Robb Stark

Balon, Theon’u umursamayıp savaş açardı ancak en azından Bran ve Rickon ortadan kaybolmazdı. Robb’un tekrar kuzeye dönmesinin temel nedeni bence Theon’un Kışyarı’nı alıp Bran ile Rickon’u öldürdüğünü söylemesi.

Birşeyi merak ettim.Robert neden joff la sansayı nişanladırdı ki.robb ve myrcelle yi de nişanlayabilirdi.hatta bu daha uygun olurdu gibi

Robert-Lyanna gibi erkek Baratheon-bayan Stark evliliği olsun diyedir herhalde.

Ne Stannis ne Daenerys … Vur de vuralim öl de ölelim Robb reyiz …( Derdik)

sanki onu da yapacaklardı diye hatırladım şimdi :smiley: emin değilim ama

Sansa ve Joffrey nin evlenmelerindeki amaç Joffrey’den sonra tahta geçecek kişinin stark ve baratheon soyundan gelmesini istemeseydi sonuçta robb ce myrcella nın çocukları kral olmayacaktı

evet kral olmayacak. illa taht için olmuyor ki evlilikler maksat aileler yakınlaşsın.

Ben joffrey ve sansa neden evlendirildi onu söylüyorum yoksa diğer evlilikte bir sıkıntı yok

Young wolf akillarda hic yenilmemesiyle kalacak

Hocam başlıca amaç haneleri birleştirmek onun dışında Joff - Sansa evliligi , Robb - Myrcella evliliğinden tabii ki daha önemliydi …

Robb jeyne’e asik degildi sadece kizin onurunu kensi onurundan üst tuttu

Tywin Lannister’ın dediği gibi zafer sadece savaşta değil kalemlede kazanılır. Young Wolf maalesef diplomaside yenildi :slight_smile:

“Arazide kazandığı savaşı yatak odasında kaybetti.”

Bu söz diziden miydi kitaptan mıydı bilmiyorum ama, Son Kuzey Kralı Robb Stark’ın kaybını tam olarak açıklar nitelikte.

Sanki Jaime kitapta demişti ama dizide olabilir bende şaşırdım şimdi :slight_smile:

kitapta söylüyor jaime jeyne westerlingi görünce

Kuzeyin ergen, yeminbozan, akraba katili ve kafasız (sözde) kralı ister inanin ister inanmayın joffreyi bile bu tipden daha çok seviyorum çok yaşa kuzey Azam Lordu roose bolton

Böyle her iki ayda bir, bir bolton hayranı geliyor. Ve ban yeyip gidiyor lan :d

Bolton hayranı olmasında pek sakınca yok da her postta "Yaşasın boltonlar eheheuehe"
gibi şeyler yazması köyün delisini andırıyor :smiley:

Savaşta kazandığı krallığı yatakta kaybetti. Başka ne söylenebilir ayrıca yanlış politikalarda (Theon Greyjoyu kast etmiyorum) cabası.

theon olayını bilemezdi garibim robb herkesi kendisi gibi sandı napsın.