Rhaegar-Lyanna-Robert üçgeni (Spoiler icerebilir)

Arkadaşlar bence robertın rhaegara öfkesi tamam savaş bitara lyanna yi kacirmasida bi tarafa birde rhaegar ölurken bi kadin sesi fisildadi bence lyanna dedi.bu cepte birde jonun rhaegar ve lyanna dan olma dedikodulari var buda cepte.şimdi bence arkadaslar lyanna rhaegari seviyordu bu durum rhaegar icinde ayni.Bu yüzden de lyanna rhaegarla kacti ve bir cocuk peydahladi.Robert cocugu duymadi ama lyanna rhaegari kendisine tercih ettigini duydu bu yuzden rhaegara cok buyuk bir öfke ve kin besliyor hatta onu kötüluyor.Bunun icinde lyanna ya cok asik olmasi lazim ki oyle zaten.
Bence bu yüzden sizce böyle bir sey olabilirmi?

Çok devrik cümle var. Çok var . Devrik var çok cümle .

kusura bakmayin ben biraz boyle yaziyorum ama rica etsem okuduktan sonra konuyla ilgili yorum yazsak.

Bana göre Robertin gerçek yüzünü gören Lyanna kaçış yolu arar. O sırada azor ahai kehanetine inanan Rhaegar ise Elliadan daha çocuk yapamayacağını öğrenir. Ejderhanın üç başı olduğu ve Rhaegarın iki çocuğu olduğu için üçüncüsünü yapmak için Harrenhal Turnuvasında ki Lyannaya aşık olur. Turnuva sonrası kızı kaçırır. Lyanna da Rhaegara tutulur. Robert bunun üzerine isyan eder. Savaş sırasında Lyannanın güvenliği için onu Prens geçidinde ki neşe kulesine bırakır. Yanına da 3 kral muhafızı koyar. Ve savaşa gider. Savaşta Robertin darbesiyle ölür ve ölürken görev için sevip aşık olduğu kadının ismini fısıldar. Eddard King’s Landingten 6 arkadaşıyla yola çıkar. Neşe kulesine, kız kardeşini kurtarmaya gider. Neşe kulesinde Rhaegarın bıraktığı 3 kral muhafızı ve kız kardeşi vardır. Kısa bir çarpışmadan sonra 5 arkadaşı ve 3 kral muhafızı ölür. Kardeşinin yanına giden Eddard kardeşini ve yeğenini görür. Kardeşi son sözünde yeğenini koruması için söz ister ve ölür.

İşte üçgen.

tam anlamıyla benim düşüncelerim :slight_smile: katılıyorum sana. ki lyanna gibi bir karakterdeki kız, sessiz sedasız zorla kaçırılmaz. kendi istemeseydi kaçırılmazdı. rhaegar da aşık oldu sonuçta ve elia da anlayışla karşıladı bunu bence.

Grrm 7 sayısını ne kadar çok seviyor,7 kişi yola çıkıyorlar,Beric 7.sefer ölüyor, çok taktım buna artık her yerde arıyorum 7 sayısını

hristiyanların batıl inancı lucky seven

okuduktan sonra benim yazdiklarimin update edilmis hali gibi hissettim ama gercektende iyi bir update buarada islamiyette ve dünya ile ilgili 7nin de cok yeri varmis yanlis hatirlamiyorsam gokyuzu 7 kattı.

Katılıyorum.

Dany içinse üç çok önemli. Üç ejderha, üç ateş, üç koca, ejderhanın üç başı var, üçüncü çocuk kendileri falan filan.

@Emr9

tek rakamlar iyidir her zaman :smiley: üçlemeler de sadece dany için değil genel olarak önemli.

Westeros’un kaderini mahveden utanmaz bir aşktı Rhaegar ve Lyanna’nın ki…Roberte yapılır mı bu?

Başlama yine. Robert hak etmeseydi o zaman.

Rhaegar’a sadece Elia mevzusunda kızgınım. Olan kadıncağıza oldu.

Başladım bile…Robert hak etmiyordu ki böyle bi ihaneti…Tamam ayyaştı felan ama tek gerçek aşkı Lyanna’ydı…Belki de onunla evlenip Fırtına Burnu lordu olarak kalsaydı her şey güzel olabilirdi…

ya belki de elia için hava hoştu

ve sonsuza dek mutlu yaşadılar…

olmayacaktı işte ötle. Robert Lyanna’nın içindeki asiliği görmüyordu. Dolu tarafını görüyordu sadece. Lyanna zaten mutlu olmayacaktı. Zorlamanın alemi yok. :slight_smile:

Bu 3lü midemi bulandırıyor artık bıktık ve konu 500 kez mevcut.