Pek önemli olmayan ama olsa iyiydi denecek sahneler

Tabiki birçok sahne var ama ufak sahneler söylemek gerekirse 2 alıntı atacam.

Kılıcını kınından çıkarıp masanın üstüne koydu.

" Lannisterler ’ la aramdaki tek barış budur. "

“Temizleyen ateş dönecek! Kral Stannis dönecek.”

Efsane bir sahne olurdu.

“Kral, şövalyenin sözünü kesmişti. “Ağabeyim olsa ne yapardı hepimiz biliyoruz. Robert tek başına, dörtnala Kışyarı’nın “kapılarına koşardı, kapıları savaş baltasıyla parçalardı ve sol eliyle Roose Bolton’ı, sağ eliyle de Piç’i öldürmek için kalenin içine girerdi.” Stannis ayağa kalkmıştı. “Ben Robert değilim. Lakin yürüyüşe geçeceğiz ve Kışyarı’nı kurtaracağız… ya da bunun için uğraşırken can vereceğiz.”

Lordu, Dar Deniz Amirali ve Kral Eli olarak ayağa kalk.”

“Majesteleri, yapamazsınız… ben Kral Eli olmaya uygun bir adam değilim.”

“Senden daha uygun bir adam yok.”

“Ben alt tabaka doğumluyum,” diye hatırlattı Davos, krala. “Yukarılara zıplamış bir kaçakçı. Lordlarınız bana asla itaat etmez.”

“O zaman yeni lordlar çıkarırız.”

“Serçeparmak’a asla güvenmedim. Kâfi miktarda altın karşılığında göz açıp kapayıncaya kadar Stannis’in tarafına geçer.”

“Stannis Baratheon’ın kahrolası ahlakı adam satın almasına izin vermez.”

@BasbugStannis kanka o dediklerinin hepsi mükemmel olurdu 2-3 cümlelik efso şeyleri niye eklemezler anlamıyorum.

@Brandon_Stark aynen çok sağlamdı.

“Pekâlâ, Lord Tywin, Kral Tommen oyuncaklarıyla oynarken Stannis’in diyarı savunmak üzere Sur’a geldiğinin söylenmesini istemez. Bu, Lannister Hanedanı’na tahkir getirir.”
“Ben Lannister Hanedanı’na ölüm ve yıkım götürmek istiyorum, tahkir değil.”

“Robb’un ağaç dallarının arasına gizlediği okçular oklarını fırlatmaya başladıklarında Fısıltılı Orman bütün nefesini bir anda boşalttı ve gece adamların ve atların çığlıklarıyla inledi. Çevresindeki adamlar mızraklarını kaldırdı. Zalim uçları gizleyen toprak ve yapraklar dağılarak keskin çeliği açığa çıkardı. Oklar ikinci kez tıslamaya başladığında, Robb’un, “Kışyarı!” diye bağırdığını duydu Catelyn. Oğlu atını tırısa kaldırıp adamlarının önünde bayırdan aşağı koşturdu.”

Adam son olarak Robb un öküzağzında kazandığı zafer için şarkı söyledi. " Gökteki yıldızlar onun kurdunun gözleriydi ve onun şarkısı rüzgarın ta kendisi. "

Lancel’ın yanaklarına bir kırmızılık yürüdü. “Sizin için dua ediyorum kuzen. Majesteleri Kraliçe için de. Yaşlı Hatun onu hikmetine mazhar etsin ve Savaşçı onu korusun.”
“Cersei neden Savaşçı’ya ihtiyaç duysun ki? Ben varım.”

“Kışyarı artık yok. Theon Greyjoy kaleyi ateşe verdi.”
“Granit o kadar kolay yanmaz,” dedi Stannis. “Kale zaman içinde tekrar inşa edilebilir. Bir adamı lord yapan şey taşlar değil, adamın kendisidir.”

“Robb, Ned’in sık sık yaptığı gibi düşünceli gözlerle ormana baktı. “Onları… öldürdü…”

“Lord Karstark’ın oğullarını,” diyerek açıkladı Galbart Glover.

“İkisini de,” dedi Robb. “Torrhen ve Eddard. Daryn Hornwood’u da.”

“Lannister’ın cesareti için kimse bir şey söyleyemez,” dedi Glover. “Kaybettiğini anlayınca adamlarını toplayıp vadiyi tırmanmaya başladı.” Lord Robb’a ulaşıp onu öldürmek istiyordu, neredeyse başaracaktı.”

“Torrhen’in elini kopardı. Daryn’in kafatasını kırdıktan sonra kılıcı yanlışlıkla Eddard Karstark’ın boynuna indi,” dedi Robb. "Benim adımı bağırıyordu. Eğer onu durdurmaya çalışmasalardı”

“…Lord Karstark yerine yas tutan ben olurdum," dedi Catelyn.”
resim

Jaime nin bu saldırı koyulmadı ya diyecek bir şey bulamıyorum…

Onun yerine 7. sezonda nasıl kızarmak üzere olduğunu gördük, he hakkını yemeyelim Yüksek Bahçeyi birkaç saatte aldı ama bir şey görmedik yani. :smiley:

Bu sahne olsaydı güzel olurdu.

Jaime nin baya güzel sahnesi gitti ya yazık oldu

Gerçi kitapta da gördük denilemez, böyle anlatıldı sadece. :smiley:

Fısıltılı Orman Muharebesi çekilmedi ki bu sahne konsun abi.

Tek Robb atıyla geldi Jaime alındı falan. İnsan Jaime nin Robb a saldırısını da koyar mükemmel sahne olurdu.

Stannisin ölüm sahnesi. Tam leş. Güzel güzel öldüğünü göremedik.