Pyat Pree

Ünvan:Büyücü
Bağlılık:Ölümsüz olanlar
Irk:Qarth
Kitaplar: -Kralların Çarpışması(Göründü)
-Kılıçların Fırtınası(Bahsedildi)
-Ejderhalarla Dans(Bahsedildi)

Pyat Pree, Qarth şehrinden bir büyücüdür.Dizide Ian Hanmore tarafından canlandırılmıştır.

Görünüş

Mavi dudaklarıyla birlikte solgun bir surata sahiptir.

Kralların Çarpışması

Jhogo, Daenerys Targaryen tarafından terk edilmiş şehrin altında ne sırlar yatıyor diye öğrenmesi için yollandığında Pyat Pree Jhogo’ya eşlik etmiştir.Pyat Pree, Daenerys Targaryen’i kendisiyle birlikte gelmesi ve Qarth’ta olan Ölümsüzler Evi’ne götürmeye ikna etmeye çalışmıştır.

Kılıçların Fırtınası

Söylendiğine göre Euron Greyjoy, Qarth’tan gemiyle ayrılırken yanına 4 tane büyücüyü esir olarak aldı.Euron Greyjoy büyücülerden birisini kendisini tehdit ettiği için öldürmüştür ve kalan büyücülere yedirtmiştir.Kalan büyücüler söylenenlere göre Euron’a kara büyü öğretiyorlardı.

Ejderhalarla Dans

Meereen’i ziyaret ederken Xaro Xhoan Daxos Daenerys Targaryen’a bütün düşmanlarının Yunkai’de olmadığını söylemiştir.Xaro Xhoan Daxos, Daenerys Targaryen’i ‘soğuk kalpli ve mavi dudaklı cesur adam’ hakkında uyarıyor.Xaro Xhoan Daxos, Pyat Pree’nin Qarth’tan 3 büyücü dostu ile birlikte onu Pentos’ta aramak için, ondan intikam almak için yola koyulmalarının ardırdan 2 hafta geçtiğini söylemiştir.
Ser Barristan Selmy özel olarak Daenerys’a Pyat Pree ile ilgili endişelerini dile getirmiştir.Daenerys, Ser Barrristan’a eğer büyücünün büyüsü onu öldürebilecek olsaydı şu ana kadar ölmüş olacağını ve büyücülerin sarayını küllere çevirdiğini söylemiştir.

Evlat olsa sevilmez :frowning:

Zaten çevirirken tipine bakmamaya çalışdım :frowning:

Tipinde hayır yok ama yetenekli, yani sanırım.

kapıma gelse hoşt ulan diye geri kovarım böyle adam mı olurmuş…

amcam üç harflilere karışmış :smiley:

Kendimce en güçlü adamdı adamın ölümü çok saçmaydı o kadar güçlü büyücü basit bir ateşle ölür mü ?

Basit bir ateş değil dostum Ejderha ateşi.Normal bir Ateş hiç taşa zarar verebilir mi?Tabi ki veremez.Ama ejderha ateşi Harrenhall surlarını eritmişti.
Gendry nasıl bir şey bunu yapabilir diye sormuştu.Arya da ejderha ateşi demişti.

evet bu o!!
silence will be fall

Şimdi bu adamı 2.kitaptan beri unuttuk sayılır bi iki bahsedilip üstünde durulmuyor ve işte bence martin 6.kitapta Dany tam huzura kavuştum derken öyle bi anda sokacak ki hikayeye Dany’i yanında götürmese de Jorah’ı falan yanında götürebilir diye düşünüyorum yani Jorah kendini feda edebilir Dany’i bundan korurken aşkı falan vs için dramatik olur klasik martin.

dany dotrak çölündeyken üç kan süvarisini ayrı yönlere yollayınca ikisi boş geliyordu ve biri Qarth’tan 3 kişi ile değişik bi hayvanın üstüne binmiş geliyorlardı.birincisi filmde bu sahne farklıydı ve ikincisi o hayvanlar hatırladım kadarıyla çirkin felan diyodu.atlar yanlarında cüce gibi felan o hayvanlar deve olabilirmi :smiley:

Evet deveydi.

o kısmı okurken çok farklı bişe sanmıştım ama birden dank etti :slight_smile:

Çölde garip bir hayvan dediğinde direk aklıma deve gelmişti benim. :slight_smile:

Oha… ben hep unutmuşum o bineğin ne olduğu xd

Silence will be fall :open_mouth:

Kutup ayısı da çıkabilirmiş iyi kurtarmışlar. :slight_smile:

Çok değişik bir karakter… İtici bir tipi var :confused:

Aynen ya çıktığını düşünsene…