POV Okuma Etkinliği - 12 “Arianne II- Kış Rüzgarları ”

POV Okuma Etkinliği - 1 “Jon Snow XIII - Ejderhaların Dansı” , POV Okuma Etkinliği - 2 “Areo Hotah I Kargaların Ziyafeti - Ejderhaların Dansı" , POV Okuma Etkinliği - 3 “Davos I-II-III-IV Ejderhaların Dansı”, POV Okuma Etkinliği - 4 “Victarion POV - Kış Rüzgarları” , POV Okuma Etkinliği - 5 “Pate POV - Kargaların Ziyafeti” , POV Okuma Etkinliği - 6 “Arya Stark POV II - Kargaların Ziyafeti”, POV Okuma Etkinliği - 7 “Aeron Greyjoy - I - Kış Rüzgarları”, POV Okuma Etkinliği - 8 "Tyrion Lannister I - II Ejderhaların Dansı" , POV Okuma Etkinliği - 9 “Jaime Lannister V - Kılıçların Fırtınası", POV Okuma Etkinliği - 10 "Cersei Lannister II - Ejderhaların Dansı" ve POV Okuma Etkinliği - 11 "Melisandre - Ejderhaların Dansı" 'dan sonra 12. POV haftasına hoş geldiniz.

Bu hafta Arianne’nin 6. kitaptaki 2. POV’unu inceleyeceğiz. Arzu eden, benim gibi, iki POVu da okuyup inceleyebilir. Povlara ulaşmak için; 6. Kitaptan (Kış Rüzgarları) Yayımlanan Tüm Povlar

Yakaladığınız ipuçları, işaretleri, ilginç ayrıntılar vb. ne varsa alayını bu başlıkta belirtiniz. Sizden ricam ilk olarak tespitlerinizi yazıp, sonrasında diğer tespitler hakkında yorumlarınızı (mümkünse aynı yorumunuzda yoksa daha sonraki yorumlarınızda) cevaplamanız.

Foruma yeni gelen arkadaşlarımız Topluluk Yönergeleri 'ni ve Yazım Kuralları’nı okumadan paylaşım ve yorum yapmasın, aksi halde resmi uyarılar ve sonrasında da yaptırımlar alarak paylaşımları sınırlanır, forumun tadını çıkartmaya imkan bulamazlar. Kurallar, forumda düzenli bir işleyiş ve sağlıklı/verimli sohbetlerin yapılabilmesi içindir, bu yüzden kurallarımıza uymanız konusunda ısrarcıyız, teşekkür ederiz.

Okuyan arkadaşlarımız başlığın altına yoruma başlayabilir.

Umarım gerçekten bu dersi almıştır. Babasının kızı olma zamanı geldi. Arianne amcasının yeğeni gibi davranmaya çalışsa da Kum Yılanları’nın hiçbirinin dengi değil. (Büyük olanları kastediyorum.) O sebeple babasının yolundan yürümeli.

Bu öküz-Hannibal bağlantılı teori benim aşırı hoşuma gidiyor. Seviyorum tarih ile bağlantılı teorileri. Umarım tutar.

Demir adamlar buraya kadar gelmiş demek ki.

Böyle bir girişim olduğuna göre ya kayda değer zafer kazandılar ya da kayda değer biri Aegon’un tarafına geçti. Yani bu ölmeye mahkum bir dava olmanın ötesine geçti. Kimse kaybeden tarafta olmak istemez.

Bunun doğru olduğunu sanmıyorum. Connington hastalığı anlaşılmasın diye temastan özellikle kaçınıyor. Kız hastalık kapsa anlaşılır. Cersei Lannister boş durmamış gibi duruyor.

Sanırım Altın Mürettebat bu insanlara pek iyi davranmamış. Ya da oralardaki Tyrell ordusu da olabilir. Sonuç olarak öfkeli halk tabakası profiline Firtinalilar da uyuyor.

Yani o ormana her şeyi saklayabilirsin. Nerede olduğu bilinmeyen yaklaşık 5000 mürettebat askeri gibi. Veya herhangi bir şeyin orada olduğunu da iddia edebilirsin, aslında olmamasına rağmen. Yağmur Ormanı’nda olduğu söylenen filler gibi.

Brynden is watching.

Ben bu alıntıya bayağı gülüyorum ama altından bir şey de çıkabilir. Belli olmaz.

• Bu gidişe Martell soyu Tyrstane’den yürüyecek gibi duruyor.
  • Ayrıca Myrcella ve Tyrstane’in kurdukları bağı gerçekten tatlı buluyorum.
  • Eğer Tyrstane Myrcella’dan ayrildiysa Aegon’un Myrcella’yı devirmesi gerektiğinde Dorne’un tereddüte düşmesi için nedeni yok. Cersei asla Tyrstane’in Myrcella ile evlenip kral olmasına izin vermez.

Demek Dorne’un 300 askerlik gücü olacak KL’de. Çok güzel.

Brynden’ın her şeyi izlediğinin üstüne iyice mi basılmış, bana mı öyle geliyor?

Sinir oldum ben bu Elia’ya. Arianne’den korkuyordum ben ama asıl manyak bu kız. Tüm planı mahvetmese bari.

Kum Yılanları’nin bu tür komplekslerin ötesinde olduğunu sanırdım. Doran büyük kum yilanlarini kendi safına çekti ama bu küçükler üstünde pek etki yaratamamis gibi görünüyor.

Buna da gülmüştüm.

Buradan çıkan teoriler de gerçekten ilginç. Jon Connington şu an müthiş fırsatlara sahip. Bu sis sebebiyle birçok yalanı söyleyebilir. Arianne’nin duyduklarinin neredeyse tamamı güvenilmez.

:confused: Yine başlıyoruz.

Westeros Halkı analiz yazımda bunlardan hep bahsedeceğim. Aklımda bulunsun.

Bunu Arianne’nin Valyria fenotipinden hoşlanmadığına yoranlar var ama Gerold da aşağı yukarı aynı saç ve göz renklerine sahip ve Arianne ona bayılıyordu. Emin olamayız yani.

Bu kuzgunlar Doran’a gidiyor mu acaba? Umarım gidiyordur.

Arianne’i rehine alma teorisi de diğer teoriler de eşit derecede makul görünüyor. Savaşın nasıl olacağını okumadan anlamak cidden zor. Haldon’un samimi olabilme ihtimali de var, sonuçta Aegon gerçekten düşmanını açık alanda parçalamak istiyor.

1 Beğeni