Pate kimdir?

Kargalarin ziyafetini okurken ilk basta cıkan Pate karakterinin hala niye POV olarak karsıma cıktıgini anlamis degilim. 2. Kisimin ortalarina geldim ama hala rastlıyamadım.Bu cocuk kimdir necidir fazla spoiler vermeden yazarsaniz sevinirim.Birde GRRM niye bu cocugu karsımıza cikardi yazarsaniz cok mutlu olurum :slight_smile:

Bu çocuk ölüyo zaten ilk POV’un sonunda,bir daha ortaya çıkamaz.İlk üç kitaptaki gibi,GİRİŞ bölümünfe yer alan karakterler,belli bir olayı ve çevreyi anlattıktan sonra tartışmasız ölüyorlar,aynı şey SON bölümündekiler için de geçerli.Peki bu Pate’in hikayeye katkısı ne diye sorarsan,2.kısımı bitirene kadar beklemeni öneririm.Kitabın sonunda sorularına cevap bulacaksın.Ama bekleyemem diyosan söyleyim yine de?

Hayır gerek yok bitirene kadar spoiler yememeye dikkat ediyorum tesekkürler :slight_smile:

[spoiler]Kargaların ziyafeti kitabında ki giriş bölümünün pov karakteri.Üstat olmak için hisara gidiyor,fakat 5 senedir hiç halka kazanamadı.Sevdiği kızla birlikte olmak için,1 altın ejderha biriktirmeye çalışıyor.

Bir handa simyagerle tanışıyor.(Bu simyagerin Jagen olduğu düşünülüyor.)Eğer Pate simyager’e her odanın kapısını açan anahtarı verirse ona bir altın ejderha verebileceğini söylüyor.Pate anahtarı veriyor,fakat simyager onu öldürüyor.

Kitabın son Pov’unda,Sam hisara gidiyor.Aliüstat Marwyn’le konuşuyor.Daha sonra Pate kendini Sam’e ‘‘Ben Pate,domuz çobanı gibi.’’ diye tanıtıyor.Fakat Pate kendine domuz çobanı denmesinden nefret ettiğini ilk bölümü okuyan herkes bilir.Bu yüzden bu kişinin o simyager olduğu düşünülüyor.[/spoiler]

Zaten giriş POVuydu Pate -,-
İlk kitapta da Will denen adamı mı aradın ?

http://forum.gameofthronestr.com/konu-spoiler-hani-bi-pate-vardi-ya-uzakta.html?highlight=pate

burda bu konu bayağı tartışıldı .buradan bakabilirsin…

Orda fazla spoiler var :slight_smile: