Rhaegar Targaryen


#1

[b] Ünvan;
Ser
Ejderha Kayası Prensi

Lakap;
Son Ejderha
Gümüş Prens
Ejderha Prensi

Doğum;
Fetihten 259 yıl sonra

Ölüm
Fetihten 283 yıl sonra

Eşi
Elia Martell

Karakter ve Görünüş
Rhaegar Targaryen’ın mor renk gözlere ve platin-gümüş renk saçlara sahiptir.Ama gözlerinde her zaman hüzünlü bir ifade olduğu söylenir.Çok iyi arp çalar ve kılıç kullanır ama kılıç kullanmaktan zevk almadığı söylenir,canı sıkıldığında Neşe kulesine gider orada tek başına arpını çalar.

Tarih
Rhaegar,deli kral’ın en büyük oğluydu bu yüzden demir tahtın veliyahtıydı.Fakat bunların yanı sıra bir şovalyeydi ve insanlar tarafından sevilen biriydi.

Kendisinin vadedilen prens olduğunu düşünürdü,fakat yıllar geçtikçe vadedilen prensin kendi değil oğlu olduğuna karar verdi.Ve karısına bunu söyledi ve de ejderhanın 3 başı olması gerektiğinide ekledi.

Yalancı bahar yılında Harenhall’da yapılan turnuvada ki mızrak dövüşünü kazandı.Lyanna stark’ı aşk ve güzellik kraliçesi ilan etti.Turnuvada yapılan ziyafette arp çaldı ve Lyanna Stark’ı hüzünlendirdi.

Turnuva bittikten sonra Lyanna Stark’ı kaçırdı ve onu neşe kulesine götürdü.Orada onu koruması için 3 Kral muhafızını görevlendirdi.

Bunlar olurken deli kral Starkları vatan haini ilan etmiş ve 2 Stark’ı hainlik suçundan vahşice öldürmüş ve Robert isyanının başlamasına neden olmuştur.

Rhaegar,Robert Baratheon’la Üç Dişli Mızrakta karşılaştı ve teke tek bir mücadelede kaybetti.Öldüğünde zırhında ki yakutlar nehre döküldü ve bir kadının ismini fısıldadı.

[/b]

[i] Hakkında Söylenenler;

‘‘Her gece rüyamda o adamı yeniden öldürüyorum.’’ Robert Baratheon

‘‘Rhaegar,onuruyla savaştı,Rhaegar asilce ve Rhaegar öldü.’’ Jorah Mormont

‘‘Adam 15 yıldır ölü ama Robert ondan hala nefret ediyor.’’ Ned Stark

‘‘Bu dünyaya onun kadar güzel bir erkek geldi mi?Ama o sadece bir erkek değildi onun kanı eski valirya kanıydı tanrıların ve ejderhaların kanıydı.’’

Cersie Lannister[/i]


Robert'ın İsyanı gerçekten yalana mı dayanıyor?
#2

Hayiiiiiiiirrrr!!! Bunu ben çevirmiştim!!! Hayır silinmiş olamaz!!!


#3

Kendisi için adamın dibi desek yeridir heralde. Benim için serinin en kilit karakteridir ki george martin de her kitapda muhabbetini bolca yapıyor o kısımları okumaktan büyük zevk alıyorum ve bazen acaba ölmeseydi olaylar nasıl gelişirdi diye düşünüyorum alternatif senaryolar üretüyorum kafamda :slight_smile:


#4

serideki en sevdigim karakterlerden biridir. ayrica kitapta tam tersi dusunulsede onun bir kadini kacirip, tecavuz edecek karakterde bir insan oldugunu da dusunmuyorum.


#5

Beni anlayanlar çıktı sonunda :slight_smile:


#6

Rhaegar reyis e tecavüzcü gibi benzetmelerde bulunmak ayıptır günahtır yani çok belli böyle düzgün bir adamın tecavüzcü olmadığı…


#7

büyük adammış vesselam


#8

Rhaegar Targaryen tecavüzcü olamayacak kadar iyi birisi:D:Lyanna ile birbirlerini sevip anlaşmalı kaçtılar bence.Büyük bir ihtimallede evlenmişlerdir.Rhaegar gibi adam kaçırdığı kızı nikahına almadan elleşmez:) :slight_smile:

Evlendiklerinden dolayı Jon bir piç olmaktan kurtulur


#9

Kesin mi?


#10

Kendi görüşüm,kesin değil:.


#11

hacı çok mantıklı bir görüş öne attın olur mu olur …


#12

Hayır. Rhaegar Yedi’ye inanıyordu. Onda da çift eşlilik gibi bir kavram yok. Elia’yi bosayamayacagini da biliyoruz. Yani Jon R+L ise -insallah değildir- kesinlikle pic.


#13

No no no no no.
Targaryenler tanrılara hesap vermez, evlat. Ailenin soyağacına bakarsan poligami uygulandığını görürsün !
Ayrıca Elia bir Martell doğal olarak Dornelu yani seksüel açıdan rahat, yani Elia sorun eder mi bilemiyorum…

ÇOK MANTIKLI. BEN SADECE JON BİR STARK OLSUN DİYE REDDEDİYORUM BU TEORİYİ AMA ÇOK PİS MANTIKLI.


#14

r+l=j ise ejderhaların biri daha biniciye kavuşur işte iyi olur :smiley: ama bir yandan da ortalıkta stark kalmadı orası kötü.


#15

Ama bak benim dediğim sanırım Rhaegar Yedi’ye bağlıydi biraz. Yani kendisi istemez öyle birsey. Ama evet yapmış da olabilir. Yapmışsa da diyar icin yapmıştır :smiley:


#16

Vae Victis… :(((


#17

Jon`un azor ahai olduğunu biliyordu.Tabikide öyle bir çocuğun piç olmasına izin vermezdi RHAEGAR :slight_smile:


#18

aklıma takıldı şimdi bu targ’ların elinde hiç valyria kılıcı kalmamıştı yani rhaegar’ın kılıcı valyria çeliği miydi???

visenyanın kılıcı bryden almıştı galiba …


#19

Erkek güzeli adam. Normal bir senaryoda kral olmasını isterdim ama sırtındaki yükleri taşıyamadı…


#20

Blackfyre, Daemon ölünce Aegor’a geçti. (Hatta onu alırken Brynden’ın da gözünü çıkarttığı söylenir) Ondan da Golden Company hazinesine geçmiştir büyük ihtimalle.

Dark Sister, en son Brynden Rivers’taydı. Ama Sur’a giderkne yanına aldı mı bilmiyoruz. Ama şöyle bir teori var ki: Uzunpençe aslında Dark Sister.

:smiley: Yani büyük ihtimalle Jon bir Targaryen kılıcına sahip :wink: