Renly, Stannis'e Diz Çökseydi Ne Olurdu?


#1

Renly; Stannis’e diz çökseydi Yüksekbahçe’nin Tyrell’leri hâlâ Renly’e sadık olurlar mıydı? Yoksa bağlılıklarından vazgeçip Demir Taht’a mı bağlılık bildirirlerdi? Ve savaş ileri zamanlarda nasıl gelişirdi?tumblr_meya08sQ1R1qlxbtso1_500


#2

Elbette ki Barth ismine(Renly üzerinden) sadık olmaya devam ederlerdi; mesele sadece Renly’nin Marg. ile evlenmesi değil aynı zamanda biliyorsunuz ki Loras meselesi de var… Birleşik kuvvetlerle Lannisterları ezer geçerlerdi. Haliyle daha farklı bir hikaye okurduk. Muhtemelen Barth/Kuzey kapışması görebilirdik; ta ki Dany ve Aegon gelene kadar.


#3

Renly kral olmasa bile sonuçta hala marg ile evli olacak Robb da onlarla birleşirdi belki


#4

Ama Renly fırtına burnu lordu olduğu için gene en az Ordu Stannis de olurdu


#5

Eğer Renly Stannis ile birlikte hareket etse Lannisterlar bu savaşı kaybederdi. Yüksekbahçe’nin gücüne olan ihtiyacın haricinde Starklar hiçbir sorun yapamadan Baratheonlarla birleşirlerdi.

Zaten şu aileye ilişkin en büyük sorun da birlikte hareket edememeleri ve hepsinin ayrı telden çalması. Robert kendi çekirdek ailesini kuramadığı gibi kardeşleri arasında birliği de asla sağlayamadı.


#6

Tywin’in Castamere hanesini yok ettiği gibi Stannis de Lannister’ları yok ederdi.
Robb, Stannis’in güçleriyle boy ölçüşemeyeceği için tacı bir kenara bırakır Stannis’e diz çökerdi ki zaten en başta Stannis’e diz çözmeyi düşünüyordu.

Aegon, Westeros’ta şu an geldiği vakitte gelemezdi. Renly kral eli olur, Balon Greyjog yok edilirdi.


#7

İri Jon denen cahil vahşi yüzünden hepimizin istediği bu alternatif tarih olmadı. Bir anlık gazla kral ilan etti 15 yaşında veledi. Rob yaşasaydı da itip kaktığı Jon Snow reyize yu greys diye diz çöktüğünü bir görseydim.


#8

Keşke Jaime şerefsizini assaydı ve Tyrion resmi varis olsaydı kader değişseydi.


#9

Renly diz çökseydi kral Stannis olurdu. Zaten anlaşma önerdiğinde Stannis kardeşini varis ilan edecekti. Ayrıca Fırtına Burnu Lordu olacaktı. Tyrell’lar Stannis’in yanında olacak, konsey daha adilane olacaktı. Westeros’un din yapısı değişime uğrayacaktı.

Robb diz çökerdi ancak özerk yapıya sahip olabilirdi ve Nehir Toprakları Kuzey’e bağlanabilirdi. Ayrıca Frey’le evlenmesine gerek kalmadan Kuzey’de ki isyanları halledebilirdi. Sansa işkencelerden dolayı akıllanmıştır ve daha akıllı hareket edecektir sonrası zaten mahkumiyet biterdi. Balon Greyjoy ve soyu bu sefer yok olurdu.


#10

Zaten resmî varis Tyrion


#11

Keşke Jaime kerçek olsada adamı ol sam.
resim


#12

Tyrion’ın yargılanmasını hatırla Tywin yaşasaydı planları işleseydi… Uygulamada varis değildi aslında.


#13

Jaime Lannister adamdır lem.

52645915bad6e450ffa38b7cd7f6ee50


#14

Robb bir kere kral ilan edildi; asla diz çökmezdi, en başta kuzey halkı bunu hoş karşılamazdı; o da bu yüzden gurur yapar çökmezdi zaten, çökecek olsaydı Renly’e çökerdi.

Bu yüzden Barth/Stark kapışması görürdük dedim.


#15

Bence Renly’nin teklifi çok makul. Ne kebap ne şiş olayı. Kuzeydeki kral de kendine ama gene de diz çök.


#16

82 dorne 83 kralınşehri