Renk Analizi Serisi 5: Mor

Mor Renginin Anlamı ve Renk Psikolojisi

• Hayal gücünün ve maneviyatın rengidir.

• Mavinin ruhaniyeti ve bütünlüğü ile Kırmızının enerjisini ve gücünü taşır.

• Hayal gücünü geliştirir ve ilham kaynağıdır.

• Ruh ve Beden arasında denge oluşturur.

• Empati kurabilen, şevkatli ve alaycı bir renktir.

• Haysiyet ve mütevaziliği simgeler.

• Mor rengi koyulaştıkça, asilleşir. (Kraliyet, zengin ve soylu insanlar tarafından kullanılır.)

• Mor renginin fazla kullanılması tehlikelidir. Depresyona ve şiddete yönlendirebilir. Bu yüzden kıyafetlerde ve armalarda az kullanılması tavsiye edilir.

5 Likes

Mor rengi çok sevmem ama temsil ettiği anlamlar açısından favorim .d

1 Like

Mor Düğün olayından sonra en sevdiğim renk oldu.:wink:

2 Likes

Heee demek ondan moru çok seviyorum :joy::joy:

1 Like

Benim de renk çeşitliliği olan bir şey satın alırken mor seçmenin nedeni buymuş. Dayne hanesinden falan diye düşünüyordum ama baktığında sebep mor düğünmüş.

1 Like

Anaokulu yaşlarımda mor çok severdim şimdi koyu kırmızı çok seviyorum. Koyu Kırmızı: Öfke, liderlik, güç, cesaret, hasret, kötülük ve irade hissi uyandırır. Büyük bir değişim :joy:

2 Likes

Mor güzel renk ama her yerde olunca beni bayiyordu. Sebebi anlaşıldı.

1 Like

Bu özelliği çok güzel bende severim mor rengini. Geriye hangi renkler kaldı şimdi :smiley:

1 Like

Yeşil, sarı, pembe, turuncu, beyaz ve kahverengi. (Daha çok varmış.:crazy_face:)
Bir Stark olarak, Gri rengiyle başladım ve beyazla bitirmeyi düşünüyorum.:wolf::wolf::wolf::wolf::wolf::wolf::wolf:
Fakat aradaki renkler isteğe bağlı. İstediğin bir renk varsa, yarın onun analizini yayınlayabilirim.:blush:

1 Like

Yooo istediğin sırayla git bence çok güzel düşünmüşsün :smiley: Benim en sevdiğim renklerle başladın zaten. Ama diğer renklerinde anlamlarını merakla bekliyorum :smiley:

1 Like

İşine karışmak istemem ama yeşille devam edersen sevinirim. :blush:

1 Like
1 Like

Mor Salkım Ağacı. Subhanallah cidden Harika yaaa! Japonya’da imiş bu ağaç. Mor cidden başka bir renk. :slight_smile:

resim

1 Like

Kesinlikle. Gerçek mi bilemiyorum fakat çok güzel görünüyor.

mor

2 Likes