Osha

Bağlı olduğu Hane:Stark Hanesi
Starklar tarafından yakalanan yabanıl savaşçı kadın Bran ve Rickon Stark’ın Can yoldaşı.

Görünümü

Osha namı diğer-SpearWife Duvarın ötesindeki Özgür halktandı.Kahverengi saçlı,uzun boylu,Zayıf biridir.

Bran ve Rickon’u Kuzeye Abisi Jon Snow’un yanına götürürken yoldaki bilinmeyen nedenlerden dolayı(ben bilmiyorum :smiley: )Bran Stark Duvarın ötesine üç gözlü kuzgunu bulmaya gider.Osha ise Rickon Stark’ı alıp Skagos adasına gider.5.kitapta Ser Davos Rickon’u bulmak için adaya gider ama osha hakkında bilgi yok(benim yok :D)

Dizide bu rolü Natalia Tena canlandırır.

Natalia Tena iyidir severim bu kadını bence rolede akışmış.

Spoilerı şu şekilde düzeltebilirsin.

Üç gözlü karga. Osha Rickon ile Beyaz Liman’a gidecekti. Varislerin ayrı kalması için. Birlikte hareket etmemeliler diyerekten. Ama neden Skagos’a gittiklerini bende bilmiyorum…

Kitabın da dizinin de en harbi karakterlerindendir bu kadın.Çok severim.İyi ki yakalamışlar bunu ormanda.Yoksa Stark çocuklarına ne olacaktı kim bilir?

Ama dizide benim bu karakterle illgili anlamadığım bi şey var.6.bölümde Kışyarı’nı ele geçiren Theon’un güvenini kazanmak ve çocukları kaçırmak için Theon’la yatıyo-Oysa kitapta kendini savaşçı yanıyla kanıtlıyodu-Her neyse sonra Theon uyuduktan sonra bu kadın gizlice sıvışıyo bunun yanından.Kapıdaki nöbetçiyi öldürüp,çocukları alıp kaçıyo.
E, iyi de bu Theon’un ne mal olduğunu biliyo,kaçarlarsa onları takip edip zarar verebileceğini de biliyo.Buna rağmen niye kaçmadan önce Theon’u da öldürmüyo?Hayır,aşık falan da değil benim bildiğim.Aşık olsa bile kendi hayatından kıymetli mi yani?Halbuki,oracıkta boğazını kesse,demiradamlar da zaten az kişiler,başlarında biri olmayınca hemen dağılırlar ve Pyke’a geri dönerler?
Büyük ihtimal senaristlerin kitaptan değişiklik yaparken saçmaladığı başka bi nokta.Keşke daha fazla dikkat etselermiş.

Aynı şeyi bende düşünmüştüm izlerken. Zaten dizide böyle saçma olaylar mevcut. Son bölümde Ak Gezenlerin Sam’ in gözüne bakıp onu öldürmemesi yoluna devam etmesi gibi.

Senaristler neyse de George Martin de mi dikkat etmiyo böyle şeylere anlamıyorum,kitaplar bitmiş olsaydı üşenmesin her bölümü o yazsın diycem ama daha bitirmesi gereken bi seri var.
Neyse bundan sonra daha titiz olurlar umarım.Bizim için sorun değil,biz kitapları da okuduğumuz için en önemli olayların bile böyle saçma bir sebebe bağlanmadığını biliyoruz.Ama salt izleyici olanları diziden soğutabilir.

Tam aksine esas salt izleyiciler dediğin kitle farkına varmadan kitaplarla alakası olmayan her türlü saçmalığı beğenme potansiyelindeler ve olan bizim gibi beklediğini tam bulamayanlara oluyor bence.

Yani,salt izleyici olduğum zamanları düşünüyorum da hmmm galiba haklısın.O zamanlar bi heyecanla falan izliyodum ama 10-15 tane önemli karakter dışında hepsini birbiriyle karıştırıyodum.
TV İzleyicileri de dediğin gibi takmaz böyle küçük olayları bi biz takarız kitapla kıyaslayınca daha iyisini beklediğimiz için ama sonuçta biz de kitapta yazanı kafamızda iyi canlandırdığımız sürece bizim için de Tv dizisinde ne tür hatalar yapıldığının önemi yok.
Herkes için okey o zaman :smiley:

Tabii ki. Herkes memnun yani burada martin her türlü kazanıyor ayık olalım. :slight_smile:

Bu karakteri çok seviyorum, Natalia Tena da tam olmuş bu role.

Starklar’ın iyi kalbinin işe yaradığı tek yer.
Bu kadın ormanda yakalandığı gün öldürülseydi, Bran, Rickon, Jojen ve Meera’nın başına çooooook kötü şeyler gelebilirdi.

Kadının zaten sevilmeyecek bir yanı yok da Natalie Tena oynamasa bu kadar sever miydim bilmiyorum <3
Favori karakterlerimden.