Önerebileceğiniz Tarihi Romanlar

Evet arkadaşlar öncelikle konuyu biraz açıklığa kavuşturayım ;

Her ay internet üzerinden 5-6 kitap ister o ay boyunca o kitapları sömürür yenilerini istetirim.Bu gelenek 2-3 yıldır böyle devam eder.Fakat bu yıl üni sınavı olduğu için fazla kitap okuyamayacağım.Bu yüzden daha kitaplarımı bitirmeden kütüphaneye kitap stoklamaya karar verdim.Her ay olduğu gibi internet üzerinden yine 5-6 kitap istetmeyi düşünüyorum.Fakat bu sefer fantastik kurgudan uzaklaşıp tarihi romanlara merak salmaya başladım.Bia’a birkaç kitap için danıştım. Ama hala yeterli kitaba sahip değilim.O yüzden boşlukları doldurmamda belki yardımcı olursunuz diye düşündüm.

Şuan için karar kıldıklarım ;

[i]Star Wars - Darth Vader Yükselişi ve Düşüşü - Rayder Windham ,

Mahkum Prenses - Philippa Gregory ,

Leydi Elizabeth / Bakire Kraliçe - Alison Weir [/i]

NOT:Bütçem 120-130 lira arası .

Sefiller okumanı tavsiye ederim(tek okuduğum kitap:) çok güzel bir kitap

Şah ve Sultan İskender Pala 25 Tl’dir.

ahmet ümit’in bütün kitaplarına kefilim :D…

Okuduklarımdan bir kaç tanesini önereyim:

1)Nutuk: Özellikle her Türk gencinin okuması gereken bir eser.
2)Turgut Özakman’ın Türk Mucizesi serisi
3)Moğol Kurdu: Cengiz Han’ın hayatını en yakın arkadaşının gözünden anlatıyor.
4)Patasana: Ahmet Ümit’in bilindik eserlerinden biridir.
5)Büyük İskender ‘‘Bir Tanrının Ölümü’’

Şah Sultan iyidir. Ayrıca Osmanlı tarihi ile ilgileniyorsan ve çok bir bilgin yoksa Okay Tiryakioğlu kitapları iyi olabilir.

Ahmet Ümit ve İskender Pala’nın tüm kitaplarını öneririm…

Osmanlı tarihini çok küçük yaştan itibaren okurum.Artık farklı kültürleri de azıcık olsun tanımak istiyorum.O yüzden farklı medeniyetler için önerebileceğiniz kitaplar varsa önerilerinize kapım hala açık…

eğer mahkum prensese karar verdiysen,o serinin diğer kitaplarını da oku şu sırayla;boleyn kızı,boleyn mirası,kraliçenin soytarısı,bakirenin aşığı,beyaz kraliçe.
ayrıca alison weir’in lady jane grey kitabı da çok güzeldir,onu da tavsiye ederim.

Onlarıda biliyorum.İnternet de iyi bir araştırma yaptım .Herkes ilk Mahkum Prensesden başla diyor.O yüzden listede bir tek o var.

Kendisi genelde yazmaz tarihi roman şeklinde ama Nihal Atsız’ın Bozkurtlar serisi çok iyidir.

conn ıggulden’in okçuların efendisi kitabını öneririm eğer cengiz han’ın hayatını okumaktan hoşlanacaksanız.

Bernard Cornwell’in yazdığı “Kutsal Kase” üçlemesi de güzeldir. Özellikle 2. kitaptan sonra bayağı sarmıştı beni.