Oscar Alamayan Başarılı Aktörler

[font=Trebuchet MS]Kült filmlere imza atmış, performanslarıya göz dolduran bazı oyuncular her yıl Oscar’dan eli boş geri dönüyor. Bazılarının hala Oscar kazanamaması ise hayranlarını şaşkınlığa uğratıyor. İşte o isimler;

[font=Trebuchet MS]Leonardo DiCaprio

Johnny Deep

Brad Pitt

Robert Downey Jr.

Tom Cruise

Will Smith

John Travolta

Edward Norton

Harrison Ford

Liam Neeson

[font=Trebuchet MS]John Malkovic, Joaquin Pheonix, Woody Harrelson, Julianne Moore, Sigourney Weaver, Samuel L. Jackson, Rob Schneider.
Ve daha birçok isim…

Robert Downey Jr. ve Leonardo di Caprio alamadığına en üzüldüklerimden.

Oscarları umursamam. Nedeni muhteşem oyuncular varken gidip en saçma filmde oynayan kişiye oscar veriyorlar…

Aslında bunların bir kısmı zaten o olayı aşmış kişiler yani ödül almışım almamışım bana ne havasında olanlar ama şu da var ki Fight Club ile Brad Pitt ödül alamadıysa yani bir yerlerde sorun varmış gibi geliyor.
Brad Pitt’in yanında Johnny,Robert Downey Jr,Leonardo di Caprio,Liam Neeson( Schindler’in Listesi’nde harikaydı),Will Smith gibi isimlerin alamaması gerçekten şaşırtıyor ya da biz Oscar’ı gözümüzde gereğinden çok büyütüyoruz ve en iyi seçimin en iyi kararın bu ödül töreninde verildiğini düşünüyoruz.

Evet, aslında haklısın ama yinede bu emeğin karşılığının bu törende de verilmesi gerek. Edward Norton Fight Clup’ta Brad Pitt ile oynadı ikisinden biri en azından ödül alabilirdi. Leonardo Inception’la alabilirdi. En azından aday olabilirlerdi tabi oldular mı bilmiyorum. Uzun zamandır zaten gereken değer verilmiyor. Son oscar ödüllerine bakınca anlyor zaten insan :slight_smile:

Leonardo DiCaprio nasıl alamıyor inanamıyorum açıkcası.
O listedekilerin hepsi hak ediyor.

Aktör değil ama 2010 Inception’la Chris Nolan’ın en iyi yönetmeni almasını isterdim …

Beren Saat.

Kahretsin! Nasıl da unutmuşum eklemeyi.

Johnny Depp, Karayip Korsanları ile
Leonardo DiCaprio ise Başlangıç(Inception) ile alamadıysa bence bu saatten sonra daha da alamazlar…

Robert Downey Jr. Iron Man de iyi oynuyor ama ödülü alıcak kadar değil. Brad Pitt nerdeyse her sene aday ama Oscarı yok . Tom Cruise,Will Smith listedeki en iyi isimler.

Oscar ödülleri kesinlikle bir ölçü değil. 2010 yılı olmalıydı sanırım Avatar dururken dandirik bir filme Oscar ödülü verdiklerinden sonra bu ödüllerin benim için hiç bir anlamı kalmadı hiç bir gerçekçiliği yok bu ödüllerin.

Leonardo ile coni dep abilerimiz artık almalılar hakikaten.

katılıyoruuum

abi zoraki kral dandirik film mi allasen.film popülist bir film diye iyi film olmaz oyunculuk,kostümler hepsine bakılıyor.avatarda oyunculuk çok mu iyi sence

2.5 Milyar Dolarlık bir gişe hasılatı yapıp bu alanda açık ara 1.olan bir filmden bahsediyoruz. Senin aklına hayaline gelebilecek tüm kült filmlerin hasılatını topla bir Avatar etmez bilmem farkında mısın?

onu diyorum bende filmin çok kazandırması çok kişinin izlemesi filmin iyi olduğu anlamına gelmez.örneğin orhan pamuk büyük yazardır ama elif şafak daha fazla satar

Avatar’a çok iyi film demiyorum. Ama o sene Oscar’ı kazanan Ölümcül bilmem ne diye dandirik bir film vardı o filmden çok daha iyi olduğu kesin.

bazen politika işin içine giriyor got ta tattı bunu.altın küreyi homeland e kaptırmıştı.ama çok iyi bir filmse genelde politikaya bakılmadan ödülü kapar

Robert Downey Jr.'ı çok severim ama Oscar alabilecek kadar iyi bir oyuncu olduğunu düşünmedim hiçbir zaman. Sherlock Holmes, Iron Man ve Avengers’da izledim onu en son ve gerçek şu ki, hep aynı karakteri canlandırıyor. Alaycı, kibirli, karizmatik adam-dedektif veya süper kahraman. Oscar’ı hak eden bir dolu oyuncu var; ama Robert Downey benim gözümde onlardan biri değil.

Aynı şekilde Johnny Depp de öyle. Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Alice Harikalar Diyarında, Karanlık Gölgeler, Karayip Korsanları; çikolatacı Willy Wonka, Çılgın Şapkacı, vampir Barnabas Collins, Kaptan Jack Sparrow. Hepsinin özünde aynı karakter yatıyor aslında. Alaycı Willy Wonka’yla Barnabas Collins arasında veya Çılgın Şapkacı’yla Jack Sparrow arasında sadece isim ve hikaye farkı var.
Johhny Depp’in ödül alabileceği tek film bana göre Sweeney Todd’du. Onda da Akademi Ödülleri’ne aday oldu; ama ödülü alamadı.