Reddit Sızıntılarını Bu Başlık Altına Topluyoruz

8-sezon

Arkadaşlar ingilizce bilmeyen benim gibi insanları için reddit’teki sızıntıları buraya atabilir misiniz, hem de herkes istifade etmiiş olur

4 Likes

İstek güzel fakat istediğin şey çok büyük. Çeviren belki çıkar ama toplaması , çevirmesi vs çok uzun sürer.

Bugün Night King’i canlandıran oyuncu böyle bir tweet atmış. Hesabın gerçek olduğunu varsayarak heyecanlanmak istiyorum. Night King geri dönmese bile Bran ile ilgili teoriler gerçek olabilir.
Çevirisi:
4. bölümde gizemli bir ters köşe olacak. Ters ve rahatsız edici bir şey. Tam Shakespear işi. https://twitter.com/Vladimir_furdik/status/1124264279841103873

1 Like

Bunu Kit Harington söylemişti, zaten hesap da fan page

bunların çevirisini yapabilir misiniz?

Evet bu başlık altında çevirmemiz gerekiyormuş ben de sildim ki çevirip atayım. Zamanım olunca çevireceğim :blush:

3 Likes

Arka arkaya gönderi atma yasak ceza alırsın. Adminler ya da modlar falan görmeden değiştir bence.

1 Like

Koca yürekli misin beee :blush:

2 Likes

LEAK 1:

Bu attığım Arya ve Theon’u 2018’de (?) bilmiş bir leak:

*Lyanna Mormont wight oluyor.
*Bran, Yürek Ağacı’nın altında, Theon Gece Kralı’na doğru koşuyor ve ölüyor. Arya ağaçtan (?) atlayıp GK’nı öldürüyor.
*Jon, sarışını öldürüyor. Önce Cersei sanmış ama kaynağı hayır ejderhalı olan (Daenerys) demiş…

(Lyanna, Arya, Theon ve Bran kısımları doğru çıktı… Jon kısmını göreceğiz. / Ben açıkçası istemem ama bakalım… )

LEAK 2:

Bu leak de aslında The Walking Dead Fandom’ından ciddi leakler paylaşan biri. Bu leak grubundan bir arkadaşı GoT ile ilgili sızıntılar edinmiş onları anlatıyor; tamamen doğrulayamam diyor tabi ki:

24

*Lekesizleri kontrolden çıkaran bir şey oluyor, saldırıp erkek, kadın ve çocukları öldürmeye başlıyorlar, Missandei ile ilgili olabilir. (Missandei’nin öleceğini bir çok leak’te okuyorum ama neden pek belli değil)

*Tyrion, Dany’nin emri ile tutuklanıyor ve kaderi belli değilmiş.

*Cersei ölüyor, Jaime mi yoksa Jaime yüzüne sahip Arya mı bilinmiyor.

*Dany kötü birine dönüyor ve son gerçekten acı tatlı…

*Jon, Dany’i öldürüyor mu ve Demir Taht yok ediliyor mu sorusuna; kaynak en yakın tahmin bu diyor (??)

*Bronn ise önemli bir rol oynayacakmış…

LEAK 3

Bu leak uzun diye atıyorum ve diğerlerini biraz tamamlıyor:

-Başlık: “Söylemekten nefret ediyorum ama Dany’i Jon öldürüyor, bebek falan yok, eğer Sansa fanı değilsen mutlu son da yok” (çeviren notu: Sansa fanıyım)
-Kaynağı Arya ve Gece Kralı’nı bilmiş zamanında… ve 6. bölümde çalışmış sanırım…

*Euron’nın donanması Rhaegal’ı indiriyor.
*Jaime, Kuzey’e ihanet ediyor ve Missandei yakalanıyor
*Dany’nin ordusu Jaime’yi yakalıyor, Brienne Jaime ile konuşmaya/anlaşmaya çalışıyor ama J kabul etmiyor.
*Sansa, Tyrion’a Jon’un kimliğini açıklıyor, Tyrion da Varys’e söylüyor
*Varys, Jon’un daha iyi bir yönetici olacağını düşündüğü için Dany’e ihanet ediyor.
*Cersei, Missandei’yi idam ediyor.
*Dany, Varys’i idam ediyor.
*Dany, Kral’ın Şehri’ne saldırıyor ve baya tek taraflı/eşit olmayan koşullarda (?) oluyor.
*Tyrion ona merhamet göstermesi için yalvarıyor ama Dany kabul etmiyor.
*Tyrion, Cersei’i şehirden çıkarması için Jaime’yi serbest bırakıyor
*Kral’ın Şehri savaşta harap oluyor.
*Drogon, Euron’nun donanmasını yakıyor
*Tazı, abisiyle dövüşüyor; ikisi de ölüyor.
*Jaime, Euron ile dövüşüyor, onu öldürüyor ama kendisi de ölümcül biçimde yaralanıyor.
*Jaime, Cersei’in yanına varıyor ve ikisi beraber ölüyor.
*Dany, King’s Landing’teki herkesi idam ediyor, Jon ve Tyrion bundan mutsuz
*Dany, Tyrion’ı Jaime’yi serbest bıraktığı için idam edilmek üzere tutuklatıyor.
*Tyrion, Jon’u, kimliği Dany’nin hükmüne tehdit olduğu için ailesinin asla güvende olmayacağı konusunda ikna etmeye çalışıyor.
*Jon, Dany ile konuşmaya çalışıyor ama Dany yaptıklarını haklı görüyor.
*Jon, Dany’e kendini adarken (diz çökmek), Dany’i bıçaklıyor. Sonra teslim oluyor.
*Bir dahaki bölüm; Sansa ile Tyrion’u Jon’u Dany’e karşı koymak için planlar yaparken göreceğiz.
*Sansa, Tyrion’a beraber yönetme sözü verecek ama ihanet edecek ve her şeyi kendisine tutacak…
*Jon, ya yeni bir Gece Nöbeti kuracak ya da ölecek.

Bu da böyle…
Bence tüm bu yazılanların %10’u falan böyle olur ama mantıklı şeyler var…

Not: Yorumlarınızı bana değil leak’lere yapın arkadaşlar… bunları ben yazmadım.
İyi okumalar… başka buldukça yine paylaşırım.

12 Likes

bunlar gerçekleşirse baya dalga geçtiğimiz gibi “and then everybody died the end” gerçekten :open_mouth::joy:

Bebek falan yok :rage: :face_with_symbols_over_mouth: bebekler var. Eddard Rhaegar ve Lyanna Rhaella :smiling_face_with_three_hearts::relieved::innocent:

1 Like

Saolasın benim gibi ingilicce kanserlerini aydınlattığın için

4 Likes

Sızıntılarda tek bir ortak nokta var Dany vs Jon bu ilginç

Bence bunların arasından gerçekleşecek tek olay Rhaegal’ın ölmesi ejderhaların tükeneceğini düşünüyorum.
Freefolk’un sızıntısı doğru çıkabilir çünkü geçen sezonun senaryosunu ve 8x1’in senaryosunu sızdırmıştı ve dedikleri doğru çıkmıştı

Gece nöbeti neden yeniden kuruluyor ki saçmalık değilmi Gece kralı ölünce tüm White Walkerlar da öldü zaten dizide ki olay da buydu? Yabanılların tekrar Sur ötesine geçmez diyara kabu edildiler artık o zaman bu sızıntı yanlış bence.

Jon kime teslim oluyor Dany ölünce Jon’u kim yargılayabilir ki?

Golden Company nerde bu adamların gelmesinin bir anlamı olmalı.Sızıntılar yanlış ve yani Sansa mı tahta çıkıcak böyle birşey yaparlarsa gerçekten banlanmak pahasına burayı üfre boğarım :rage:

3 Likes

Çeviri için teşekkürler @purple_serpents

2 Likes

FRİKİ diye bir herif var, bir şekilde sızıntı bilgiler ediniyor. Jon da Beric için bir sebep uğruna diriltildi; onun yapması gereken bir şey daha var, demiş.

Sanırım bu bölümde(4.) yeniden ejderha kayasını göreceğiz, fragmanlarda vardı zaten. Bundan sonrası genel olarak spoiler içeriyor. Ya tesadüfen denk geldim bir şeye aaaa dedim görünce. Direndik ama buraya kadarmış, sızıntıları okuyorum. Tyrion ile ilgili bir yargılama olacakmış. Başka yerlerde infaz edilecek falan diye okudum; Starklara ihanet etmiş falan aaaaa Yargılama kesin olacakmış… Çok duygusal bir sahne olacakmış ilerleyen bölümlerde, ciddi bir an olacakmış. Sansa kraliçe falan olmuyor, öyle demiş. Arya-Gendry de yok. Tyrion-Sansa yok(üzdü :d ) Cersei’yi kardeşlerinden biri öldürüyor, Jaime ölüyor. Arya’nın büyük bir kaderi varmış, youtube’daki eski videolarını izleyin demiş. NK öldürdü, daha ne olacak? Jon-Dany beraber ve sanırım bir bebe meselesi olabilirmiş. Bu anlatılanlar %100 değil sanırım ama gidişata uygun görünüyor sankim; jon-dany meselesinde çok karışık şeyler görüyorum; bir ölüyor bir hayatta diye dany için anlamadım gitti.

1 Like

1 2 bölümde karakterler 180 derece dönecek yani. Umarım izlerken çok zorlama kaçmaz.

Kişi: Neden? Benim tek umudumdun, neden?
Friki: Her zaman istediklerimize sahip olamayız.

2 Likes

Anlaşılan şu son 3 bölüm benim için Dany ve Ejderler ölecek mi diye bekleyerek geçecek 🤦 ama ölürse Jon’un elinden olsun istemem.
Şuan kaynağını bulamıyorum ama benim denk geldiğim bir sızıntıya göre:
Dany, Cersei yüzünden kralın şehrine direk saldırma planı yapıyor ama Jon gizlice Cersei ile konuşmaya gidiyor.( Burada sebebi belirtilmemişti) Jon esir alınıyor. Cersei ölüyor. Savaşta Ejderhalardan birisi ölüyor. En sonda Dany ölüyordu hatta Jon’un dizideki son sahnesinin çok kritik bir yerde kesilip ne olduğu gösterilmeyecek diyorlardı.

Cersei ve Jon sahnesi(foto) var, doğru. Dany yok o sahnede.