Robb Stark

[quote=“SerBeowulf, post:180, topic:2800”]

sonuç olarak Tywin s.kip bıraktı… :smiley: ama aynen, savaş stratejisi fena değildi ama politika sıfır! fazla iyi niyetli bi karakter olması bunda etken tabi…

Dediğim gibi iyi bir stratejist ve komutantı ama savaş bunlarla kazanılmaz.Entrika,casus ağı,erzak,adam kaynağı,para,suikastçiler vs vs.Sırf ordusuna ve stratejisine güvenen adam zaten kazanamaz.Sun Tzu diyor zaten en büyük savaş savaşmadan kazanılandır.

Fazla alçakgönüllü ve iyiydi.Malesef gerçek hayatta ki gibi böyle olanlar kaybediyor.Eğer yanında onu yönlendirebilecek biri olsaydı süper bir Kral olurdu.

Starkları aslında severim. Fakat Robb’u hiçbir zaman sevemedim. Babanı kurtarmak için kutsal bir dava uğruna Güney’e geldin, daha sonrasındaysa bağımsızlığını ilan ettin. Bunun anlamı nedir? Senin baban, Stannis uğruna başından olurken sen kendi krallığını kurdun. Üstüne bir başka gaspçı Renly ile işbirliği içine girdin.

Adaletli ve iyi huylu bir kraldı. İyi bir komutan ve merhametli bir liderdi. Lord Rickard’ı infaz edişi; adalet için savaştan bile vazgeçebileceğini gösterdi. Öteki yandansa Lord Walder’a verdiği sözü tutmayıp cezasını çok ağır ödedi.

Tamam, belki böyle ölmeyi hak etmiyordu ama olması gereken oldu. Babasından tam olarak öğrenemediği bazı şeyler var.

Çok doğru

bu adamı valla çok özlüyorum keşke kitaplarda bişey yapsalarda geri gelseler

Daha önce yorum yaptım mı hatırlamıyorum ama tekrar yapayım yaptıysam da. Robb öyle aşırı sevdiğim bir karakter değildi ama babasını kurtarmak için o yaşta güneye gelme cesaretini gösterebilmiş olmasından etkilenmiştim o yüzden saygı duyuyorum bu kadar cesur bir karakter olduğu için. Fakat biliriz ki cesaret ve aptallık arasında ince bir çizgi var ve Robb o çizginin aptallık tarafına geçti. Normal bir şekilde yani savaş alanında ya da böyle şerro bir şekilde öldürülmemiş olsaydı ölmüş olmasına aldırmazdım ama üzüldüm öyle gidince. Leydi Taşyürek’in intikamını alması dilekleriyle. :wink:

Nasıl özledim, nasııl

Nefret ettigim bir karakterdir…

Bu ara Stannis’te gaspci :wink:

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Robb Stark’ı sevmeyen bizden değildir!!1!1

Ulan bir karakteri sevmiyoruz diye… Pek nefret etmiyorum.gerci. Tek mantikli hareketi Renly ile is birligi yapacak olmasi

Robb var ya adamın dibiydi dibi. Tek yanlış hareketi Jeyne’ye gönlünü kaptırması oldu garibin…

Renly gaspçı değil, Stannis gaspçı haa? kafan çok güzelmiş kardeş güle güle kullan! :smiley: ne içiyosan ben de aynısından istiyorum yani… :smiley:

Renly de gaspci Stannis’te. Catelyn bile diyor. Gaspci isgalci demek. Tahtta kan bagiyla hakli olmasada bir kral var. ve Robert veliahti olarak onu sectigi icin ona isyan edenler gaspci oluyor anladin :wink:

Robert gerçekleri bilmediği için tahtta yoksa veliahtını kendi elleriyle öldürürdü:P

Bak dostum… Şimdi şöyle bir durum söz konusu. Tahtın şu anki sahipleri kim? Baratheonlar. Zamanında Robert reyiz isyan edip almış alnının hakkıyla…
Her neyse. Saltanat söz konusu demi? O zaman taht bir sonraki veliahta geçiyor. Robert’in meşru bir çocuğu olmadığına göre taht bir küçük erkek kardeşe geçmez mi? Doğal olarak taht Stannis’in hakkı değil midir?
Renly taraftarı olmanı anladım ama, bu kadar körü körüne olayları anlamamanı anlayamıyorum :smiley: Bu kadar dert yanma Renly Renly diye. Ölenle ölünmüyor…

Tamam sonucta bilmiyordu ve veliahti ilan etti gaspcil olup olmadigini degistirmez bu :smiley:

Ned’e yazdırdığı mektupta “Oğlum Joffrey” yazmıyordu. “Varisim” gibi bir şeyler yazıyordu.

Dediği doğru ama her ne kadar Robert gerçeği bilmese de Joffrey’i varisi olarak duyurdu. Ama tahtın gerçek sahibi Stannis’dir. Stannis’den sonra da Renly.

Ben Robb’un neden gaspçı olduğunu anlayamıyorum. Stannis de Robb’a gaspçı diyor. Adam sırf bölgesini, burnu havada olan güneylilerden kurtarmak istiyor diye gaspçı mı oluyor?

Kralligi kanatan herkes gaspcidir. Kisaca isgalciler gaspcidir iste D