Ölüler mi yoksa ölmek üzere olanlar mı?

Başlığa aldırmayın içimden geldiği için öyle yazdım. Asıl yazmak istediğim şey Ölüler mi yoksa yaşayanlar mı? Ben en başta yaşayanları seçmiştim. Ned Stark, Robb Stark, Oberyn Martell, Jon… Ama kimi sevdiysek öldü. O yüzden ben de ‘‘Onlar zaten ölü, ben iyisi mi onları seçiyim.’’ mantığıyla ve başka şeylerden dolayı Ölüleri ve Gece Kralı’nı seçtim.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Net biçimde ölüler diyorum. Çünkü bıktım yaşayanlardan. Alayı show peşinde fark ettiniz mi? Biri gider halasıyla bir şeyler yapar (bayağı ayıp), biri gider diğerinin kafasını patlatır, biri gider tuvalette ölür, biri gider diğerinin uzvunu keser (çok ayıp), biri gider kocasını kediye köpeğe yedirir, biri gider ejderhayı mızrakla vurmaya çalışır hahausbah (en komiği). Biri suikastçilik oynar, biri bilmem kaç gözlü kuzgun olduğunu iddia eder (söylentilere göre 3), biri koşarken zik zak çizemez…

Yaşayan tayfa randımanı aşağı çekti. Ben ölücüyüm bundan böyle. Sieg heil NK!

Aramıza hoşgeldiniz Firdevs Hanım!

Ölenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşayamam.

Bu kitap için mi dizi için mi?

Her ikisi de olur üstadım. Her ikisinden de bir gına geldi artık.

Asoiaf üçe ayrılır en kötüsü ölmek üzere olan ondan iyisi ölüler en iyisi ise diğerlerden ayrı olan Arryn’lerdir. Ölü mölü farketmez sonuna kadar ARRYN

ASOIAF karakterleri ikiye ayrılır.
Lannisterlar
Ve diğerleri olarak…

Asoiaf İkiye Ayrılır

Karakterli Olanlar: ARRYN’LER
Karaktersiz Olanlar: Diğerleri

ASOIAF ikiye ayrılır;
Ölülerden olanlar ve
Ölü olacaklar,
hem metaforik hem de gerçek anlamda Ölü olacaklar!

Kitap için Stanis, Euron ve Victarion hayatta olduğu için “Yaşayanlar” Diyorum. Dizi için ise “Ölüler” diyorum. NK’nin karizması da bunda etkili

Arrynler Ölmez Vadi Bölünmez!

Siz Ölüler Eğer Suru geçebilirseniz vadiye bekleriz

şehid oberyn martell namıran

kardeş yaşayan kim kaldı ki. dany, dany’nin kaşları, dany’nin yeğeni, dany’nin aşkı, dany’nin ejderi, dany’nin bilmem nesi…

Kaşlar yaşıyor mu, emin miyiz?

Yaşıyorlar. Çok da güçlü ve formdalar :frowning: Westeros’a nükleer atsalar fayda etmez