Rakharo

Rakharo

Rakharo rolünde Elyes Gabel

Ünvan

Ko
Daenerys Targaryen’in Kan Süvarisi

Bağlılık

Targaryen Hanesi

Kültür

Dothraki

Kitaplar

Taht Oyunları (Görüldü)
Kralların Çarpışması (Görüldü)
Kılıçların Fırtınası (Görüldü)
Ejderhalarla Dans (Görüldü)

Oyuncu

Elyes Gabel

TV dizisi

Sezon 1 | Sezon 2

Rakharo Daenerys Targaryen’in bir Kan Süvarisidir. Daenerys onu Kan Süvarilerine aldığında ona mükemmel kavisli bir arakh vermiştir. Uzun burulmuş bıyıkları vardır. Karakter Tv dizisinde Elyes Gabel tarafından canladırılmıştır.

[b]Son Olaylar

Taht Oyunları[/b]

Danerys, Drogo’yu iyileştirmek için Mirri Maz Duur’dan yardım almaya çalıştığında, kan süvarileri onu durdurmaya çalıştı. Bunu takiben Daenerys’ı durdurmaya çalışan Haggo Rakharo tarafından öldürülmüştür. Daenerys onun Ko’su olup kan süvarilerinden(Jhogo ve Aggo ile birlikte) biri olarak ona hizmet etmesini istediğinde ona düğünü sırasında hediye aldığı büyük bir arakh vermiştir. Başlarda reddetmiş ancak ejderhaların doğumundan sonra kabul etmiştir.

Kralların Çarpışması

Daenerys’ın khalasar’ı ile birlikte çölü geçtikten sonra terk edilmiş olan Vaes Tolorro’ya ulaşırlar. Khalasar burada dinlenip iyi duruma gelmeye çalışırken terk edilmiş şehirde kaldılar. Daenerys Rakharo’yu güneye oralarda ne olduğunu öğrenmek için göndermiştir. Geri döndüğünde verimsiz topraklar ve denizden başka bir şey bulamamıştır. Dany daha sonra toprağı işleyip ekebilmek için onun emrine bir düzine adam vererek pazar yerindeki kayaları kaldırmasını istedi. Khalasar Qarth’a yerleştiğinde Rakharo adamları ve kadınları toplayarak liderlerin Daenerys’dan gizlemiş olabilecekleri şeyler için şehri keşfe çıkmıştır.

Kılıçların Fırtınası

Daenerys, Astapor’un köle askerleri Lekesizleri aldığında onunla birlikteydi. Jhogo ve Aggo ile birlikte köle askerlerine Yunkai ordusuna karşı liderlik etmiş ve Meeren kuşatmasında dövüşmüştür. Bu zaferlerden sonra Rakharo’nun örgüsüne üç çan daha takılmıştır.

Kargaların Ziyafeti

Rakharo ve diğer Kan Süvarileri Khaleesilerine hizmet etmeyi sürdürür.

Ejderhalarla Dans

Aggo, Jhogo ve Rakharo Daenerys’ın khalasar‘ını onun emriyle kullanmış ve oradaki köleliği bitirmek için Meeren’in iç bölgelerinde komuta etmiş ve bir arada tutmuşlardır. Dönüşlerinden sonra, Dany Rakharo’nun Aggo ve Jhogo’dan daha cüsseli ve daha güçlü göründüğünü not etmiş ve örgüsündeki yeni eklenmiş dört çanı fark etmiştir. Irri ve Jhiqui onu arzulamaya başlamışlar ve kendi aralarında hangisini seçeceğine dair tartışmaya başlamışlardır. Daenerys Drogon’un sırtında ortalıktan kaybolduğunda Rakharo ve Aggo onu aramaya çıkan ekipte bulunmuşlardır.

Tv Dizisinde

Tv dizisinin ikinci sezonunda Rakharo Kızıl Çöl’de çıktığı keşif gezisinden canlı dönmemiştir. Atı Daenerys’ın khalasar’ına başı gövdesinden ayrılmış bir şekilde eyerin içinde ve galiba başka bir khal tarafından öldürülmüş olarak geri getirilmiştir.

Konu Vikiye Eklenmiştir: Rakharo

Hiç yorum yapılmamış ama ben bunun 2. sezon da neden öldürüldüğünü çok merak ediyorum zten doğru düzgün göstermeye tenezzül ettikleri tek ko idi onu da aldılar elimizden :frowning:

Irri ve Doreah’ın ölümleri de çok saçma olmuştu.

hele doreah garibim çölde ölmesi gerekirken niye hain olarak gösterildi ki ?

dany’nin takipçileri artmaya başlayınca eksiltme yapmışlar sanki akıllarınca :smiley:

Bence Doreah diğer bayanlardan daha fazla ilgi görünce böyle bir şey yapalım demişler :smiley: Hepsinden güzel kız :smiley:

@“arya stark” güzel kız için izleyen binlerce kişi vardır güzel kızı çıkarmak akıl karı değil bence :smiley:

Başka bir projede yer alacağı için diziden ayrılmış.
Çok yan karakterlerden biri olsa da en sevdiğim karakterlerdendi, keşke çıkmasaymış.
Teşekkürler.

bir de aklıma gelmişken söyleyeyim dizide viserys ı boğazından kamçı ile yakalayan da buydu normalde jhogo olması gerekirdi :slight_smile:

bu adamı dizide öldürdüler ne ayak?

@bia nın dediği gibi başka bir projede olacağından çıkarmışlar galiba…

aktör değil dizide Rakharo’yu öldürdüler yerine kim gelicek? onu diyorum.

kimse gelmez bence zaten diğer ko ları da adam akıllı göremedik öyle khalasar dolaşır peşinde o kadar… bundan sonra khalasar ından birinin bu kadar aktif gösterileceğini düşünmüyorum ne yazıkki…

Çok mu önemli sanki?
O kadar kritik önemi olan karakteri atladılar, bence Rakharo’yu bu kadar görebilmemiz bile bi mucize.

bu oyuncu the borgias dizisinde cem sultanı oynuyordu.

Yan karakter olmasına rağmen Dany’i gösterdiklerinde gözüm arardı. Farklı bir sıcaklık ve güven veren birisiydi bana nedense. Bu kadar erken gitmesini beklemiyordum :confused: Bari o şekilde olmasaydı.

Orada sunulan Cem Sultan’ı da hiç beğenmemiştim diye hatırlıyorum.

Fakat iyi dikkat etmişsin tebrik ederim.

Bu arada çeviri için de eline sağlık @Arstan.

Rakharo. Belki özlenecek ya da aranacak bir karakter değildi ama ben çok üzülmüştüm bu çocuğa.

Yoktan yere de dizide harcadılar ya kitapta da mı harcayacaktı acaba GRRM ha önce ha sonra ekşın olsun öldürün dizide gitsin mi dedi ne dediyse adam kitap serisi bitti oradan önce dizide de kesiyor milleti :confused:

Nasıl yani kitapta Rakharo yok mu ki? GRRM sever kesip biçmeyi! :confused:

Kitapta hala var dizide böyle erkenden harcandı da onu kastetmiştim. :slight_smile: