Robb Stark

Ne ilğinç Benim Robb,u şuçlamadığım tek olay theon olayıdır

Annesi Kral Katilini serbest bıraktıktan sonra hızla düşüşe geçip yok olan Kuzeyli genç lider.Jaime Lannister ellerinde olsaydı Kızıl Düğün hayal bile edilemezdi.

Yalnız hiç bu yönden düşünmemiştim. Harbiden Catelyn resmen hepsinin sonunu hazırlamış.
Jaime Lannister’ın teşekkür etme yönteminin bu olacağını tahmine katamamış işte :frowning:

Benim aklım atakılan ise… Robb bir kralın varisi olmalı dedikten sonra Jon Snow’u kendine varis ilan edip imzalattı ordakilere peki o anlaşma ne oldu ne bitti söz eden falan yok o olaydan .S

İmzalayanların çoğu Kızıl Düğünde öldü.Kuzey isyanı sona erdi.Kağıt üstünde kaldı anlaşma.

Maege Mormont ve bir Mallister Boğaz’a doğru yola çıkıyordu ayrı ayrı. 5. kitapta ise bir Mormont’u Stannis’in kampında görüyoruz. Bence kağıt üzerinde kalmadı.

Wyman Manderly, Davos’u yollamıştı hatırlarsanız Rickon’ı bulması için. Büyük Kuzey Komplosu’nun doğru olduğunu düşünüyorum ben.
http://forum.gameofthronestr.com/konu-buyuk-kuzeyli-komplosu-teorisi.html

Ayrıca Robb’la ilgili asıl konuya gelirsek: Bana göre Eddard öldüğünde Robb’un yapması gereken şey Stannis’e diz çökmekti. Evet kendi kendini kral ilan etmedi, Jon Umber’ın milleti gaza getirmesiyle oldu ama çok rahat bir şekilde onları sakinleştirebileceğini düşünüyordum ben. İki türlü de intikamları alınmış olacaktı çünkü.

Jaime serbest bırakılmasaydı, diğerleri İkizler’e giderken o Karabalık’la birlikte Nehirova’da kalmaya devam edecekti.
Zaten Walder Frey’in ne Catelyn’i ne de Edmure’u öldürmek gibi bir niyeti yoktu, sadece Robb aradan çıkarılıp diğerleri de ilerde kullanılmak üzere tutsak alınacaktı.
Kızıl Düğün haberini duysa bile Brynden Jaime’ye zarar veremezdi ki, hele de karşı tarafın elinde iki(ya da bir) yeğeninin tutsak olduğunu bile bile. Basit bir şekilde tutsak değişimi olurdu, Jaime de Edmure da serbest kalırdı. Tek değişen şey Nehirova Tully’lerde kalmaya devam ederdi belki.

Zaten Tywin Lannister’ın Kızıl Düğün’ü planlamasının ilk sebebi muhtemelen çok değer verdiği oğluunu onların elinden kurtarmaktı ilk başta. Walder Frey zaten 1.kitapta Tywin’le mesajlaşmaya başlamış bu konuyla ilgili, Jaime salınmadan çok çok daha önce. Zaten Roose Boltonun da piç oğlu aracılığıyla daha bu olaylardan çok önce kuzeyde Robb’u devirmek için kurduğu entrikaları biliyoruz.

O rehine işi çok karışık, her şey olabilir o arada. Jaime hala ellerinde olsa Tywin cesaret edemezdi.

Kızıl Düğün Jaime’nin serbest kaldığı haberi tüm diyara yayılmadan çok önce planlanmadı mı, yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Catelyn Jaime’yi 2.kitapta Karasu savaşı olmadan serbest bıraktı.Tywin o zamanlar Harrenhaldaydı.Jaime’nin serbest kaldığını Varys sayesinde öğrendi.Karasu savaşı sonrası Kral Eli olduğunda Kızıl Düğün planlarını yapmaya başlamıştı.3.kitabın başında Tyrion ile masa başında görüştüğünde (bazı savaşlar kılıçla kazanılır;bazıları ise kalem ve kuzgunla) demişti.Bolton ve Freylerle anlaşma ve teminat içindi bu mektuplar.

Tywin gibi baba oğlunun hayatını katliam yaptırarak riske atmazdı.Böyle bir olay sonucunda değil Tullyler kim olsa deliye döner ellerindeki esiri gebertirdi.

Gebertemezlerdi.
Catelyn’in ölümü planlanmayan bir şeydi. Normalde sadece Robb öldürülecek, Edmure ve Cat esir alınacaktı. Kitapta Talisa falan düğünde de değildi zaten.
Brynden salak değil, iki yeğeninin hayatını birden bir hiç uğruna çöpe atmaz, kimse atmaz.

Ayrıca Tywin’in bunu Varys sayesinde hemen öğrendiğine dair bir kanıtınız yok, teoriler üzerinden konuşuyorsunuz. Kaçmak başka, kaçtığının duyulması başka.

çirkin talisa için koskoca aileyi ne hale getirdi allah affetse ben affetmem

Bir daha gel Kışyarı’dan kızıl saçlım mavi gözlüm :frowning:

En sevdiğim karakter olmasına karşın koskoca soyu yokuşa sürüp ardından uçurumdan iten karakter Genç Kurt! Diplomasi işinden anlayan birisi olsa yanında… Cat de çok engelledi çocuğu zaten

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ölümü edebiyat ve dizi tarihinin en brutal sahnesiydi. On yıllar geçse de unutulmayacak bir yaradır bizim için. Hodor’un, Jon Snow’un ölümü bile Robb’unki kadar şok etkisi yaratmadı. Hala acıyor kalbimiz. The north remember. Alıcaz intikamını yiğidim aslanım… Işıklar içinde uyu.

[color=#33cccc]Mavi gözlü King in The North reis. İhanet ettiler sana açık ara en çok ağladığım bölümdü. Keşke geri gelsen de alsan Ned Reisin intikamını. Benim kralım sendin be :sad:

Başta kendisine ısınamadığım ama yaptıklarıyla Sıtark hanesini bana sevdiren, vay be adamsın be Robb dememi sağlayan, Kuzeyi Kaybeden Kral yani KKK olmayı başaran, sevdiği kızla evlenip savaşı başlamadan kaybeden, ulan güzelim kurdu öldürmeyin bari dedikten sonra Robb un kafasında bulduğumuz saf kan Sıtark bir karakterdir kendisi.

Kuzey Kralı ilan edildiğinde değerinin farkında deildim. Daha tam anlayamamıştım diziyi. Ama şimdi çok daha iyi anlıyorum…

PRENSESİMİN Anısına Üzüntüyle Gönderildi

Adam Jon’dan daha karizmatikti.