Rheagar Targeryan Night King olabilir mi? Ejderinden 3 başı hakkında

Targ piçleri araştırıldı fakat o kızun Targ piçi olmadığına dair teoriler duymuştum
Martinde ejderhayı kontrol etmek için Targ olmaya gerek yok demiş özellikle bu sebepten o kızın targ olmadığına dair savlarlar vardı

Sadece teori. O kizin kökeni, kim oldugu hakkinda bir bilgi yok.
Bu zamana dek ejderha sürücüsü olmus her kiside ejderha kani var, yani ya annesi, ya babasi, veya her ikisi birden Valyria kökenli.
Martin elbette “Ejderha kontrol etmek için Targaryen olmaya gerek yok” demistir, çünkü Velaryon veya Celtigar hanesinden birileri de ejderha kontrol edebilir. Neden? Cünkü onlarda da Valyria kani var. Yani mesele, kisinin damarlarinda Valyria kani akmasi.

Tüm bunlardan dolayi, ben Nettles’in damarlarinda Valyria kani aktigini düsünüyorum. Belki de Targaryen piçi degildir, Velaryon piçi de olabilir.

Evet, Targ dışında da ejderha kanı taşıyan insanlar var. Misal kitapta bir piç var kralın şehrinde; Cersei’nin konseyine girmişti; gemilerden vs. sorumlu idi; o da Velaryon piçi… Ejderha soyu. Kısacası ejderhalara hükmedebilmek için ejderha soyu olmak gerektir. Bu yüzden ejderhanın 3 başı var ise ejderha soyu olması gerekir; bana göre 3. Kişi Aegon.

Bahsettiğin kişi Aurene Su. Donanma Başı idi. Vikiye ben çevirmiştim ordan hatırlıyorum.
Edit : Ben çevirecekmişim çevirilmiş ama daha önceden şimdi hatırladım.

Aurene Su soyu konusunda bilgin yok ama KL çevresinde doğan piçler Su soyadını alıyor adı Su olan herkes o soydan demek değil diye ukalaca bir yorumda atayım şuraya :smiley:

Adamın piç oluşunu soyisminden anlıyoruz, lakin Valirya kökenli ve ailesinin kim olduğunu zaten yazıyor 4. Kitapta; tipi de gümüş saçlı vs. Hatta ilk gördüğünde Cersei, onu Rhaegar’a benzetmişti.

Senin bilgin olmadığı belli oldu :smiley: Kendisi Monford Velaryon’un piç kardeşidir. Velaryon Hanesi’nden geliyor yani. Bunu biliyorsundur ama unutmuşsundur veya kitaplarda dikkat etmemişsindir kitapları bir daha okumanı tavsiye ederim.

kitaplarda büyük olay ve karakterlere bakıyorum bir iki satırla geçen karakterleri biliyorum ama aklımda tutmuyorum benim teorilerimden birkaçı kitap başladığında gerçekleşecek o zamanda dersin inş bu şekilde :wink: ayrıca cümleme bakmamışsınız espiri olarak yazdım 2 kişiden dönüşlere bak bu kadar mı anlaşılmazım ben :frowning_woman:

Aurane Su iki satırlık basit bir karakter değil yalnız. Büyük olayları az çok evrene hakim herkes tahmin edebiliyor önemli olan Aurane Su gibi yan karakterlerin rol oynayıp küçük şeylerin değiştiği o küçük şeylerinde büyük şeyleri değiştirdi olaylar silsilesidir. Örneğin Davos’un Robert’ın piçini kurtarması veya Jeor Mormont’un Longclaw’ı Jon’a vermesi. Bunlar küçük şeyler ama çok büyük etkilere sahip küçük şeyler.

Bu arada yazdığın teorilerdeki emeği yabancılaştırmıyorum yani yanlış anlama. Şahsen benim için bu küçük ayrıntılar daha çok zevk verici ve albenisi olan şeyler.

öncelikle yan karakter konusunda katılıyorum ama Aurane Su en fazla Cersie e kazık atar bu şaşırtıcı olur mu hayır bence ki attıda yanılmıyorsam. Soyundan bir şey çıkar mı hayır dediğim 2 satır buydu o kazığı nasıl attığı da önemli elbette senin dediğin o kazığın atılış şeklinde katılıyorum

küçük ayrıntılar aynen büyüyor güzel oluyor

Kazığı nasıl attığından ziyade neden attığı daha önemli, asıl orada bir şey olacak. :stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye: