejderhası ile yakacak.
  • Yaz ölecek.
  • Tüylüköpek ölecek.
  • Tommen ölecek.
  • Myrcella ölecek.
  • Loras ölecek.
  • Jon Kuzey Kralı olacak.
  • Robert Arryn, Yohn Royce’un himayesine geçecek.
  • Arya Westeros’a dönecek.
  • Daenerys Westeros’a gelecek.
  • Hizdahr ölecek.
  • Hodor’un Hodor olma hikayesi dizi ile aynı olacak.
  • Hodor ölecek.
  • Jojen ölecek.
  • Üç Gözlü Karga ölecek.
  • Tyrion Daenerys’in danışmanı olacak.
  • Bran kral olacak.
  • Arya ve Gendry buluşacak.
  • Daenerys bir şehri yakacak. (KL olması şart değil, herhangi bir şehir)
  • Daenerys Dothrakları kendine katacak.
  • Daenerys Vaes Dothrak’a gidecek.
  • Tyrstane ölecek.
  • Yüksekbahçe düşecek.
  • Tazı Sansa ile buluşacak.
  • Tazı Arya ile buluşacak.
  • Arya ve Brienne buluşacak.
  • Euron bir kraliçe ile cinsel ilişkiye girecek (Kraliçe diziden farklı olabilir)
  • Casterly Kayası düşecek.
  • Lancel ölecek.
  • Selyse Florent ölecek.
  • İkizler düşecek.
  • Efkarlı Edd Lord Kumandan olacak.
  • Sam Hisar’dan ayrılacak.
  • Roose Bolton ölecek.
  • Ramsay Bolton ölecek.
  • Theon ölecek.
  • Tyrion, Casterly Kayası Lordu olacak.
  • Edmure serbest kalacak.
  • Sancaksız Kardeşlik kuzeye doğru yola çıkacak.
  • Mace Tyrell ölecek.
  • Margaery ölecek.
  • Varys ve Tyrion buluşacak.
  • Jon gerçek ailesini öğrenecek.
  • Kara Walder ölecek.
  1. Bran gene kral olacaj
  2. Jon dirilecek
  3. Jon Kuzeydeki kral olacak
  4. Arya gene açılacak(ama belirtmek isterim ki açılması çok farklı sebebe ve motivasyona dayalı olabilir)
  5. Cersei ölecek
  6. Jaime ölecek
  7. Sandor ölecek
  8. Dany ölecek
  9. Dany ve Jon gene ittifak halindd olacak
  10. Euron ölecek.

Arkadaşlar,

İyi okuyun lütfen. 6. kitapta olacaklardan bahsediyoruz, 7. kitap dahil değil. Dizide olup da 6. kitapta da olacak/olabileceğini düşündüğünüz kısımlar… Ona göre düzeltirseniz iyi olur çünkü 6. kitap çıktığında aleyhinize işler zira kendi tahminleriniz içinde en çok doğru tahmini yapan ilk üçe girecek.

1 Beğeni

1-Jon dirilecek
2-Hodorun isminin kaynağı dizideki gibi olacak ( Ben d&d ikilisinin grrm olmadan böyle güzel açıklayacağını sanmam)
3-Jon ebeveynlerini öğrenecek
4-Stannis ölecek
5-Piçlerin savaşı gerçekleşecek
6-Arya eğitimini bitirip westerosa dönecek
7-Shireen ölecek
8-Rickon ölmeyecek ve stark soyu ondan devam edecek
9-Dany dothrakileri arkasına alacak
10-Dany Meerendeki savaşı kazanacak
11-Tommen ölecek
12-Myrcella ölecek
13-Cersei taç giyecek
14-Lancel ölecek
Acaba sadece dizide olup kitapta da olabilecek olanlar mı yazılmalı yoksa dizide olmayan ancak kitapta olabilecek şeyler de yazılabilir mi?

Şöyle mi olacak? Birinci olan kişi senden 100 TL para sınırlı ödül isteyebilir. Ya da parayı direkt isteyebilir.

Evet.Sizden bu yönde tahminler istiyorum.

Ben para göndericem.Kazanan kişi o parayı nasıl harcamak isterse harcar.ona kalmış.

1 Beğeni