Ramsay Bolton Özlendin

Ben de katılıyorum 7 en kötü sezon ama yine de bence bazı konularda doğru işler yaptılar

Yazılmamış 4 cilt kitap var, ne yapsın senaristler. 5. Sezondan sonra kendileri yazmaya başladılar artık. Martin daha yazmadım kitabı diyor naz yapıyor, aç gözlü hain dom dom, gözünü toprak doyuracak onun.
Neyse senaristlerde izleyiciye istediğini veriyor şu an, Jon’un Targaryen çıkması, Dany ile aşk yaşaması, Sansa’yı birinin dökmesi gibi, Arya’nın Starkların intikamını alması falan.
Benim şikayetim yok diziden ayrı keyif alıyorum, kitaptan ayrı keyif alıyorum.
Senaryolar farklı olsun. I am Legand filmindeki gibi iki alternatif son olsun.
Birinde Jon ölsün diğerinde ölmesin mesela.

İlk paragrafa katılıyorum. Aöa benim derdim illa kitabı beklesinler değil. Benim derdim Evren içi mantığa uysunlar.

Allah aşkına koskocaman Demiradaların Kralı 5 10 kişinin daire şeklinde toplanmasıyla seçildi. Sınıf başkanı seçimlerinde daha fazla ciddiyet vardı :/.
Lannistetlar koca krallığı hüpletti.
Euron Ejderli Targaryenlere bile diz çökmemiş olan Dorne’a tek attı.
Dorne’da piç doğumlular darbe yaptı.
Yani şu üstteki şeyler sadece kitapla alakalı olarak değil, kitaptan bağımsız olarak düşününce de aşırı mantıksız. Eski sezonlarda karakterlerin bir yerden başka yere seyahat etmeleri onlarca bölüm sürerdi, iki ülke savaştığında her bir şey dikkate alınırdı, nereden geçecekler, nasıl anlaşma sağlayacaklar falan. Robb güneye inebilmek için evlilik yaptı. Ancak efsanevi Moat Cailin’den Arrynler rahat biçimde geçtiler. Artık mesele taktik yok bam bam bam’a Döndü.

Bence Baelır Septinin patlaması mantıklıydı. Senaristler Tyrellerden kurtulmak istedi işleri budaklandırmamak için ve doğru olanı yaptı.
Denizde tek atması normal zaten
Dorne darbesi bence de aşırı mantıksızdı
Demir adalar kralını baya kalabalıkla seçtiler diye hatırlıyorum ben

Dostum evrenin tüm kaidelerine uymaya kalksalar dizi Akasya Durağına döner.
2 saatlik bölümlerden 200 bölüm çekmeleri lazım.
Çok ayrıntı var ve izleyici kitlesinin çoğu bizim gibi fan kitlesi değil. Kitapları okumayı bırak sadece savaş sahneleri ve kadın memesi görmek için izleyen insanlar var.
Adamlar ekmeğine bakıyor, senin benim gibi düşünmez, parasına bakar. Bizimde sövsekte saysakta ya seve seve ya seve seve diziyi izleyeceğimizi biliyorlar :grin:

Valla patlatabilir. Ama böyle bir hareketten sonra kralın şehri hariç hiçbir yeri yönetemez. Ha bir de yıpranmış ve diziye göre borca girmiş Batı toprakları. [quote=“yenibirarrynci, post:48, topic:10741”]
Denizde tek atması normal zaten
[/quote]
Biradwr Dorne ada ülkesi değil ki. En fazla sahilleri yağmalayabilir. Feodal sistemde öyle lideri kaptık iş bitti olmaz. Bunun vassalları var, Dayne’dir, Yronwood’dur pek çok soylu ailesi var falan

Buna ekşide gördüğüm güzel bir mesajla cevap vermek istiyorum

yara-ben balon’un kızıyım falan filan. dünyanın en büyük donanmasını yapacağım. zafere yürüyeceğiz.
kalabalık-güzel proje! yaşa var ol!
adam 1-bizde kraliçelik yok!
kalabalık-doğru yok. yok valla adam haklı!
yara-her şeyin bir ilki vardır.
kalabalık-vardır doğru. yaşa var ol yara! arkandayız!
adam 2-theon var erkek prens. o varken karı kısmına düşmez!
kalabalık-doğru düşmez. theon varken olmaz.
theon-bacım doğru tercih. savaşçı, lider falan fıstık.
kalabalık-doğru yahu doğru! bu çüksüzden bi sikim olmaz. yara bir tanedir. yaşa varol yara! kraliçe!
euron-durun ben geldim. ben kral olacam.
kalabalık-olur mu olur! yürü be euron!
yara-babamı öldürdü bu amcam olacak herif! hem orada burada sürter o anca!
kalabalık-ne kralı mı öldürdü! orada burada da sürttü hakikaten yıllardır!
euron-öldürdüm çünkü mahvetti bizi! ben de donanma yapacam. bir de üstüne üç ejderhası olan targaryenle evlenecem. amına koyacaz ortalığın.
kalabalık-koyarız valla! yaşa var ol büyük kral euron!

Yoo, ilk sezonlarda uyuyorlardı. Ben Aegon’u, entrikacı Martelları falan ayrımtılı işlesinler demiyorum. Sadece bunları işlerken ayrıntıya girmeseler de mantıktan çıkmasınlar dışarı.

İşte o dediğin şey popülizm oluyor, para için sanat eserini satmak oluyor. Eseri basitleştirmek oluyor ve biz de bunu eleştiriyoruz.