Özgür halkın kökeni?

#1

Arkadaşlar özgür halk ca-12.000 dan önce yani ormanın çocukları zamanında da daimi kuzeyde miydi? Yoksa ilk adamlar Westeros’a girdikten sonra, ilk adamların bazıları daimi kuzeyde kaldı daha sonrada duvarın inşasıyla güneye inemediler mi?? gece gece kafama takıldı yaw.:confused:

#2

ilk adamlardan meydana çktı özgür halk.

#3

ilk adamlar daimi kuzeye mi gitti?

#4

Andallar Westeros’a gelince İlk İnsanları ve Ormanın Çouklarını kuzeye göndermiş bazıları daimi kış topraklarına göç etmiş olabilir. tam bir bilgi verilmemiş bu konu hakkında. Ormanın Çocukları zamanla kuzeyde kayboluyor zaten ama diğerleri yaşıyor falan.

Ayrıca konuyu yardım bölümüne taşıyorum konunun yeri burası değil.

#5

Andallılar Westeros’u istila edince Ormanın Çocukları ile birlikte kuzeye doğru çekildiler.

#6

Konu aklıma Ygritte ile Jon’un dialoğundan aklıma takıldı. Burası zaten bizimdi siz aramıza bir duvar çektiniz ve burası bizim dediniz gibisinden birşey dedi Ygritte. Taşıdığın içinde saol konuyu.

#7

Evet ikisinin kökü de İlk İnsanlar’a dayanıyor işte ama araya bir sürü jenerasyon girdi bozulmuştur kanları :stuck_out_tongue:

#8

sende haklısın. Ama özgür halkın bu kadar ilkel (yine de özgürlükçü) kalmasına rağmen Stark gibi diğer kuzeyli hanelerin bu denli farklı olması garibime gidiyor.

#9

Ya işte asırlarca yaşanan olaylar falan etkiliyor tabii. Neler dönmüş o zamanlar tam olarak anlatılmayınca insan bilemiyor.

#10

bilgilendirdiğin için çok saol üstat.

#11

ne demek :slight_smile:

#12

Ozgur halkin tek sucu Duvar yapildiginda duvarin yanlis tarafinda kalmis olmalari. Yoksa Duvarin otesindekiler ile normal kuzeyliler kokenlerinin ortak oldugunu iyi bilir. Cok eski zamanlarda Gece Kralina karsi ortak savasmislar bile.

#13

Yabanıllarla Kuzeyliler aynı soydan geliyor fakat Mimar Brandon Stark Akgezenlere kerşı Sur’u inşa ettiginde Yabanıllar surun kuzeyinde kalıyor ve zamanla medeniyetten uzaklaşyıyorlar