POV Okuma Etkinliği Karar Başlığı

Selam herkese!

@sakura’nın tavsiye üzerine 10 yıldız bir etkinlik yapma kararı aldık.

Bu başlık altında birlikte kararlaştıracağımız POVları okuyup, açılacak başlıklarda tartışma-çözümleme yapmayı düşündük.

Muhtemelen haftalık olur ama bakacağız artık… Elbette ki herkes arzu ettiği zaman arzu ettiği POV’a katılabilir, hepsine katılmanız şart değil ama beraber yola çıkıp sonuna kadar beraber gidersek güzel olur.

Pekala ilk etkinliğimiz için hangi karakter ve povundan başlayalım? Bunu kolaylaştırmak için anket yapmak doğru gibi geldi.

1- Jon Snow
2- Jaime Lannister
3- Arienne Martell

Bu üçünden birini seçelim, sonra POV’a karar veririz. Her hafta yeni üçlü arasından seçeceğiz.

• Jon Snow
  • Jaime Lannister
  • Arianne Martell

0 oylayanlar

-Jon Snow için hangi kitabı okuyalım? (Arzu ettiğiniz POVLARI da yorumda belirtiniz.)

• Taht Oyunları
  • Kralların Çarpışması
  • Kılıçların Fırtınası
  • Ejderhaların Dansı

0 oylayanlar

Çok sevdiğimden değil ama son zamanlarda Arianne konusu fazla geçti. Birkaç farklı kişi okuyup ortaya birkaç farklı fikir sunup tartışmak için Arianne mantıklı geldi bana.

1 Like

Kronolojik sırayla da gidilebilir bence. Ayrıca sadece 3 karakter az değil mi? Başka karakter önerebilir miyiz? 3’ü arasından Jon’u seçiyorum ama başka karakter ekleyebiliyorsak farklı birilerini önerebilirim.

Dorne hikayeye yeni katılan bir bölge. Bu sebeple Arianne ile ilgili inceleme yapılmasının daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Hatta Arianne’yi değiştirip Areo Hotah da incelenebilir. Areo genel olarak arzuları ve hırsları olmayan bir karakter olduğu için onun gözünden olayları değerlendirmek daha iyi olur. (Bu tip bir POV karaktere sahip olmak seride bulunmaz bir şans. Görüşlerine tamamen guvenebilecegimiz nadir karakterlerden)

Dipnot: Bence bölge bölge inceleme yapmaya başlayalım. Her etkinlikte bir bölge. Bir bölge belirleyip o bölgedeki karakterler arasından seçim yapalım. Bence en iyi incelemeyi böyle yaparız.

1 Like

Hiçbir şey anlamadım ama bir ankette Jaime varsa o seçilmelidir.

Her defasında üç karakter arasında seçeceğiz, bir kereliğine has olmayacak bu.

Bir sonrakinde onu yazarım.

Bu ne kadar işler emin değilim çünkü misal Fırtına Topraklarını katamayız veya Batı topraklarını ya da Menzil’i… Kuzey bile bir noktaya kadar (Jon kısmını saymıyorum). Dorne ve KL ve Dany tarafı dışında seçim yapmak gerekir. Karakterler zaten her yerde her şekilde yayılmış halde…

Yine de karakterleri seçerken bu mantığa göre daha özenli olabilir, farklı bölgeler arasından…

Bir karakter seçip, onun bir POV’unu seçip, okuyacağız ve açtığımız başlıkta tartışmasını yapacağız.

Başlangıç zamanı belirli mi abla @YeniAy_Ottoman

Bu akşam belirleyip pazartesiye kadar okuyup, o gün başlarız diye ümit ediyorum.

Tamamdır. Umarım uzun soluklu güzel bir etkinlik olur :blush:

1 Like

Jon’u severim eyvallahta Jaime’yi harcamışsın. Jon hemen herkesi POVda alır. Jaime’yi başka zaman da ekle. Bu arada senden isteyim Brienne’i şu işe dahil etme tekrar o eziyeti çekmek istemiyorum.

eheheheh Jon’un her daim 1 numara olduğu gerçek elbet, en azından Türkiye’de. :smiley:

Ekleriz sonra ama tüm karakterlere eşit yaklaşıyoruz efem, seçilir ise yapacak bir şey yok. :slight_smile: Jaime ile olan povları güzel bence, eziyet deme.

Sansa’yı aradığı bölümlerden bahsediyorum. Tamamen boş, hiçbir şey yok ya. Martin hangi kafayla yazdı onları çok merak ediyorum.

1 Like

Anladım, zaten o povları seçen olmaz. :smiley:

1 Like

Povlar bir kitaptaki pov mu olacak yoksa bütün povlari mi?

Arkadaşlar, JON SNOW okuyacağız. Anket açtım yine; hangi kitap istediğinize dair… Yoruma da hangi POV’u istediğinizi yazın.

Pekala… Karar verilmiştir. Ejderhaların Dansı - SON Jon POV’u okunacak arkadaşlar. Hafta sonu bitimine kadar vaktiniz var; ilgili başlığı ya Pazar akşamı ya da Pazartesi günü açacağım inşallah.

2 Likes

Son pov için hazırım @YeniAy_Ottoman :smiley:

2 Likes

Povu okudum ve notlarimi aldım. Baslik bekleniyor.

2 Likes

Harikasınız ya… İşte serinin sadık ve çalışkan kitlesi. Maşallah :blush:

1 Like

Yeni POV karakterine karar verme vakti geldi!!! :slight_smile:

• Aero Hotah
  • Brienne
  • Catelyn

0 oylayanlar

Hangi kitap? ( Yukarıdaki üç karakterin her kitapta POV’u yok ama üç karakter de bu 5 kitabın bir yerlerinde yer alıyor. Bu yüzden kitap seçimini oy verdiğiniz karaktere uygun şekilde oylayın. )

• Taht Oyunları
  • Kralların Çarpışması
  • Kılıçların Fırtınası
  • Kargaların Ziyafeti
  • Ejderhaların Dansı

0 oylayanlar

Yorum kısmına (çoğunluk) arzu ettiği POV’u da yazar ise seçim ona göre olur yoksa sonuca göre kendim karar veririm.

@Symmachus @sakura @Zeynep @Alya_Akbas @Jonstark alpaltu @ElissaFarman @Ulu_Kurt @DulFeryadi0 @Chrollo_Lucilfer @Muratkocak @AeroHotah @Sarquist @Lastknight @obsidyen @Brandon_Stark @ThomasShelby @The_Sworn_Sword @Just_ert @BasbugStannis @ladyforlorn @tilki @JaqenHgar