Pov olsa iyi olurdu dediğiniz karakterler

Bence Sandor iyi olabilirdi o yaşadığı acılar falan.
Osha veya Rickon da iyi olabilirdi veya yeni kitapta olsun isterdim.

Robb’un povu olmasını isterdim bazı şeyleri onun gözünden görmek güzel olurdu.

Ben de onu yazacaktım, neredeyse tüm Stark çocukları vardı ama o yoktu.

Rickon meselesi de eğer yanlışım yoksa GRRM niyetlenmiş ama o yaştaki bir çocuğun gözünden yazmanın zor olması sebebiyle vazgeçmişti hatta Bran’ı yazmak bile onu zorluyormuş sanırsam. Malum çocuk ağzı ve zihniyle yazmak kolay olmaz, bilhassa onun yaşındaki bir adam için, çocuk olmayı unutmuştur. :slight_smile:

bence robb un olmaması mantıklı zaten herşeyini Cat in gözünden gördük ve ikinci ve asıl önemli nokta ise Jon un herşeyini biliyordu Martinin mektubunda söylediği kuzen aşkı varsa Robb bunu biliyordu bence, Jon dan kızkardeşinden (hangisi ise ) düşünürken bunu söylemesi gerekirdi bence ondan da yoktu pov
ben Willas Tyrell in margaery tyrell in pov unu isterdim
Tazı nın povu evet isterdim ama onun tüm gizemi o kaba çirkin görüntünün altında olsaydı pov u o imajın gereği kalmaz yine süpriz bozulurdu bence

Evet, Tazı da harika olurdu hatta Robb’dan önce Tazı tercihim. Derin yaraları olan biri, okumak isterdim.

Ben Robb’un Jon’la ilgili düşüncelerini Robb’un gözünden duymak isterdim şahsen.

Bu arada böyle bir konu vardı galiba hatta yorum yazdığımı bile hatırlıyorum her neyse Rickon ilginç olabilirdi bence.

bende isterdim kesinlikle

Night king ya da diğer ak gezenlerden birinin povunu görmek isterdim. Onların bakış açısı ile de kitabı okumak daha haz verebilir ve olaylara bakış açımız değişebilirdi.

Epilog olarak Hizdahr olabilir veya bir Harpiya Çocuğu. Pov karakter olarak ise Loras olsun isterim. Doğru veya yanlış en büyük aşklardan biridir Renly-Loras aşkı :smiley:

Bir de Cotter Pyke’nin povu merak uyandırıcı olabilir

Akgezen povu oldukça zor sanırsam hiç görmeyebiliriz.

Loras Joffrey’e hizmet ettiği sırada gerçek kral Renly idi demeye devam ediyor o derece yani

Daario Naharis

Dany ile geçirdiği sıcak dakikaları onun gözünden okumak çok başka olurdu. Dany’miz bu sıcak şeyleri anlatmak için fazla ahlaklı.

Ben Stannis’i Pov olarak görmeyi çok isterim açıkçası çünkü onun zihnini çok merak ediyorum. Ama bence onun %0,001 ihtimalle bir tane bölümü ya olur ya olmaz. Ayrıca Willas Tyrell, Euron Greyjoy, Brynden Tully veya Ramsay Bolton’da çok kıyak olurdu be :slightly_smiling_face:

GRRM, yeni kitapta yeni bir krakter POV’u olmayacak dedi. Yani eskilerle idare edeceğiz ve genelde kral/kraliçe POVları yapmıyor ama elbette istisnalar da var. Aslında ben daha çok serinin sonunu görmeyecek adamların POVUNU yapmıyor diye yorumluyorum, kral-kraliçe meselesi de değil. :smiley:

Bence çok yanlış yorum…

Olabilir elbet. Görmeyecek derken pov sahibi olan herkes hayatta kalacak manasında değil, son kitaba kadar yaşayacak manasında demek istedim.

cat inde pov u vardı Ned inde hatta povları
ilk aklıma geldi
açılış povları hep ölen karakterlerin son kitabın son pov u yine ölen karakterdi dediğinde çakışmıyor mu bunlar

Bence bu da yanlış bir yorum.

Sanırım Martin’in ana karakterleri pov yapmasından ve ana karakterlerin son kitaba kadar yaşayacağı varsayımından yola çıkarak böyle bir yorum yapıyorsun ancak Martin aynı mektupta bazı bakış açısı karakterlerinin öleceğini söyledi ki kapı gibi Ned Stark örneği var. Arys Oakheart da var gene. Ayrıca ayrı ayrı değerlendirecek olursak Pov karakterlerin hatrı sayılır kısmı gelecek vaat etmiyor.

Zaten Martin’in pov olarak belirlediği bazı karakterler orada önemli olayları anlatacak kimse olmadığı için muhtemelen. Genelde o pova dair isimle anılanlar bunu kapsıyor

Doğru, Ned’i falan unutmuşum hep :grin: Tamam, çok düşünmeden yorum yaptım yalan yok :upside_down_face:

birde şu var ben bir 6. kitaptan pov gelmeyecek artık dediğini duyuyorum, birde yeni karakter pov u olmayacak dendiğini hangisi doğru
bana bu iki olay karıştırlıyormuş gibi geliyor

Povu olsa iyi olurdu denecek bir düzüne karekter var.Herhalde ilk akla gelenler Stannis ile Robb gibi karekterlerdir.benim içinde Sandor’dur.Lakin ise birde başka yönle bakmak lazım.Bütün karekterlerin povları olsa bu kadar konuşmazdık.Merak edilecek çok az unsur kalırdı. Her povu olan karekter ana karekter olmadığı gibi,Povu olmayanlar da önemsiz değildir Yazar böyle bir yola başvurmuş.Davos üzerinden Stannis’i,Catelyn úzerinden Robb’u,Arya & Sansa üzerinde Sandor’u anlatmayı uygun görmüş.Bu sayede soru işaretleri bırakmış.Tartışma alanları yaratmış ve bence nokta atışı yapmış.bazı şeylerde bizim hayal gücümüze kalsın.