Robb ile Karstark

İyi forumlar.Beyler şu robb ile karstarklar arasında geçen olayı bana anlatabilecek var mı?

Afedersin ama çok saçma bir konu. Sırf post kasmak için yapmayın şunları kardeşim. At bana özel mesaj anlatayım. Bunun için konu açılmaz yani.

Post kasmakla alakası yok at özel mesajla cevapla o zaman.Ben ne bileyim senin bu konuyu bilecegini

[spoiler] Rickard Karstark ölen oğullarının intikamını istiyor ve bu arada da Catelyn aptalca bir hareketle Jaime’yi serbest bırakıyor.Rickard Karstark öfkeleniyor ve zindana girip esir olan bir Frey ve Lannister’ı öldürüyor. Rob’da benim esirlerimi nasıl öldürürsün falan diye Rickard Karstark’ı kendi akrabasını idam ediyor. Bundan sonra da Karstark’lar Starklar’a iyice düşman oluyolar.

Rickard Karstark’ta Robert İsyanın da Eddard Stark’a büyük destek vermiş biridir ve şimdi de Rob’a destek veriyor özellikle süvarileriyle ama durum sarpa sarıyor işte… [/spoiler]

Ayrıca sakin olun sitede mod var admin var…

Konunun kilitlenmesi için buradan yazacağım.

Şimdi bu Rickard Karstark’ın ikiz oğulları Jaime Lannister tarafından öldürülüyor. Baba Karstark da bunun intikamını almak istiyor fakat Catelyn Jaime’yi kaçırtınca onu öldüremiyor. Bu sefer gidiyor Kevan Lannister’ın oğlu Martyn’i öldürüyor (Willem de olabilir). Neyse işte sonra Robb da onurunu korumak için Rickard Karstark’ın kafasını Kevan Lannister’a göndermek istiyor ve bizzat kendisi idam ediyor. Bu işte.

Anladım teşekkürler.Peki jaimenin kafasını niye kesip vermiye baba karstark’a ?

Sonra jaime ve brienne yakalanıyor diye biliyorum

güzel bir koonu bende merak ediyordum bu karstarklar robb’a niye düşman diye

Konu kilitlenmez, çünkü “Sorulanlar Merak Edilenler” başlıklı bir bölüme böyle konular açılması garip veya yanlış bir durum değil.
Eğer bir şikayetin varsa bu konuda bana göre yöneticilere söyle, direkmen bölümü kaldırsınlar. Aksi halde buraya açılan her konu seni mutsuz edecek malesef.

Jaime,Robb’un elindeki adam gibi tek koz.Ondan veremezdi.Karstarklar’ın isminden belli,Stark soyundan geliyorlar.Karlon Stark varis olmayan biri.Bir savaşta yararlılık gösteriyor,bunun üzerinde toprakla ödüllendiriliyor.Karstark soyadını alıp toprak yönetiyor.Yani Robb’un Karstark’ı idam etmesiyle Robb akrabasını idam etmiş oluyor.Bunun sonucu da kinslayer oluyor bildiğiniz gibi.

Ek:Ve tabi tanrıların önünde lanetleniyor.(Westeros inancına göre) Sonrası malumunuz.

Söylemek istediğim o değil. Karstark ile Starklar arasındaki sorun en az 20 konuda açıklandı. Araştırmadan konu açmak olmaz, bu bir. İkincisi de, bir konuda cevap verilirse o konu kilitlenir. Çünkü zaten konu amaca ulaşmıştır.

1. soruma cevap verilmedi halen kanatayak ona cevap ver bari.
    Peki jaimenin kafasını niye kesip vermiye baba karstark’a ?

Sonra jaime ve brienne yakalanıyor diye biliyorum

Tamam sagol dayne verdi cevapı

Ben cevap verdim mesajımda.Tywin’in varis olarak gördüğü(aslında değil) oğlunu esir almış.Karşısında 50-60 bin kişi var.Tek kozu o.Onu pazarlıkta kullanacaktı.

Yakalanıyor fakat Boltonlar tarafından. Ve onlar da tam o sırada Starklar’a ihanet etmeye karar veriyor ve kendini kurtarmak için Jaime’yi bizzat kendi adamı ile Kral Şehri’ne yolluyor.

Konu Kilit