Organize İşler

Organize İşler, Yılmaz Erdoğan’ın 2005 yılında hem yönetip hem de baş rolünü oynadığı İstanbul’da çekilen dolandırıcılık hikâyesinin anlatıldığı aksiyon, komedi filmi.

Film için ortalama olarak 150 kişi çalışmıştır. Çekimler 7,5 hafta sürmüş ve 26 farklı mekanda çekilmiştir. Asım Noyan karakteri için oluşturulan ev 1500m² büyüklüğünde bir otopark iken Yaşar Kartoğlu önderliğindeki ekip tarafından 250m² lik bir eve dönüştürülmüştür. bu işlem için 18 ton çelik kullanılmış ve filmden sonra sökülerek eski haline getirilmiştir. Müslüm Duralmaz (Cem Yılmaz) karakterine ait mekanlar Saklıköy Country Club’ta çekildi. Tabut sahnesi ise İzmir Ege mahallesi kullanılmıştır. Ve ilk olarak Gece uçuşu bir film için kullanılmıştır. İlk kez 1:2,35 sinemaskop gösterim formatı uygulandı. Filmde yaklaşık olarak 170 kişi rol almıştır. Bu kişilerin 70 kadarı profesyoneldir.

Dönemine göre çok sağlam filmdir, zamanında müptelasıydım.

bu muhabbetlere bitiyorum


Bu filmi izlemedim ama Tolga Çevik sevdiklerimin arasındadır . herkese gülmem kolay kolay ama bu adam beni güldürüyo :slight_smile:

Hızlı bir iki saat geçirmek istiyorsan izlemelisin :slight_smile:

Açıkça söylemek gerekirse Türk komedileri beni pek çekmiyor. çok çok öneri alırsam izliyorum. bunu da izlerim sanırım :slight_smile:

Forever Kemal Sunal :).Gerisi boş.