Oyuncular 3. Sezonu Anlatıyor

Kit Harrington

Şimdiye kadar Jon Snow’un hikayesi diğer hikayelerle pek çakışmadan,kendi başına anlatıldı.Jon Snow’un hangi karakterle yolunun bir kez daha kesişmesini isterdiniz?

Jon’un Tyrion’ı bir kez daha görmesini çok isterdim.İlk sezonda Tyrion’ı canlandıran Peter Dinklage ile harika sahnelerim vardı.Her iki karakter de ‘öteki’ konumunda,her ikisi de içinde yaşadıkları dünyayı anlamakta zorluk çekiyordu.Sur’un tepesindeki veda sahnesini dün gibi hatırlıyorum.Umarım karşılaştıkları son yer orası olmaz.Bir de Jaime Lannister ile karşılaşıp,dövüşmek istiyorum.

Jon Snow,dizinin doğaüstü tarafına en yakın karakterlerden biri.Üçüncü sezonda Ak Gezenler’in dünyasına ne kadar dahil olacak?

(Duraksıyor) Bunu…açıklayamam.Ama Ak Gezenler’i gördüğü için artık onların varlıklarını inkar edemez,orası kesin.Onlarla bir daha karşılaşıp karşılaşmayacağını izleyip göreceksiniz.Üçüncü sezonda Jon casus rolünü üstleniyor.İlginç olan,kimin tarafında olduğunu bir süre anlayamayacak olmanız.Bir de durmadan konuşan bir kızı var tabii.Jon’un karşı cinse dair hiçbir şey bilmediği malum.İkisinin atışmalarını çok eğlenceli buluyorum.Jon’un tepkileri çok komik,çünkü karşı cinsle nasıl baş edeceğini bilmiyor.İkinci sezonda karakterimin hikayesinin bu şekilde zenginleşmesine çok sevindim.

İzlanda çekimlerinden memnun musunuz?

Bulduğum her fırsatta İzlanda’yı ziyaret etmek istiyorum.Eğer gelecek sezonlarda orada çekim yapılmazsa,mutlaka ben kalkıp gideceğim.Bayılıyorum o ülkeye.Tabii koşullar fazlasıyla zorlayıcı.Muhtemelen dizinin en zor çekim koşullarını bizim ekip deneyimliyor.

Nikolaj Coster-Waldau

Geçen sezonun büyük kısmını esaret altında geçirmek nasıl bir deneyimdi?

Bana göre hava hoş,sete gelirim,işimi yapar giderim.Ama Jaime için aynı şeyi söyleyemem.Gerçi kutuplardan uzaklaşmak her ikimize de iyi geldi. (Kahkalar)

Dizinin hayranları sizce neden Jaime’den nefret etmiyor?

Çünkü ağzından çıkanlar hiç de mantıksız değil.Bana öyle replikler yazıldığı için çok şanslıyım.Ayrıca biri sizi güldürüyorsa ondan nefret etmeniz çok zordur.Joffrey’in insanların bütün nefretini üzerine çekmesi de işime yarıyor tabii. (Kahkalar)

Sophie Turner

Yeni sezonda Sansa’yla Shae arasındaki yakınlaşma nasıl bir hal alacak?Sibel Kekilli’yle çalışmak sizin için nasıl bir deneyim oldu?

Sibel Kekilli’ye hayranım,onu bir abla yerine koyuyorum.Ne zaman Belfast veya Hırvatistan’da bir araya gelsek,birbirimize ilk söylediğimiz şey “Hadi alışverişe gidelim” oluyor. (Kahkalar)
Gerçekten çok iyi geçiniyoruz,umarım o ilişki ekrana da yansıyordur.Shae,Sansa’nın tek arkadaşı olduğu için onu kaybetmeyi göze alabileceğini sanmıyorum.İkili arasındaki ilişki üçüncü sezonda daha da derinleşecek.

Maisie Williams

Şu zamana kadar çekimler sırasında en çok zorlandığınız sahne hangisiydi?

İlk sezonda kılıç eğitmenim Syrio Forel’i canlandıran Miltos Yerolemou’yla bir sahnemiz vardı.Diyaloglu kısmın çekimini tamamladıktan sonra,başta karakterimin reddettiği kılıç dövüşü başladı.Miltos koluma vurdu ve beni dövüşün içine çekmeye çalıştı.Aynı anda birçok tepki vermek zorundaydım.Gerçekten zorlandığımı hissettim.

Arya’nın dizinin hayranlarının en sevdiği karakter olması,üzerinizde bir baskı yaratıyor mu?

Kesinlikle.Geçen sezonlarda bu soruya “Hayır” diye cevap veriyordum,ama aslında yalan söylüyordum.Geçen sezon Tywin Lannister’ı canlandıran Charles Dance ile harika sahnelerim vardı.Çok iyi tepkilerim vardı.IMDB sitesindeki profilim bir anda popülerleşti.Sonra o noktadan daha ileriye nasıl giderim diye diye düşünmeye başladım.Bir daha Arya kadar karizmatik bir karakter bulamayacağımdan korkuyorum.

Rose Leslie

İzlanda soğuğuna nasıl dayandınız?

-15 derecede çekim yapıyorduk.Neyse ki giydiğim kostüm o kadar sıcak tutuyordu ki,soğuktan tahmin ettiğim kadar etkilenmedim.

Kit Harrington’la ilk olarak nerede karşılaştınız?

Kit’le ilk olarak Belfast’a kostüm denemeleri yapmak için gittiğimde karşılaştım.Yani daha kamera önüne geçmemiştim.Belfast’tan sonra kendimi İzlanda’da buldum.

Rolü aldıktan sonra kitapları okuyunca çıplaklık konusunda bir çekinceniz oldu mu?

Hayır,çünkü bu rolü kabul ederken her şey açıkça masaya yatırılıyor.Bunu şimdi açıklayamam,ama eğer karakterim Jon’la birlikte olursa…(Kahkalar) çıplaklık zaten söz konusu olacak.Bu bir sürpiz değil.Aman Tanrım,yine çenemi tutamadım galiba.

Iain Glen

Üçüncü sezonda ejderhaların büyüdüğünü görebilecek miyiz?

Evet,bu yazarların kurgulaması gereken gelişmelerin en önemlisiydi.Ejderhalar artık küçük değiller,fazlasıyla tehlikeliler.Yetişkin bir ejderhanın tek nefeste şehirleri ortadan kaldırabildiği söylenir.Bizim ejderhalarımız tam olarak yetişkin sayılmazlar,ama bu halleriyle bile isterlerse ortalığı ayağa kaldırabilirler.Ayrıca üçüncü sezonda olay örgüsüne daha iyi yerleştirdiklerini göreceksiniz.Artık bir kafese kapatılıp gözümüzün önünden kaçırılmıyorlar.Hikaye gereği,çok daha göz önündeler.Bazı sahneleri izledim,nefesim kesildi resmen.

Bu sezonun çekimleri için hangi ülkelere gittiniz?

Çoğunlıkla Fas’taydık.Şanslıyım ki,Daenerys’in hikayesi genel olarak eşsiz güzellikteki ılık mekanlarda geçiyor.(Kahkalar) Fas dışında Malta ve Hırvatistan’a da gittik.Sanıyorum dördüncü sezonda Hırvatistan’a döneceğiz.

Jorah,en baştan beri Daenerys ile yakın ilişki içinde.İlişkileri bir sonraki aşamaya geçecek mi?

Bir sonraki aşamada,Daenerys ile Jorah’ın yerde çılgınça seviştiğini göreceksiniz. (Kahkalar) Nerede o günler?Tabii ki Jorah çok güçlü bi çekim hissediyor.Ama karakterin sevgisini göstermek ya da bastırmak senaristlerin elinde.Bence öpüşmeleri,birçok şeyin sonu olur.Dolambaçlı yoldan gitmek o çekimi canlı tutuyor.

Sibel Kekili hakkında yorum yapmicam. Kadın başarmış.
Neyse.
Maise çok akıllı konuşuyor :o

Sibel Kekilli <3

Neyini sevmiyosunuz bu kadını da oynadığı rolü de anlamıyorum. Kadın çok iyi yerlere gelmiş. İyi bir oyunculuğu var. Bence gerisi, gereksiz.
Ve Sophie’yle olan bu yakınlıkları da hoşuma gitti.

Ian Glen’in seks cevabı>>> xddd

Aslında kitap Jorah böyle über karizmatik olsaydı Dany çoktan…

  1. Sezonda Hırvatistana dönüyormuşlar???
    Meereni mi çekecekler orada. Umarım Klye gitmez hemen Dany. :confused: