Renly vs Stannis

Renly vs Stannis Karar Forum Üyelerinin

Renly’nin Hataları

1.Renly 80.000 kişilik ordusunu ikiye bölüp erzak stoklarını, kuşatma makinelerini ve 60.000 askerini Acıköprüde bırakarak 20.000 askerle Stannis’le savaşmaya gitti.
2.Renly Randyll Tarly gibi bir askeri deha yerine öncü kuvvetin komutasını çiçek Loras’a verdi.
3.Stannis’in istedigi gibi şafakta kör şekilde saldırmayı kabul etti.

Stannis’in Artıları

1.Stannis’in gemilerinde mancınıklar bulunuyordu.Renly’nin ordusunu mancınık atışına tutabilirdi.

“Taktik ve disiplin her zaman sayı üstünlüğünü yener.”

-Jon Snow

-Stannis daha önce kendi ordusundan çok daha büyük ordulara karşı savaştı.Bknz:Fırtına Burnu Kuşatması ve Güzel Ada Savaşı.

“Savaşın birinci kuralı düşmanına istedigni vermemektir.”

-Sör Brynden Tully

-Stannis’e sorsaydınız Renly’den ancak bu kadarını isteyebilirim daha fazlasını kabul edecek kadar aptal değildir diye düşünürdü.

1)Sayı üstünlüğü çok fazla
2)Herhangi bir saldırı anında Cortnay Penrose(kale kumandanı) arkadan da saldırabilir Stannise.

Ya of xd
RENLY YANİ LÜTFEN ! YÜKSEK BAHÇE !!

Evet Renly bir kaç hata yaptı.Stannis iyi taktikler kullandı.Ama ben yine de Renly’nin daha iyi bir kral olabileceğini düşünüyordum.Westeros hayat dolu bir krala ihtiyacı var hayattan bezmiş bir krala değil.

Burda hangisi daa iyi kral olur dememiş. O belli zaten. Sorduğu sey Renly-Stannis Fırtına Burnu önlerinde çarpışsaydı kim kazanirdi?

Tamam sadece eklemek istedim.Sorulan sorunun cevabı basit yani; Stannis. :smiley:

:open_mouth: Stannis nasıl kazanacak be? :smiley: 20.000 süvariye karşı 1.000 adam :smiley:

Stannis kazanırdı adam neler görmüş geçirmiş :smiley: Savaş tecrübesi daha önemli :smiley:

20.000? Ben bile başaramam bunu skskkddk yok Stannis’in kendisi diyor zaten kardeşimi savaş alanında yenemezdim diye :stuck_out_tongue:

Stannisde kralın hakisi var olm tek atar renlye.
renly daha görmenin rengini açamamış bir bebe!!!

savaş alanında renly ile stannis düello yapmıyoki arada uçurum farkı olan 2 ordu var, tamam 2-3 katı büyüklüğünde orduları yenmiş birçok ordu var gerçek tarihtede, ama 1000-20.000 sıkar yani :smiley:

20 bin atlı bin adamı ezer geçerdi.Taktik bir yere kadar…

stanisde haki var diyorum siz 20.000 kişi var dionuz!!!

Ama burada kim yenerdi diyor. 20.000 kişiye karşı 1000 kişi olunca hakkın pek bir önemi kalmıyor

ikisini de severim ama Stannis reyisi daha çok severim…

Renly diyorum. Stannis, Renly’yi haince öldürtmemiş olsaydı tahtta Renly’yi görme ihtimalimiz oldukça yüksekti.

Haki o hakkı değil. bknz:

dizi ile haki’nin ne alakası var anlamadım haki derken gölge suikastcilerini mi kastediyorsun

renly birkaç saatte stannis’in canına okurdu. stannis’in yanında büyücü deli olsa ne. öyle olsa karasu savaşı’nı kazanırdı.

Stannisde renlyden fazla irade var onu diyorum.(cevap bir)
boş konu boş cevap(cevap iki)
üff snn be slk(cevap 3)
asıl cevap:
Stannis azor ahai olarak resmedilmiş ve kutsanmış bir önder. Eğerki kehanetteki kişi is(ki bence o Azor Ahai) Bazı gizli şeylerinin olduğuna inanıyorum… Bence o gölgede stannisin ilahlığının kanıtı. Bu yüzden bir savaşta onun bu kadrini kullanacağına inanıyorum.