Ölümüyle sizi etkileyen yan karakterler

Böyle bir konu açıp yaşadığınız hisleri öğrenmek istedim. Kitapları uzun zamandır tekrar okuma şansım olmadı o yüzden yanıldığım yer olursa düzeltin lütfen.

Benim için Ser Rodrik Cassel.

Cesur delikanlı bir reyiz olması ve öldürülmeden önce uzuvlarının kesilmesi beni çok etkilemişti ilk okuduğumda. İstemsizce sinirden kızarmıştım.

3 Likes

En başta Shrieen, daha sonra tabiki Jorah ve Missandei…

Kitaplardaysa Drogo’ya çok üzülmüştüm, yaşasaydı gidişatı baya etkileyecek bi karakterdi bence… Ve Quentyn’in ölümü beni çok etkilemişti… benim için umut vaadediyordu :smiley:

2 Likes

Lyanna Mormont fazlası ile görkemli oldu sonu.

1 Like

Arkadaşlar kitap serisi için muhtemelen başlık, ben de birkaç şey ekleyeyim;

-Lysa Arryn: Kendisinin delirme sebebini bildiğim ve onu anladığım için hep çok üzülmüşümdür başına gelenlere

-Küçük bir Greyjoy vardı: Urrigon muydu neydi işte. Gri Hastalık yüzüne yayılmışken Euron nefessiz kalmasını sağlayıp öldürüyordu

-Stokeworth Kızı: İsyanda 50 kişinin tecavüzüne uğrayan kız, Bronn’un yeni eşi (ölmedi yanılmıyorsam)

-Jeyne Poole (kız ölseydi daha iyiydi)

-Victarion’un gemisindeki rahip: Önce kaptanlar ona kıza benzediği için tecavüz ettiler, sonra da yarasını iyileştiremediği için acılı bir şekilde suda boğuldu

Arasak çok acı çeken çok karakter var ki hepsi beni etkilemiştir; özellikle Kuzey Adamları. Şaşırtıcı bir şekilde çok acı çeken bazı karakterler güzel sonlara da ulaşıyor; Bknz: Pia

Ama açık ara seride en çok üzüldüğüm kişi (Cat’den sonra) Theon’dur. Yaptığı her şeyi hak etmiştir orası ayrı ama çektikleri falan

1 Like

Kitaplar için konuşuruz sanmıştım :frowning:

Yan karakter mi kız o? :slight_smile:

Arkadaşlar, DİZİ ile ilgili konular/karakter olayları sadece DİZİ bölümünde konuşuluyor.

Burası kitap(asoiaf) bölümü. Bu yüzden sadece kitaplarda ölmüş olanlar için yazalım, çok teşekkür ederiz. :blush:

Yan karakter ve ana karakterleri ayırmalıyız önce ana karakterler kilit beşli olmalı Jon,Arya,Dany,Bran ve Tyrion bu 5 karakter harici geri kalanlar yan karakterdir bence.
Bu yüzden Robb Stark ve Ned Stark kesinlikle en üzücüleri

Benim için kesinlikle Arys Oakheart. Okuyunca çok üzülmüş ve noluyor lan, niye demiştim. Başka şeyler de dedim ama buraya yazamam

3 Likes

Az görünen ama bayağı sevdiğim bir karakterdi ve tam şövalye gibi şövalyeydi bence.

2 Likes

Kevan Lannister’ın ölümü niye bilmiyorum ama beni sarsmıştı. Yani Lannister’lara bakınca hanenin en masumu adam. Adamın fanı değilimde o pasajları okuyunca bi beş, on dk kitlendim.

5 Likes

Ölürken bile abisini düşünmesi duygusaldı. Hayatı boyu takip ettiği abisiyle aynı şekilde ölmesi de duygusaldı.

3 Likes

Kesinlikle Rodrik Cassel. Sevdiğim bazı ana karakterlerin ölümünden bile daha çok etkilemiştir beni. Tüylerim diken diken oluyor her izlediğimde.

“Hush now , child. I’m off to see your father.”

3 Likes

Şuraya bir adet Nimble Dick Crabb bırakayım :wink:

Ondan kahpelik bekliyordum ölümü harbi beni şaşırtmıştı

1 Like

Oberyn Martell’i tek geçerim. Ben önce kitapları ikinci sezon bitiminde okumaya başladım. Resmen okurken zevkten dört köşe olmuştum. Hak ettiği intikamı aldı dedim sonrası zaten malum kafası patladı. Çok üzülmüştüm kitapta onu daha farklı hayal etmiştim.

Quentyn Martell’i de eklemek isterim. Hiç beklemediğim karakterdi. POV karakteriydi son kitapta o yüzden seride önemli bir yeri var diye düşünmüştüm hep.

2 Likes

Tywin lannister. Hayatı boyunca ihtişamlı olan adamın tuvalette pis kokuyla ölü bulunması çok kötüydü.

Şunu da belirteyim dizide hodor’un ölümü çok etkilemişti beni

1 Like

Ben de üzülmüştüm. Bir de son kitabın son kısmı diye ağır ağır okuyordum; lanet şişko gitmiş Lannisterların en iyisini öldürmüş.

2 Likes

Özür dilerim başlığı okuyup yorumlamıştım. @Mustafa uyardığınız için teşekkür ederim.

1 Like

Konu kitaptaki ölümler için açıldı. Bahsettiğin dizidekiler.

Jeor Mormont.Adam gibi adam yiğit bir savaşçıydı.Jona babalık etmişti.
Yabanıllar veya Ak Gezenler tarafından çarpişmada elinde kılıçla ölmeliydi.Ne yazık ki birkaç beş para etmez serseri tarafından arkasından bıçaklanıp öldürüldü.Çok yazık.

2 Likes