Ölmüş Karakterler Yaşasaydı Görmesini İsteyeceğiniz Olaylar Neler Olurdu?

Robert Baratheon’un Aegon’un karaya çıkışını görmesini ve iki ordunun karşılıklı dizilerek savaşmasını çok isterdim… ikinci bi trident vakası ne güzel olurdu

hangi aegon’dan bahsediyorsun?

1. Aegon dan bahsediyor. Fırtına burnundaki sağlam kaleleri ele geçirdiği yazıyordu 5. kitapta.

Olasılıksız olan mı?

İyi de o dost değil miydi Stormlands’le? Sanırım bir evlilik bile vardı Baratheonlarla . O yüzden Robert ile Rhaegar kuzen oluyordu?

Evet bir evlilik vardı. Robert in anne tarafından mi yoksa baba tarafindan mi olduğunu pek hatırlamıyorum. Büyükannesi targaryendi çünkü.

Bilmiyorum arkadaş 1. Aegon dan mı yoksa 5. Aegon dan mi bahsetmiş pek kestiremedim.

“Aegon’un karaya çıkışı” lafı akla 1. Aegon’u getiriyor…

Sonra dedim Aegon ile Orys beraber savaşmıştı. Belki Robert’ın bundan ders alıp Targaryenler’e yaptığından utanmasını kastediyordur.

Sonra ikinci trident vakası dedi ve aklıma Aegon VI geldi…
Sonra sen evlilik dedin Aegon V oldu.

Bir de Robert’ın şehvetinden bahsetsek Aegon IV’ye giderdi işler

robert’ın cersei’den olan çocukların aslında kendi çocuğu olmadığını öğrenmesini isterdim.

Ned ölürken Joffrey kralımdır vs yerine halka gerçeği anlatıp yaşaması :

Aegon VI dan bahsediyordum. Rhaegar’ın öldürüldü sanılan çocuğundan…

Rhaego yaşasaydı. ( Şu Dany nin karnında ölen çocuğu ) .Robert in yüzünün alacağı ifadeyi çok merak ederdim :slight_smile:
İşgalciyi dehşete düşüren bir isim demişti, Jorah Mormant.

O büyüyene kadar 20 kez ölürdü robert

Robb ve Joffrey’in düello yapmasını çok isterdim

Ve jofreye ne yapacağını

Robb Starkın onca çabasına rağmen dayısının yeldegirmeni sevdasına tywin lannistarla kapisamamasi ve sonlari…
Bu mucadelenin olmasıni isterdim.

keşke drogo ve oğlu ölmesiydi.drogonun oğlunun vaadedilen prens olmasını beklerdim çünkü kitapta onun dünyanın tepesine çıkıcak olan aygır olduğu kehaneti söyleniyo

gregor geberdine göre…

gregor ölmedi yaşıyor :smiley: sandor clegane öldü.

Aslında ikisi de ölmedi.

Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun hocam?
Kitaptan bir ipucu mu kaptın ?

@Murobjk35

[Spoiler=Cevaplar burda]
4. kitap sanırım. Brienne Sansa’yı ararken Sessiz ada adlı yere gidiyor. Orada tanıştığı adam ona Tazının öldüğünü söylüyor. Orada bir mezar kazıcısı Brienne’nın dikkatini çekiyor. Uzun boylu yanında köpek olan bir adam. Bu adamın Sandor olduğu benim düşüncem açısından doğrudur. Elder Brother’ın, yani Brienne ile konuşan adamın özellikle Sandor öldü demesinden kaçınması da işi sağlamlaştırıyor.

İkinci kardeş Gregor ise Oberyn’ın zehiri yüzünden mutlaka ölmeli. Ve ölüyor da. Ama Üstad Qyburn ki kendisi büyü işlerine girdiğinden dolayı Hisardan atılmıştır, Gregor’un bedenini canlı tutuyor. Kafası Dorne’a gidiyor. Ve karşımıza uyumaz, yemek yemez, miğferini çıkarmaz bir Ser Robert Strong çıkıyor.

Ser Robert Cersei’nin Muhafızı ve Sandor da kendini Dine adamış bir adam. Bu durumda bunların karşılaşması için gerekn ortam ise muhtemelen bir yargılama. Yargılayan taraf inanç olacak, yargılanan taraf da Cersei. Dövüş talebi ile iki kardeş birbirini öldürmek için dövüşecek. [/spoiler]