Olay Örgüsü

Hatırlarsanız RP’de savaşların sonucu ve adalet sistemi hakkında sorun yaşamıştık. Olaya şöyle bir çözüm buldum, Rhaegar’da beğendi ve diğer DM’lerin de fikirlerini merak ediyorum:

1- Oyun boyunca DM oyuncuya çeşitli “Olaylar” sunacak. Bu olayları Crusader Kings II’den örnek alarak tasarladım ve savaş sonuçları gibi zorlu meselelerde adaletli sonuçlar vereceğine inanıyorum. Hemen örneklendirelim:

DM:
“Dehşet Kalesi yakınlarındaki yerleşim yerlerinde, R’hallor’un misyonerliğini yapan bir grubun halkı din değiştirmeye teşvik ettiği Lord Stark’a bildirildi. Lord Stark bu hadise konusunda şöyle bir karar aldı…”

Oyuncu:

Seçenek 1- “Misyonerlerin yakalanması ve öldürülmesini emrediyorum” .
Seçenek 2- “R’hallor misyonerlerinin eylemlerine devam etmesini emrediyorum”

1- Oyuncu bu kararıyla eski tanrılara inanan halkın desteğini alırken, R’hllor’un desteğini kaybedecek. Ve halkın desteği savaş sırasında artı puan olarak dönecek.

2- Veya oyuncu R’hllor misyonerlerini destekleyip, bu dine yavaş yavaş ısınma kararı verecek. Fakat bu oyunda birkaç tur boyunca asker sayısını azaltacak, fakat birkaç tur sonra R’hallor’un dini yayılacağı için oyuncu R’hallor’un desteğini almış olacak.

Oyuncu bu şekilde vereceği kararlar ile birlikte bir nevi kaderini ve oyunun gidişatını da belirlemiş olacak. Ayrıca DM mesajı attıktan sonra yukarıda olduğu gibi “Seçenek 1, Seçenek 2” diye cevap alternatifleri vermeyecek, verilecek cevap tamamen oyuncuya bırakılacak.

olur.

Aerys, R’hallor değil. R’hllor. Artık dayanamıyorum söylemem gerek :smiley:

Ve bu seçeneklerde bize TurkJedi arkadasımızın yardımı cok dokunacak.

Aerys yaz 6688’e gönder hatasız kul olmaz melodisi cebine gelsin.

Birincil ise şöyle bir öneride buluncaktım.
Mesela rp yapılacak olan forumda şu şekilde bazı konular olacak.

Örn ; Lannister Hanesi bu konuya sadece lannister hanesine mensup üyeler girebilecek felan
Bir örnek daha ‘‘Crescent Hanı’’ olacak isteyen gelebilecek içki yiyecek felan alacak ancak bunlar beleş değil tabikide! Rep puanı karşılığında verilecek.Belli bir süre sonra karakterler açlıktan ölür çünkü :smiley: Ben hancıyım .D

Güzel olur ve turkjedi kadar bilgiliyim ck2 de. Bende yardım ederim. 2 hafta mp attık o kadar.

Seçenek olayı çok güzel olur ve bence bir de risk falan eklenmeli. Mesela duello falan var ölme riskin oluyor gibi. zar atar karar veririz -_-

Bu olayları bizzat hazırlayıp RP arasında sunmak istiyorum zira aklımda çok yaratıcı fikirler var ve bazılarını yazdım bile.

[quote]Birincil ise şöyle bir öneride buluncaktım.
Mesela rp yapılacak olan forumda şu şekilde bazı konular olacak.

Örn ; Lannister Hanesi bu konuya sadece lannister hanesine mensup üyeler girebilecek felan
Bir örnek daha ‘‘Crescent Hanı’’ olacak isteyen gelebilecek içki yiyecek felan alacak ancak bunlar beleş değil tabikide! Rep puanı karşılığında verilecek.Belli bir süre sonra karakterler açlıktan ölür çünkü :smiley: Ben hancıyım .D[/quote]

Çok ayrıntı olur ama uygulanabilir tabii ki de. Üzerinde ayrıca durmak gerek.

Kuzgunlar bölümü de olsun. (diplomasi bölümü) burda şu şekil tartışmalar olucak bi kelime bulamadım bunun için türkçe özürlüyüm bilionuz:

Eddard starkin oğlu, kuzeyin kralı robb stark vb den şuna falan dicek. İsterse kibarca ister sertçe falan. O da gene aynı konu başlığında alıntılayıp kabul edicek ve işte ittifak falanda kurulcak ama ittifak olayını biliyorum çok abartılıyor bazen. rep puanı sınırı falan konulsun. Ha bi de rep olmasın o ya. Millet oynamaz valla :smiley:

Bu arada fikirleri bi başlıkta toplayalım bence. Madde madde. Daha net ve kolay ulaşılır olsun.

Öyle burada ki gibi repler havada uçmayacak .s
Mesela bir bira 2 rep , tabi kral hazinedarlarıda gelip benden vergi(rep) felan alıcak

Yav Allah askına ne repi? Rep puanı yerine altın kesesi veya sandık diye birşey olacak. Orda da altınınız duracak. Tövbe bunu da mı düşünemiyonuz? :smiley:

Demin bunu dedim zaten.

Hani?

Farlarınızı park olarak değilde uzun görüşlü yapın .o Ne kısa görüşlü insanlarsınız.Burada öneri yapıyoruz her türlü geliştirilir.İster sandık ister rep sadece öneri.
Bu olayıda aşırı ciddiye alıyorsunuz .D

ins kopyasını almışındır. yoksa ejderhayı uyandırırsın!

Bu arada sohbete rp ci tayfa on the work yazabilirmiyim :smiley:

Hayır

Ben 2 gündür uyumuyorum. Bu arada Crescent logo çalısmaları nasıl gidiyor?

Eh soylemeyi unutmusum. Ne logosu bu?

Pm attığında bile zaten hazırdı , şuan upload edemem ama bir saat sonra felan atarım.

Ben onu demiyordum ama cidden ondan da iyi logo olur. Biraz düzenlenmesi gerek. Neyse sonra konuşuruz.

Bunu demiştin. .o.o
Banner olarak kullanılabilir-ana sayfa resimi felan-.Logo’yu ayrıyetten çizerim aklıma birşeyler gelsin.

[quote=“Venom41, post:6, topic:1859”]
Güzel olur ve turkjedi kadar bilgiliyim ck2 de.
[/quote]Benim kadar bilgili derken :tongue: