Rast

Rast

Dizide Rast karakterini canlandıran Luke McEwan

Lakap

Fare

Bağlılık

Gece Gözcüleri

Ölüm

299 AL Kara Kalede

Kitaplar

Taht Oyunları(Görüldü)
Kralların Çarpışması(Bahsedildi)
Kılıçların fırtınası(Görüldü)

Oynayan

Luke McEwan

TV dizisi

Sezon 1, Sezon 3

Rast Gece Gözcülerinin bir üyesiydi.Jon Kar ile aynı acemi sınıfındaydı. Sura tecavüz suçundan hükümlü olarak geldi[1].Televizyon dizisinde karakteri Luke McEwan canlandırmıştır[2]

Son Olaylar

Taht Oyunları

Rast Silah ustası Ser Alliser Thorne tarafından “fare” olarak çağırılır. Jon alıştırma sırasında Samwell Tarly’yi arkasına aldığında Thorne tarafından Jon ile sırayla dövüştürülen 3 kişiden biridir.Jon Pyp ve Grenn’in yardımıyla onları yenmiştir[3].

Jon acemi sınıfındaki herkese Sam ile dövüşürken kaçınmasını söylemiştir.Rast dışında hepsi kabul etmiştir.Ertesi gece Rast’ın hücresine gitmiş ve Sam ile uğraşmayacağına söz verene kadar bıçakla tehdit etmişlerdir[4].

Kılıçların Fırtınası

Rast Kara Kaleyi savunmak için Bowen Marsh tarafından geride bırakılanlardan biriydi.Bir Thenn mızrağı içine ittirilerek öldürülmüştür.[5]

Referans ve Notlar

  1. Taht Oyunları, Bölüm 26, Jon
  2. Game of Thrones: Full cast on IMDB
  3. Taht Oyunları, Bölüm 26, Jon
  4. Taht Oyunları, Bölüm 26, Jon
  5. Kılıçların Fırtınası, Bölüm 55, Jon

Ellerine sağlık :slight_smile:
Gıcık biri bu Rast,ölmesi iyi oldu.

ayne bende hiç sevmemiştim :slight_smile:

Şimdi bu abimizi oynayan Luke Mcewan’ın dizinin 3.sezonunda yer alacağı açıklanınca ben kitaptaki gibi Jon, Kara Kale’ye döndüğünde falan bunu görecek sanmıştım… Ama trailerdan anlıyoruz ki kitaptan sapıp Rast’ı da Fist of The First Men denen yere giden ekibin içine koymuşlar.
E madem öyle yapacaksınız, 2.sezonda da bi iki ucundan gösterseydiniz ya bu adamı allahsızlar. Jon’a gıcık gıcık davranmaya devam etseydi falan.
Zavallı seyirci nerden hatırlasın taa 2 yıl önceki karakteri -,-

@“jojen reed”

dediğin gibi sanırım craster kalesinde sorun çıkartan bu olacak chett in tayfasını hiç karıştırmayacaklar gibi

Mantıklı düşünmüşler aslında, boşu boşuna bir karakter daha eklemeye gerek yok, zaten ellerinde halihazırda gıcık biri var.
Ama dediğim gibi keşke 2.sezonda da birazcık olsun gösterselerdi suratını.

hepsi para işte üçün beşin hesabını yapıyorlar :slight_smile:

Para için Karabalık ve Reed kardeşler gibi dominant karakterleri bile bir sezon beklettiler, Chett’i görmediğim için hiç üzülemem valla :smiley:

@“Arstan” @"Genç Kurt"
Yok be, ne parası saçmalamayın.
Adamlar herşey inandırıcı olsun diye 5 farklı ülkede 4 ay çekim yapıyolar. İki tane karaktere verecekleri paraya mı kıyamıycaklar.
Bize burdan konuşması kolay geliyo ama bi kitabı diziye taşımak o kadar kolay bi iş değil. Hele de bu kitabı. Tonla karakter var. Hepsini yansıtsalar bu diziyi sen-ben bile izlemezdik. Hoş, şu anki haliyle bile çok karışık, ben nasıl bu kadar fanı var dizinin anlayamadım ya neyse :smiley:

Valla ben ilk sezon beşinci bölümde bırakıyordum diziyi, olaylar celallenince devam ettim. Sonra kitabı okuyunca da bakalım nasıl yansıtacaklar diye… :smiley:
Bu arada tabii parayı aşırı sorun etmiyorlar ama, yine de Karabalık diye bir babalık koymasalar daha iyiydi. Mance için de …