Reddit Sızıntılarını Bu Başlık Altına Topluyoruz

Benim de kendi fikrim değil. Bobin Kafa’nın incelemesinde gördüm.

Jaime’yi salması yargı final senaryosu için uygun bir önbelirim değil. Çünkü yargı finalde Tyrion, Stark çocuklarının bulunduğu konseyde yargılanıyor, şehirdeki sivillerin bu sonu hakettiklerini söylüyor, Dany’nin katliamını haklı buluyor. Oysa ki bölümde Tyrion’ın katliamdan hiç memnun olmadığını gördük. Israrla şehrin kazasız belasız alınması için uğraştı. Konsey finali kesinleşmiş gibi şu anda. Dany’nin iki alternatifte de öldüğü kesin, çünkü yargı ve konsey sahnelerinde yok. Yargı finalinde Jon da öldürülüyor, o da yargıda yok. Ayrıca Yargı finalinde Tyrion’ın nasıl idam edildiği bilinmiyor, sadece sahne kapalı alanda çekildi, göremedik deniliyor. Bence 7 sezon boyunca spoiler veren frikidoktor’a çok sağlam fake atmış DD, sahte finali izletip kaynağa güvenenlerle dalga geçmiş resmen.

GRRM 5 ana karakterin sonu aynı olacak dedi denilmişti bir ara, anlamadığım şey bu sızıntı doğruysa, ve Jon, Dany, Arya, Bran ve Tyrion’un sonu böyle mi bitecek? Tyrion tamam, kral eli oluyor ve etrafı ondan nefret eden insanlarla dolu değil. Daenerys’in Mad Queen olup delirip ölmesine de tamam diyelim. Bran’in kral olması? Çocuğu olamıyorsa varisi de yok, Bran ölünce taht için yine mi savaş çıkacak :grimacing: Jon Snow’un kuzeye gitmesi çok anlamsız, azor ahai mevzusunu Dany’i öldürerek Jon yapacak deseler bu sefer Arya’nın hikayesi değişmiş olacak? Braavos da bile evini özleyen kılıcını saklayan Arya hm herşey bitti tmm ben de kaşif olym mi diyecek? Bi ara GRRM akış aynı son farklı olacak dedi deniliyordu şimdi tam tersi deniliyor. İki açıdan da hikaye saçmasapan bir hale gelmiş oluyor. Sızıntıya gelirsek bence doğrudur ama kitapta nasıl olur fikrim yok, hatta kitap olur mu olmaz mı artık ona bile emin değilim :joy:

Siz böyle yazınca Bran seçenek olarak daha makul gelmeye başladı ama gönül isterdi ki bunun Jon’lu versiyonunu görelim. Tyrion ve Jon favori karakterlerim, biri kral diğeri el olsaydı tabi GoT için çok toz pembe bir son olurdu ama bazen isteneni vermek de iyidir.

Edit: Jon’un duvarın ötesinde kral ilan edilmesi benim de beklediğim bir şeydi. Belki Uzun Gece’yi hakkıyla anlatsalardı buraya giderdi hikaye ama her şeyin kolayına kaçtıkları için…

Final sezonunun yeniden çekilmesi için imza kampanyası başlatmışlar ve 200 k yı geçmiş. Final doğru düzgün yapamazlarsa hem kanal hem de senaristler fena çuvallayacaklar ayrıca kitap yazarıda etkilenecek. Ben finalden de pek birşey beklemiyorum ama o kadar sezon a yakışmayacak saçmalıkta senaryo ile final sezonu yapmak diziye yakışmadı. Yine de dizi deyip geçmenizi öneririm ayrıca final i izlemeden birşey diyemiyorum.

• Forumda daha hızlı mesaj yazmak için gereksiz kısaltmalar kullanmayın. (Örnek: Blyrm, Evt)

Martin, son konuştuğumuzda (yıllar evvel yani) son benzer olacaktı dedi ama arkasından insanlar DD’nin sonu daha iyi yakıt Martin’in sonu daha iyi diye tartışacaklardır da dedi.

Bahsi geçen karakterlerin ana rolleri de kesilip biçildiği için hayır, dizideki son kitaptaki son değil. Sadece benzer. Yani? Yaşıyor ise yaşıyor, ölü ise ölü. Al sana benzerlik :joy:

2 Likes

Umarım sadece ölü-yaşıyor açısından benzer. Gerçi artık son kitabın çıkacağını zannetmiyorum, 8 yılda 6.yı bitiremediyse…
Yazım kurallarına gelirsek oradaki kısaltmalar hızlı yazmak için yapılmış değildi, karakterin kafasıyla tamamen zıt olduğunu düşündüğüm için yazdım :woman_shrugging:

1 Like

Cleganbowl leak’ini paylaşan kişi şöyle diyor:

Kesinlikle birden çok son hazırlamış olmaları ihtimali var ve “bu sonu” herkesi başlarından atmak için sızdırmış olabilirler…
Umarım durum budur.
Ben sadece kaynağımın izlediği bölüm için konuşabilirim… (Çeviren notu: Cleganbowl da bölüme ilişkin görüntüler elde ettiğinden bahsediyordu… yani sadece senaryo sızıntısı değildi sanırım)
Eğer yanlış çıkarsa, izledikleri bölüme ait ekran görüntüleri sağlayabilecekler mi diye sorarım…

8 Likes

Zaten 5 farklı son çektilerse eğer, bu sonların sadece ayrıntılarla sınırlı kalması çok saçma. Son bölüme dair en büyük spoiler o taht kime kalacak meselesi…

Yani 9 senedir beklenen sorunun cevabı…

5 ayrı son çektinizse ve bu sonlar hep aynı yere gidecekse ne anlamı var sorarım…

@Starkgaryen

Bu arada üstlerde bir yerlerde Kit hakkında iki son var demişsin. Şimdi “bilinen” iki son mu var yoksa kesin olarak mı iki son var? Burası önemli.

1 Like

Bu diziye artık teori kasmak mantık yürütmek anlamasızlaştı ya Dışardaki sızıntıların genel toplamın dan cıkan benim şahsi fikrim: Taht Tyrion ve Sansa ya kalacak Jon eşya takliti yapmaya devam edecek çünkü adamlar silmiş onu artık. Bu karakter en başta filmin asıl kahramanı olarak pilanlanmış ama yapımcılar son sezon da değiştirmişler belkide kitapla aynı olsun istemediler ki kitapda hayır böyle şöyle diyenler olursa beklesinler bak ne olacak :wink:
O zavallı Dany ise filmin en kötü karakteri olacak .Jon ve Dany ölecek .Dizideki en sevdiğim iki karakter Dany ve Jon durduk yere dizinin en iyi karakterlerin den birini kötü yaptılar Dany ve Jon bu ikisinin dramı benziyordu eger Jon a Dany yi öldürtürlerse cok acımazızlık. Arya başını alıp gidecek Bran sa bir numarası olmayan biri olarak kalacak. Çünkü yapımcılar geçmişi yok sayıyorlar bütün o imalar vs yok artık. Ya bunu bu diziye nasıl yaptılar bu bilinçli bir olay aklım almıyor yani çok çok öfkeliyim .

Jon Snow vs Night King izleyemedik en saçmaladıkları kısım bence ayrıca Dany neden deliriyor onu da anlayamadım . Senaristler tarihin en fiyasko finalini yaptılar açık ara en fiyasko dizi finali. Demek ki bir dizi için çok da heveslenmemek gerekiyormuş görsel açıdan çok güzel bir dizi ama senaryo açısından dandik bir final izleyeceğiz sanırım. Umarım final güzel yapabilirler.

1 Like

GoT Tr face’den aldım. Doğru ise… Bu DD’nin nedir tecavüz aşkı ya… Travmaları mı var anlamadım, uyuz ediyorlar beni.

3 Likes

Ne rezil adamlarmis ya.Iki yakalari bir araya gelmesin ins :unamused:

1 Like

Kısaltma yok :joy:

Ya şahsen yoruma da katılmıyorum; yani tecavüze uğradı ve bunu öğrendi de delirme sebebi oldu falan, saçma yine. Ne alaka? Ona gelene kadar delirmesi gereken sürüsüne bereket kişi olurdu ama yani sonuç olarak öyle de böyle de olsa içine ettiler. Zorlama yani her şey.

Bu paylaştığım şey Reddit sızıntısı değil. Hatta paylaşsam mı bilemedim de…
Dedikodu, duyum vs paylaşılan bir siteden birinin paylaştığı bir şey…
Sızıntı değilse de belki fikir verebilir… bazı şeyleri açıklayabilir… ya da belki de hiçbir anlamı yoktur… bilemiyorum siz karar verin:

So I asked, (apparently I’m not the only one asking questions about what happened right now), and managed to get a few new bits of information. GRRM has made it clear he’s ‘not pleased’ with how the show ended behind closed doors. Things were already strained between him and D&D, but this was the final straw. It’s categorically NOT the ending he had planned for the characters. The good thing is that it’s finally lit a rocket up his ass to finish the next book…

The original plan for S7 and 8 was quite different. Cersei’s pregnancy was meant to end with her miscarrying at the end of S7 as Jaime rode North. That scene was filmed, but held back, and then cut entirely. That was meant to signal the start of her spiralling into absolute madness. The whole nonsensical ‘Bronn being sent to kill Jaime and Tyrion’ plot is a hangover from that original outline, but he was meant to go after Sansa (who Cersei believed had her poisoned), and in turn Brienne, which was supposed to be the death knell for any reconciliation for the twins when Bronn came North and told Tyrion and Jaime about Cersei plans. That was the set up for Jaime being the Valonqar, which morphed into Jon killing Dany.

Dany was always meant to lose it after being provoked by Cersei, but the situation was a lot less black and white. With nothing left to lose, Batshit!Cersei was going to outright threaten to blow up King’s Landing with the remaining wildfire. Dany still ends up razing the capital, but it’s in the aftermath of a far more even battle. She wins, but but everyone (including Grey Worm) she brought West with her dies. Both Jon and Tyrion walk away from her too, and she commands Drogon to melt the throne and flies back East.

George is working towards a return to seven independent kingdoms in the books, but they cut so many of his characters that is was never a realistic option. In the show, Jon was meant to sit on the throne originally, with Jaime, in the aftermath of killing Cersei, paying for his crimes by serving as his Hand. They essentially split the two major beats of Jaime’s arc, killing his Queen and becoming Hand, between Jon and Tyrion and fucked him (and Cersei) over, because HBO wanted to ensure that Kit, Emilia and particularly Peter would get a shot at Emmys. (Nikolaj and Lena were smart enough to realise that their character arcs were being sacrificed.) King Bran was the result of D&D being OBSESSED with reading online theories and wanting to come out of left field. There was also discussion of how it would be perceived if they removed a woman from the throne and placed a man there instead. ‘Bran the Broken’, as a disabled character, was the compromise. The second hand embarrassment is fucking painful!

Kaynak: https://www.datalounge.com/thread/22521737 (*yorum 411)

Çeviri yazanın ağzından yapılmıştır…

" Sordum, (görünen o ki olanlara ilişkin sorular soran tek ben değilim) ve birkaç yeni bilgi edindim. Kapalı kapılar ardında, Grrm dizinin bitiş şeklini beğenmediğini açıkça belirtmiş. Grrm ile D&D arasında durumlar zaten gergindi, ama bu bardağı taşıran son damla olmuş. Bu katiyen onun karakterler için düşündüğü son değilmiş. İyi tarafından bakarsak, sonunda bu onu sonraki kitabı bitirmesi için sonunda harekete geçirmiş…

• Sezon 7 ve 8 için olan orijinal plan daha değişikmiş.

• Cersei’in hamileliği, 7. sezonun sonunda Jaime Kuzey’e giderken, düşük ile sonuçlanacakmış. Bu sahne çekilmiş ama kullanılmamış ve daha sonra tamamen kesilmiş. Bu da Cersei’in tam bir deliliğe sürüklenişinin başlangıcının sinyali olacakmış.

• Bronn’u Jaime ve Tyrion’ı öldürmeye yollanma saçmalığı da bu orijinal plandan kalmaymış, ama Bronn’un Kuzey’e gelip Tyrion ve Jaime’ye Cersei’in planlarını anlatması [ki asıl planda Sansa için gönderilmesi söz konusuymuş (Cersei’in zehirlediğini düşündüğü kiş) ve sırasıyla Brienne,] ikizler arasında olabilecek herhangi bir barışın ölüm çanı olacakmış. Bu da Jaime’nin Valonqar olmasının yolunu açacakmış…ki bu da Jon’un Dany’i öldürmesine dönüştürülmüş…

• Dany’nin Cersei tarafından kışkırtılmasından sonra yenilmesi hep varmış ama durum daha az siyah ve beyazmış. Kaybedecek bir şeyi kalmayan Tam!Delirmiş Cersei kalan Çılgınateş ile Kral’ın Şehrini havaya uçurmak ile tehdit edecekmiş.

• Dany yine şehri yerle bir edecekmiş ama daha eşit bir savaşın sonucu olarak… Yine yenecekmiş ama batıya beraberinde getirdiği herkesi kaybedecekmiş (Gri Solucan dahil). Jon ve Tyrion, ikisi de ondan uzaklaşacakmış ve Drogon’a tahtı yakmasını söyleyecekmiş sonra da doğuya geri uçacakmış…

• Grrm, kitaplarda yedi bağımsız krallığa dönüşe doğru çalışıyormuş, ama dizide o kadar çok karakteri kesmişler ki gerçekçi bir bir seçenek olmazmış.

• Dizide,

• Aslında Jon, tahta oturacaktı, Jaime de onun Eli olacaktı; Cersei’i öldürmesinin sonucu olarak, El olarak hizmet vererek suçlarının cezasını çekecekmiş.

• Temelde, Jaime’nin iki olay örgüsünü- kraliçeyi öldürmek ve El olmak- bölerek Jon ve Tyrion’a vermişler. Böylece Jaime ve Cersei’in içine edilerek HBO; Kit, Emilia ve özelikle Peter’in Emmy’de şansları olması için uğraşmış. (Nikolaj ve Lena kendi olay örgülerinin feda edildiğini anlayacak kadar zekilermiş)

• Kral Bran ise, D&D’nin fan teorilerine kafayı takmaları ile beklenmeyeni vermek istemelerinin sonucuymuş. Ve bir kadını tahtan edip yerine erkek getirilmesinin nasıl karşılanacağına ilişkin tartışılmış. “Kırık Bran”, engelli bir karakterde uzlaşılmış. Onlar yerine utanma gerçekten acı verici!"

Çeviren notları:

• Bu yazıda benim de kendi fandom çevremde tartıştığımız ve beklediğimiz teoriler olduğu için mantıklı geldi… %80-90 olası ve mantıklı diye düşünüyorum

• Yanılmıyorsam, Cersei’in düşük yapacağı sezon 7 leak’lerinde de varmış.

• Bronn’un Sansa için gönderilmesi teorisini ise ben de forumda paylaşmıştım.

• Son Dany ve Jon sahnesinin ise Valonqar için yazılmış olabileceğini fanlar hala tartışıyor… Özellikle Dany’nin “küçüklüğümüzden beri” tarzı konuşması insanları şüphelendirmişti…

• Yedi Krallığın tekrar bağımsız olacağına inanan birçok fan var. (içlerinden biri de benim… Grrm’in o yöne gittiğine inanıyorum ben de)

• Jon’un kral olması zaten dizi ve kitapta bekleniyordu.

• Ve dizi ve kitapta Jaime’nin El olacağı teorileri de vardı zaten.

• Sezon boyunca Jon’un erkek veliaht olmasının vurgulanması da sonraki tartışmaları Bran ile engellemek için olabilir. Bu nedenle saçma bir şekilde Bran’in de çocuğunun olamayacağı ve sürekli “Broken” denmesi ile engelli oluşunun göze sokulması anlaşılır hale geliyor…

Dediğim gibi güvenilir bir kaynak (hatta anonim !?!) söz konusu değil… Ama ben yine de mantıklı olduğu için paylaşmak istedim…

10 Likes

Bu şekilde olsa daha güzel olacağı kesin. Ben İsyan’ın amacının krallığı 7’ye bölmek ve bağımsızlık olduğuna inananlardanım ama açıkçası 7 ayrı krallık olarak gittiğini şu an hiç düşünmedim. Ben buna bir dikkat edeyim

Teşekkürler

Bu grubu da pek severim :joy::joy:

Kit’in bu sezondaki yarı figüran rolüyle mi Emmy’de bir şansı olacakmış ? Güldüm :smiley:

1 Like

Emmy alırsa sadece Peter Dinklage alır. Game of Thrones en iyi dizi ödülünü de alamaz Chernobyl alır.

Bence Lena almalı (rakipleri kim bilmiyorum)

1 Like