Rhaegar'ın Arp'ı ve Lyanna'nın Mezarı

Arya’ya Prenses deniyordu ama. Bran’a da prens aynı şekilde.

Robb evlenmemişti, varisi yoktu ve Robert tahta çıkar çıkmaz evlendi
aslında bu ünvan meselesi krala da bağlı robert deseydi onlar prens, prens olurlardı
Starklar için bir ayrıntı daha onlar 300 yıl öncesinden kraldılar Targeryanlara diz çökünce ünvanları lord oldu ve eski ünvanlarını kullanmaya da geçmiş oldular bu 2 yada 3 durumdan onlara prens prensses denmesi doğal bence

Evlenir evlenmez çocuk olmuyor neticede :joy:

Belki prens unvanı vermek ya da vermemek gerçekten krala bağlı olabilir ama ben toprağa bağlı hanedan olayı konusunda ısrarlıyım.

bunu anlamadım
ama kral kraliçe var prens prenses neyin nesi denmez mi :joy: ha tabiki doğuştan prenslik ayrı ama burda Stanis ve Renlyde özel durum vardı :stuck_out_tongue:

Neresini anlamadın ki önceki mesajlarda ayrıntılı şekilde yazdım.

şimdi gördüm karstark olayından falan bahsediyorsun değil mi ?
ona göre cevap vereyim tam kafam yerinde değil

Karstark olayı kanıt diyelim sunduğum argümana

şöyle cevap vereyim Nymeria martellerden sonra Dayneler ile evlilik yapmış oğlu olmuş. Doğduğu zaman bu çocuk prens ünvanını aldı ama Dornun yönetimi ve veraset en büyük çocukta kaldığından bu prensin çocukları lord lady oldu. Arrianne martell başa geçerse kardeşlerinin meşru çocuklarının olacağı gibi
yani yeterince geriye gidilirse (varis kalmazda) Dayneler Dorna, karstarklar kuzeye sahip olabilir. Zaten seride bunu vurgulamadı mı Robert gerideki soydan tahtta çıktı. tutupta sokaktan biri kral kraliçe olamaz varis değilse tabiki :stuck_out_tongue:
yada yeterince güçlü biri değilse Fatih Aegon gibi