Rickon Ne İşe Yarıyacak

Arkadaşlar Rickon ne işe yarıcak ben Starkların Soyunun devam ettriceğini düşünüyorum ya siz?

Robb ne işe yaradıysa Rickon da o işe yarayacak. Okuyucu hype lanıcak sonra damn katliam.

Rickon’dan hiçbir şey olmaz Stark soyu da devam etmeyecek.

Ben bu çocuğun öyle boşa yaratıldığını düşünmüyorum stark soyu bundan devam edicek yoksa bu çocuk dünyaya boş geldi boş gidicek

3 erkek boşuna olmadı bencede
ned e bakalım abisi öldü o lord oldu küçük kardeş gece nöbetine katıldı
Robb öldü, Brann kısır ve duvarın ardında, Rickon soy için oldu bencede

İlk başta ben de soy bundan devam eder, diye düşünüyordum. Yani şu ana kadar hiçbir katkısı olmayınca, bu işe yarar herhalde, dedim. Sonra şu Kışyarı Gül’ü hikayesinin anlatılması kafamı kurcaladı ve Stark kızlarından biri mi? sorusunu sordum. 2. ise cidden bu oğlan ne işe yarayacak? :smiley:

Abi Rickon’a ne olacak Bilmem ama soy devam etmez Rickon ölürse demeyin artık lütfen. Soy gerektiği takdirde kadın tarafından da devam edebiliyor. Lannisterlar da ve Starklarda bir kere oldu öyle ve görünüşe göre Arrynler için de bu şekilde olacak. Jon Arryn’in aynı gençliğine benziyor denen Harry, Arryn soyadını aldığı takdirde kim diyebilir ki bu adam Arryn değil?

Şöyle şeylere ataerkil bakmayın pls

Ben sadece Rickon’dan devam edebilir demedim, Rickon’dan hiçbir şey olmaz, Stark soyu da devam etmez dedim yani kadın erkek tüm Starklar seri sonunda ölecek.

Arrynlerde olduğu gibi 10 göbekten bir akraba bulup Stark deyü başa geçirirler belki. Gerçi o hanedan dinamikleri nasıl işliyor bilmiyorum bir GRRM’ye sormak lazım.

Karstark, Royce ya da Corbray hanedanından biri geçer büyük ihtimalle Corbray, Catelyn öyle diyordu Jon’u varis yapmamak için 2-3 nesil önce bir evliik mi ne olmuş Lord Royce ile Leydi Stark evlenmiş onların kızı da Lord Corbray ile evlenmiş onların oğlu şimdi ki Lord Lyonel Corbray Robb’un varisi oluyormuş.

Corbray vadi hanesi ve yedi bence karstark geçmeli

karstarklar 1000 yıl önceden falan akraba onlara gelene kadar önlerinde çok varis var çıkar
ben hala Rickonun başa geçeceğini düşünüyorum o olmazsa Sansa

Harry, Arryn Hanesinin başına geçmeyecek; Vadi Lordluğu onun hanesine geçecek. Adam niye soyismini alsın ki? Mesele haneyi devam ettirmek değil, Vadi Lordluğuna veraset ile kimin hak sahibi olduğunu tespit etmek ki Harry de zaten adamın akrabası… Barthlar da veraset ile Demir Taht’ta hak sahibi kabul ediliyor, gerçi Robert “fetih hakkı” diyor ama kaile alan çok kişi yok. :stuck_out_tongue:

Yazar en az 2 Stark bebesini hayatta bırakacak, bu bilinen bir şey; Arya ve Bran. Jon’u saymadım bile. Büyük Beşli deniyor buna :slight_smile: Elbet fikrini değiştirmedi ise :smiley:

O büyük beşlinin serinin sonunu göreceğini söyledi ama sonunda ölüp ölmeyecekleri kesin değil.

Güneyli ve yediye inanan aile olmasın yeter. Yoksa skagoslu bir hane bile geçsin bir şey demem

Viki’de Arryn ismiyle geçecek diyor.

Evet arryn ismiyle geçecek

Kitapta buna değinilmiş miydi?

Bilmiyorum ama wikide yazıyorsa kaynaksız değildir. Kaynak olarak Alayne 2. Kısım gösterilmiş. Orada öyle bir şey yazmıyor ama çeviri hatasından dolayı olabilir.

Zaten bu kardeş armasının yarısını Arryn yarısını diğer soyundan geldiği iki haneden şeklind ayarlamış durumda. Basbayağı anne hanesini üstün tutuyor.

Evet, ing ve tr sayfalarına bakınca sizin söylediğiniz gibi yazıyor. Kaynak olarak gösterdiği POV’a baktığımda ise hiç de öyle demiyor.

“Bizim cesur ve zavallı Tatlıbülbül’ümüz hasta bir çocuk, ölümü sadece zaman meselesi. Robert öldüğü zaman, Vâris Harry, Lord Harrold olacak; Vadi’nin Savunucusu ve Kartal Yuvası Lordu.”